کدام کشورها در عید پذیرای جهانگرد های ایرانی هستند؟

به گزارش مجله کامپیوتر، با توجه به آمارهای وب سایت لست سکند و نزدیک بودن نوروز 1400 و آمارهای سایت لست سکند نشان می دهد، مردم در حال جستجوی شرایط تورهای نوروز 1400 هستند.

کدام کشورها در عید پذیرای جهانگرد های ایرانی هستند؟

در چند سال گذشته، همیشه تعطیلات نوروز بهترین فرصت و اصلی ترین اوج سفر در ایران بوده است؛ امّا نوروز قبلی به خاطر شیوع کرونا، سالی متفاوت بود و تقریبا هیچ سفر نوروزی برون مرزی از ایران انجام نگرفت. حالا دوباره با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، توجه ها به سمت تورهای نوروز 1400 رفته است.

امّا سوال اصلی این است که برای سفرهای خارجی، چه مقاصدی می تواند در سبد خانواده های ایرانی قرار بگیرد؟

تور ترکیه

ترکیه و تورهای متنوع آن، همیشه پرطرفدارترین تورهای برگزار شده از ایران هستند و سال جاری هم بیشترین مسافر خروجی از ایران به مقصد ترکیه و شهرهای اصلی آن خواهد بود. انجام تست کرونا برای سفر به تمامی مقاصد ترکیه با تمامی ایرلاین ها، الزامی است و این خبر نسبتاً خوبی است؛ چرا که تا چندی پیش، انجام و ارائه تست کرونای منفی برای ایرلاین های ترک، اجباری نبود.

در حال حاضر، مقاصد زیر در دسته بندی تورهای نوروزی لست سکند، توسط آژانس های مسافرتی قرار گرفته است:

تور استانبول

استانبول و تورهای آن، همیشه بین ایرانیان از سایر تورها پرطرفدارتر بوده است. سال جاری هم به دلیل قیمت مناسب تر تورهای استانبول نسبت به سایر مسیرها و همچنین، تعداد زیاد تور استانبول، بیشتر از بقیه مقاصد، محبوبیت دارد و پیش بینی می گردد که استانبول پرطرفدارترین مقصد سفر در نوروز 1400 باشد.

تور آنتالیا

آنتالیا نیز همیشه به دلیل تعداد پروازهای مستقیم و غیرمستقیم و تعداد فراوان پروازهای چارتری، جزء مقاصد اصلی نوروزی در ایران محسوب می گردد. سال جاری نیز شنیده ها حاکی از این است که پروازهای فراوانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مقصد آنتالیا در حال برنامه ریزی است. می توان تور آنتالیا را در کنار تور استانبول به عنوان دردسترس ترین و پرطرفدارترین مقاصد نوروز 1400 پیش بینی کرد. جهت مشاهده تورهای آنتالیا نوروز 1400، روی تور آنتالیا لست سکند کلیک کنید.

تور مارماریس

مارماریس هم جزء شهرهایی است که در سبد سفر ایرانیان قرار گرفته بود. طبق شنیده ها، بسیاری از هتل های مارماریس فعلا تعطیل هستند. این که برای تعطیلات نوروز، چه تعدادی از آنها قرار است بازگشایی شوند، به صورت دقیق تعیین نیست و باید منتظر اعلام آن ها ماند. اما به هر حال، با همان تعداد هتل های محدود، بعضی از آژانس های مسافرتی، پکیج تورهای مارماریس خود را ارائه نموده اند.

تور کوش آداسی

کوش آداسی به عنوان ارزان ترین مقصد ریزورتی در ترکیه، همیشه جزو گزینه های جذاب بعضی از مسافران به مقصد کشور ترکیه است. در حال حاضر، هیچ توری به مقصد کوشی آداسی، برنامه ریزی نشده، امّا احتمال می رود تورهای آن برگزار گردد.

تورهای زمینی به مقصد ترکیه

با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی به مقصد ترکیه، انجام تورهای زمینی در هاله ای از ابهام هستند و امکان انجام تورهای زمینی به مقصد ترکیه در نوروز 1400 به شدّت کم است.

تور مالدیو

مالدیو جزو مقاصدی به شمار می رود که مدتی است با اجرای پروتکل های به نسبت سخت و قیمت های گران، گردشگر می پذیرد. از ایران نیز تورهای مالدیو تقریبا 4 ماهی است که برگزار می شوند و برای نوروز 1400 هم یکی از گزینه های پیش روی مسافران خاص ایرانی است.

تور سریلانکا

سریلانکا از آن دسته مقاصدی است که کم کم داشت در سبد سفر ایرانی ها قرار می گرفت و در یکی دو سال اخیر، توجه خیلی ها به آن جلب شده بود. سریلانکا اخیراً مرزهای خود را به روی گردشگر ها بازگشایی نموده است. طبق شنیده ها، تور سریلانکا از مبدأ ایران به مقصد سریلانکا برای نوروز 1400 به صورت پرواز مستقیم برگزار می گردد، ولی هنوز پکیج تورهای مسافرتی برای این مقصد به بازار نیامده است. چون امکان سفر به کشورهای جنوب شرقی آسیا و مخصوصا مالزی و تایلند بسیار پایین است، به نظر می رسد تقریبا تنها گزینه نسبتاً ارزان، تورهای سریلانکا باشند.

تور ارمنستان

ارمنستان نیز جزو مقاصدی است که احتمال اجرای تورهای نوروزی آن از مبدأ ایران بسیار زیاد است. هنوز پکجی برای تورهای ارمنستان به بازار نیامده، امّا احتمالاً تورهای ارمنستان در نوروز 1400 برگزار گردد.

تور کنیا

کنیا نیز مشابه مالدیو از آن دسته تورهایی است که در 4، 5 ماه اخیر به صورت محدود اجرا شده و امکان سفر ایرانیان به آنجا فراهم بوده است. تورهای کنیا نیز به صورت محدود در نوروز 1400 اجرا خواهند شد و می تواند یکی از گزینه های روی میز برای سفرهای نوروزی باشد.

مقاصد پرطرفدار اما تعطیل

این مسیرها، با وجود اینکه مهم ترین مقاصدی هستند که همیشه مورد توجه ایرانیان بوده اند، تور و امکان سفر به آن ها (برای گردشگر ها)، فعلا مقدور نیست و بازگشایی مرز و انجام تور و سفر آن ها هم در نوروز 1400 احتمال کمی دارد:

تور تایلند، تور استانبول، تور آنتالیا، تور مالزی، تور گرجستان، تور دبی، تور باکو، تور هند و تورهای به مقصد تمامی کشورهای اروپایی. این موارد، کشورها و مقاصدی هستتند که امکان برگزاری تور و سفرشان تا نوروز 1400 به شدت ضعیف و تقریبا محال خواهد بود و بهتر است برای این مقاصد، برنامه سفر نریزید. ما در لست سکند تمامی خبرهای مرتبط را پوشش خواهیم داد. بهترین راه دریافت اطلاعات از مقاصد مجاز برای سفرهای نوروزی، عضویت در شبکه های اجتماعی لست سکند و خبرنامه اس ام اسی لست سکند است.

منبع: lastsecond.ir

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 51960

به "کدام کشورها در عید پذیرای جهانگرد های ایرانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها در عید پذیرای جهانگرد های ایرانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید