چگونه ویزای اسپانیا بگیریم؟

به گزارش مجله کامپیوتر، ویزای توریستی اسپانیا را می توان با مراجعه به کارگزار سفارت اسپانیا در تهران، انجام مصاحبه و ثبت اطلاعات بیومتریک دریافت کرد.

چگونه ویزای اسپانیا بگیریم؟

اسپانیا سرزمین هزار افسانه است و برای کشف هر یک از این افسانه ها باید از تک تک جاهای دیدنی اسپانیا بازدید کرد. به عبارت دیگر، اسپانیا یکی از جذاب ترین و زیباترین کشورهای اروپایی است که گردشگران بسیاری را از سراسر جهان جذب می کند.

اگر شما نیز قصد سفر به اسپانیا را دارید، در خبرنگاران می توانید بهترین و ارزان ترین تور اسپانیا را در بازه زمانی مورد نظر خود جستجو کرده و تور دلخواهتان را از میان ده ها آژانس معتبر مسافرتی انتخاب کنید. البته اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که عضو پیمان شینگن است. بنابراین، ضرورت دارد تا گردشگرانی که قصد سفر به اسپانیا را دارند، پیش از سفر به آنجا از طریق سفارت این کشور در تهران برای دریافت ویزای شینگن اقدام نمایند.

ویزای اسپانیا شرح خدمات
انواع ویزا توریستی، ترانزیت و بلند مدت برای تحصیل و کار
مراحل صدور ویزا از طریق کارگزار
وقت سفارت دارد
مصاحبه و انگشت نگاری دارد
مدارک لازم برای صدور ویزا مدارک شناسایی، مالی و...
مدت زمان لازم برای صدور ویزا 21 روز کاری
سفارت/ کنسولگری دارد

انواع ویزای اسپانیا

  • ویزای توریستی یا گردشگری (شینگن): به افرادی تعلق می گیرد که قصد اقامت کوتاه مدت در اسپانیا به منظور تفریح یا بازدید را داشته باشند. ویزای توریستی اسپانیا برای مدت مشخصی صادر می شود و به مسافر اجازه کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی دهد.
  • ویزای ترانزیت فرودگاهی
  • ویزای اقامت بلند مدت برای تحصیل و کار

مراحل دریافت ویزای اسپانیا

طبق اطلاعیه مندرج در وب سایت سفارت اسپانیا، به منظور ارائه خدمات بهتر به متقاضیان ویزا کلیه مراحل صدور ویزا شامل تعیین وقت ملاقات، جمع آوری مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک به کارگزار سفارت اسپانیا واگذار شده است. ارسال و ثبت تمام مدارک به معنای داشتن حقی برای دریافت ویزا نبوده و تصمیم نهایی درباره صدور ویزای متقاضی برعهده سفارت اسپانیا خواهد بود.

نکته قابل توجه اینکه پیش تر تعیین وقت مصاحبه توسط کنسولگری اسپانیا انجام می شد؛ در مرحله بعد نیز متقاضی باید در موعد مقرر با به صورت حضوری برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه مراجعه می کرد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

1) شناسنامه

2) گذرنامه: اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد.

3) سه قطعه عکس رنگی زمینه سفید؛ در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه درخواست نماینده ویزا ذکر شده باشد، دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان نیز باید در مدارک موجود باشد.

4) آدرس محل کار و منزل به طور دقیق

5) اسناد وضع اجتماعی حرفه ای و تمکن مالی:

الف) ترجمه آخرین حکم کارگزینی کارمندان بخش دولتی

ب) گواهی اشتغال به کار برای کارمندان بخش خصوصی

ج) ترجمه روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی برای صاحبان شرکت های خصوصی.

د) کارت بین المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها.

ه) ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی برای مشاغل آزاد.

6) مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی؛ پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.

7) ترجمه سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.

8) بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا.

9) در صورت لزوم، فاکتور پرداخت شده هتل در اسپانیا برای کل مدت اقامت.

10) بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ: متقاضیان ویزا باید بیمه مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت های پزشکی، هزینه های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی هزار یورو است. شرکت بیمه گذار باید دارای نماینده ای معتبر در کشور اسپانیا باشد.

نکته ها:

1) در زمان مصاحبه یک کپی از کلیه مدارک را به همراه داشته باشید، زیرا اصل مدارک بعد از مطابقت به شما عودت داده شده و کپی آن ها در پرونده شما در سفارت اسپانیا باقی می ماند.

2) کلیه مدارک فارسی باید دارای ترجمه رسمی باشند.

3) در صورت عدم پذیرش مدارک ارائه شده عودت نخواهد شد.

4) به دلیل تعداد بالای متقاضیان در ماه های تابستان و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد؛ علاوه بر این بررسی مدارک و صدور ویزا نیز ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشد. از این رو، بهتر است برای تعیین تاریخ سفر، این موارد لحاظ شوند.

زمان لازم برای صدور ویزا

متقاضیان می توانند تا 90 روز قبل از تاریخ سفر خود درخواست ویزا نمایند. برای جلوگیری از مسائل ناشی از تاخیر در روند پردازش، تمامی درخواست های ویزا باید حداقل 21 روز کاری قبل از تاریخ سفر (حداقل زمان لازم برای پردازش مدارک) ارائه شود.

هزینه صدور ویزا

هزینه صدور ویزای توریستی اسپانیا 60 یورو به ازای هر بزرگسال و 35 یورو برای بچه ها شش تا دوازده سال است که در زمان ارائه مدارک به صورت نقد در سفارت توسط متقاضی پرداخت می شود. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک است و در هیچ حالتی عودت داده نمی شود.

سفارت اسپانیا در ایران

  • نشانی: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره 10
  • تلفن: 22568681 (021)
  • ساعت کاری: یکشنبه تا پنج شنبه 8 صبح تا 14:30 بعد از ظهر
  • وب سایت سفارت: www.exteriores.gob.es

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: کجارو / blsspain-iran.com / exteriores.gob.es
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 11769

به "چگونه ویزای اسپانیا بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ویزای اسپانیا بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید