چگونه جلوی فساد مواد غذایی را بگیریم؟

به گزارش مجله کامپیوتر، هر سال 76 میلیون تن ماده غذایی در آمریکا فاسد می گردد و 5 هزار نفر از مردم این کشور در اثر خوردن این مواد و گرفتار شدن به بیماری های ناشی از آن، جان شان را از دست می دهند. البته مرگ در اثر مصرف غذاهای فاسد بیشتر در بچه ها، سالمندان و کسانی که سیستم ایمنی بدن شان ضعیف است، رخ می دهد. پزشکان آمریکایی،

چگونه جلوی فساد مواد غذایی را بگیریم؟

چگونه جلوی فساد مواد غذایی را بگیریم؟

ترجمه: لیلی افروغ

هر سال 76 میلیون تن ماده غذایی در آمریکا فاسد می گردد و 5 هزار نفر از مردم این کشور در اثر خوردن این مواد و گرفتار شدن به بیماری های ناشی از آن، جان شان را از دست می دهند. البته مرگ در اثر مصرف غذاهای فاسد بیشتر در بچه ها، سالمندان و کسانی که سیستم ایمنی بدن شان ضعیف است، رخ می دهد. پزشکان آمریکایی، نقش مصرف نمایندگان را در پیشگیری از فساد مواد غذایی و پیامدهای آن بسیار پررنگ می دانند و می گویند که اگر آنها هنگام خرید، طبخ و مصرف انواع خوراکی ها نکات ساده ای را رعایت نمایند، می توانند غذایی سالم و به دور از هرگونه بیماری را سر سفره های شان داشته باشند. آنها 6 نکته ساده اما کاربردی را به همه کسانی که شرایط تغذیه شان برای شان اهمیت دارد، پیشنهاد می نمایند.

هوشمندانه خرید کنید

هیچ گاه با عجله برای خرید مواد غذایی به فروشگاه نروید یا از مغازه هایی که با فروشندگان شان رودربایستی دارید، خرید نکنید. خرید کردن در کمال صبر و حوصله باعث می گردد که شما به تاریخ فراوری و مصرف کالاها توجه کنید و از خریدن محصولاتی که بسته بندی شان ایراد دارد، بپرهیزید. نکته دیگر اینکه همواره اوایل هفته و صبح ها شما می توانید خوراکی های تازه تری در فروشگاه ها پیدا کنید. حواس تان باشد که از خیر کالایی که مثلا 6 ماه تاریخ مصرف دارد و تنها یک ماه اش به جای مانده، بگذرید و کالاهای تازه تر و با تاریخ مصرف بیشتر را در سبد خریدتان بگنجانید. معمولا محصولاتی که تاریخ مصرف بیشتری دارند، عقب تر از محصولات کهنه تر قرار داده می شوند. پس هنگام انتخاب، کالاهایی را که عقب تر هستند بردارید.

شستشو یادتان نرود

همه مواد غذایی به شستشو احتیاج دارند؛ از میوه و سبزی گرفته تا کنسرو ماهی و بطری نوشابه. شما باید میوه و سبزیجات را با آب و مواد ضدعفونی خوب شستشو دهید و با یک چاقوی تمیز و البته با دستی پاکیزه و شسته شده، آنها را پاک و خرد کنید. محصولات بسته بندی شده مانند پنیر، ماست، شیر، نوشابه، قوطی رب گوجه فرنگی و... هم نباید بدون شسته شدن درون یخچال یا فریزر قرار بگیرند؛ زیرا آلودگی آنها می تواند به سادگی به تمام خوراکی هایی که در یخچال و فریز دارید، منتقل گردد. راستی، حواس تان باشد که موادی را که گل و لای زیادی دارند (مانند سیب زمینی و سبزی) بدون شستشو توی یخچال نگذارید.

گوشت های خام را از دیگر موادغذایی جدا کنید

هیچ گاه گوشت قرمز، مرغ یا ماهی خام را در کنار میوه، سبزیجات یا غذاهای نیمه آماده قرار ندهید. حتی از چاقوی مشترک هم برای خرد کردن گوشت های خام و سبزیجات استفاده نکنید و سینک ظرف شویی تان را هم بعد از شستن گوشت خوب بشویید و بعد، میوه های تان را برای شستشو درون سینک ظرف شویی بریزید. تمام این کارها به خاطر این است که میکروب و باکتری های قابل انتقالی در گوشت های خام وجود دارند که تنها با پخته شدن از بین می فرایند و اگر شما اصل جداسازی را در خصوص آنها رعایت نکنید، می توانید سبب فاسد و آلوده شدن سایر مواد غذایی شوید.

دمای پخت و فریز کردن مواد را رعایت کنید

باکتری هایی که در گوشت وجود دارند، تنها با پختن خوب از بین می فرایند و در دمای مناسب فریزر، فعالیت های شان را متوقف می نمایند. بنابراین برای اینکه از سلامت مواد پروتئینی خود در فریزر مطمئن باشید، دمای آن را روی منفی 20 درجه سانتی گراد تنظیم کنید و گوشت مرغ یا گوشت قرمز را هم با دمای بالای 100 درجه بپزید تا باکتری های اش را نابود کنید. بد نیست بدانید که کباب یا سرخ کردن گوشت ها (به جز گوشت ماهی) نمی تواند همه باکتری آنها را از بین ببرد.

از دور ریختن خوراکی ها نترسید

معمولا افراد بعد از اینکه غذای شان را می خورند، به جای مانده آن را در ظرف مخصوصی روی میز می گذارند تا پس از خنک شدن درون یخچال قرار دهند. متخصصان می گویند که اگر غذایی بیش از 2ساعت در هوای محیط قرار داشته باشد، فاسد می گردد. آنها بعلاوه تاکید می نمایند که قرار دادن مواد غذایی حاوی گوشت بیشتر از 4 روز درون یخچال به معنای فساد آنهاست و شما باید برای جلوگیری از مسمومیت غذایی، آنها را دور بریزید. ضمناً، خوردن محصولات غذایی که حتی یک روز از تاریخ مصرف شان گذشته به هیچ کس توصیه نمی گردد و میوه هایی که نرم شده یا کپک زده اند هم باید هر چه زودتر دور ریخته شوند.

حواس تان را در رستوران جمع کنید

وقتی رستوران می روید، خوب حواس تان به خوراکی هایی که قرار است بخورید، باشد. شما دارید برای غذایی که می خورید، پول می دهید. پس اصلا دلیلی برای خجالت کشیدن وجود ندارد. اگر می بینید که شکل ظاهری سالادتان عوض شده یا غذای تان بوی نامطلوب یا ماندگی می دهد، حتما از پیشخدمت بخواهید که آن را برای شما عوض کند. ضمناً، اگر چیزی از غذای تان باقی ماند و تصمیم گرفتید که آن را به خانه بیاورید، حتما آن را درون یک ظرف دربسته بریزید و اگر قصد دارید که بعد از صرف غذا به پارک یا شهربازی بروید، از خیر آوردن به جای مانده غذا به خانه بگذرید.

منبع:www.salamat.com

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: راسخون
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 64627

به "چگونه جلوی فساد مواد غذایی را بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه جلوی فساد مواد غذایی را بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید