کرونا چگونه بر فین تک تأثیر خواهد گذاشت

به گزارش مجله کامپیوتر، با فروپاشی بازارهای اقتصادی و کل کشورهایی که در قرنطینه قرار دارند، تعیین نیست چه اتفاقی برای صنعت فین تک بعد از همه گیری جهانی می افتد.

کرونا چگونه بر فین تک تأثیر خواهد گذاشت

اثرات هرج ومرج ناشی از شیوع کروناویروس فقط به بازارهای مالی محدود نمی گردد، بلکه فعالیت های تجاری در طیف گسترده ای از صنایع را شامل می گردد انتشار اطلاعات نامعتبر درباره کووید-19 در بین مصرف نمایندگان ترس ایجاد نموده و مسئله را بغرنج می نماید.

به گفته اویلر هرمس، ضرر و زیان ناشی از این بیماری همه گیر در تجارت را می توان بالغ بر 320 میلیارد دلار در هر بخش تخمین زد که معادل هزینه سالانه جنگ تجاری ایالات متحده و چین است.

این اولین یا آخرین شرایط اضطراری جهانی نیست. شرکت های فین تک و بانکی قرن بیست ویکم باید در چنین شرایطی آماده فعالیت شده و وارد عمل شوند و تصمیمات درست اتخاذ نمایند. مانند هر عقب افتادگی قابل توجه در بازار، فرصت ها در نهایت از میان اختلالات شکل می گیرند.

تاثیر منفی

ترس و وحشت و اقدامات قرنطینه به شدت روی هزینه های مصرف نماینده تأثیر می گذارد. پروازهای لغو شده، فروشگاه های بسته و رعایت فاصله اجتماعی باعث افت حجم معاملات در کلیه سطوح اقتصاد شده است. این بدان معناست که شرکت های فین تک در بخش پرداخت هایی مانند Square، Stripe یا Chime درآمد کمتری را جمع می نمایند و این امر بر سودآوری و ارزیابی آنها تأثیر منفی می گذارد.

ویزا و مسترکارت، هر دو به سهامداران درباره کاهش سریع و پیش بینی شده در تجارت بین مرزی و هزینه های مربوط به مسافرت هشدار داده اند که فروش مورد انتظار آنها از 4درصد به 2درصد کاهش یافته است. انتظار می رود که بودجه سرمایه گذاران بنگاه های مالی موجود و شرکت های جدید از زمانی که مصرف نمایندگان به سمت سرمایه گذاری های ایمن تر می فرایند، کاهش یابد و به طور بالقوه منجر به کاهش معاملات M&A می شوند که شامل انواع مختلف معامله ازجمله ادغام، تملیک، اتحاد، پیشنهادهای مناقصه، خرید دارایی و مدیریت خرید است. برای معاملات عمومی فین تک، کاهش قیمت سهام به معنای افزایش هزینه سرمایه است. ادغام با سرمایه گذاران مرتبط با هزینه های بودجه بالاتر است، بازار بی ثبات می تواند عامل افزایش ارزش های پایین باشد. بانک مرکزی انگلیس و بانک مرکزی ریزرو فدرال (The Federal Reserve) و سایر بانک های مرکزی در سراسر جهان برای یاری به بازارها و جلوگیری از رکود جدید جهانی نرخ بهره را کاهش داده اند. زیرا تقاضا فرایند روبه کاهش را طی می نماید و بانک های تجاری شاهد افت شدید حاشیه سود و کاهش درآمد مشتریان تجاری و هزینه های معاملات است.

الکس مالشف، مدیرعامل SDK.finance، برای پاسخ به اینکه آیا کووید-19 روی بانکداری و فین تک تأثیر خواهد گذاشت، نظرات خود را ارائه می دهد: احتمالا بانک ها تصمیمات لازم را برای تأمین رکود احتمالی به تأخیر می اندازند. این بحران، فرصت هایی را برای کسانی فراهم می نماید که نیازهای مردم را درک می نمایند و با وجود مخاطرات پیش آمده در بازار، راهنمایی آن را در دست می گیرند و تا جایی که امکان پذیر باشد در جهت درست پیش می فرایند.

پرداخت های غیرمستقیم

برای جلوگیری از شیوع این بیماری، بانک های مرکزی موظف به قرنطینه و ضدعفونی کردن اسکناس هایی شدند که به وسیله بانک های محلی وارد بانک مرکزی می شوند. یک جایگزین بسیار ایمن تر و راحت تر برای پول نقد، استفاده از پرداخت های غیرمستقیم است که سازمان بهداشت جهانی افراد را تشویق می نماید تا در این شرایط آن را رعایت نمایند.

با ادامه همه گیری این بحران انتظار داریم شاهد افزایش قابل توجهی در حجم گسترده در زمینه پرداخت های غیرمستقیم باشیم. اگر ارائه سیستم پرداخت های غیرمستقیم از سوی بانک و شرکت پرداختی تان تابه حال اولویت نداشته است، اکنون زمان مناسبی برای پیگیری سریع جهت استفاده از کوشش های نوآورانه دیجیتالی است.

بانکداری بدون شعبه

ترس از آلوده شدن و اقدامات قرنطینه باعث می گردد تا مشتریان از شعب بانکی دور شوند. نرخ بهره پایین و هزینه های اجاره بالا، دلایل تغییر شیوه بانکداری به سمت بانکداری بدون شعبه است که معین نیست تا چه زمان ادامه خواهد داشت. با این حال، به دلیل یک اقتصاد پررونق، بیشتر بانک ها جایگزین کردن نرم افزار قانونی خود و فرایندهای تجاری قدیمی را به تعویق انداختند.

شیوع کروناویروس زمان بسیار خوبی برای حرکت به سمت تجربه بانکی بدون شعبه است. این رویکرد نه تنها برای افراد در مناطق دور افتاده قابل دسترسی است و نسل های جوان آن را ترجیح می دهند، بلکه بسیار مقرون به صرفه تر است.

ارتقای بانکی

بانک های قانونی و اتحادیه های معتبر به طور فزاینده مشتریانی که از راه چاره های دیجیتالی برتر بانک ها استفاده می نمایند را از دست می دهند. در حال حاضر بسیاری از بانک ها به سمت وسوی مدرنیته شدن پیش می فرایند و عملنمودها و قابلیت های جدید را برای محصولات قانونی به وسیله کار کردن با شرکت های فین تک اضافه می نمایند.

افزایش تقاضا برای نرم افزار بانکداری دیجیتالی در زمانی که به جز بودجه گزینه دیگری وجود ندارد، می تواند فین تک را تقویت کند. بعضی دولت ها سعی می نمایند تا اثرات شیوع این بیماری را با تشویق شرکای فین تک کاهش دهند. مقررات فین تک در کره جنوبی ساده است و چین اعلام نمود که کوشش های این کشور به پیشبرد تصویب قوانین و مقررات فین تک یاری نموده است.

رکودهای تجاری غیرعادی نیست. آن دسته از شرکت هایی که شرایط جدید بازار را می شناسند و خود را با آن تطبیق می دهند، شانس این را دارند که از شرکت های تأسیس شده بهتر عمل نمایند.

بازارهای سهام در سراسر جهان طی هفته های گذشته در میان ترس های گسترده پیرامون شیوع کروناویروس فرایند نزولی داشته اند. در حال حاضر جهان در شرایط اضطراری بهداشت جهانی واقع شده است که اختلالات اساسی را برای تأمین زنجیره ها و تجارت جهانی تهدید می نماید، در شرایطی که این سؤال برای مردم پیش آمده است که اثر جهانی شدن این بحران چیست.

اگر مردم سفرهای خود را محدود نمایند، آنها در اصل هزینه کمتری برای کارت های اعتباری خود اختصاص می دهند. ویزا قبلا از کاهش شدید تجارت بین مرزی خود خبر داده است. سهام آنها تا 12 درصد از زمان اوج بازار در 19 فوریه کاهش یافته است. اگر ویروس به سرعت در هرجایی گسترش یابد، مردم از ترس ابتلا مجبورند از اجتماع کردن بپرهیزند و صرف ناهار در مکان های عمومی و خرید خود را کاهش دهند. فناوری هایی مانند Square، که به مشاغل یاری می نماید روش پرداخت به وسیله کارت های اعتباری را بپذیرند و معاملات خود را با این روش انجام دهند، می تواند تأثیر منفی بگذارد.

فوربس گزارش داد: در زمانی که سرمایه گذاران سرمایه گذاری در سطوح بی سابقه ای ارزش های شرکت های فین تک را ارزیابی می نمایند، رکود بازار سهام، واکنش زنجیره ای ارزش های پایین تر و عدم بودجه را شروع می نمایند. برای برنامه های سرمایه گذاری مانند Betterment و Wealthfront، کاهش قیمت سهام به معنای درآمد کمتر است، زیرا آنها هزینه های خود را به عنوان درصد دارایی های مشتری تحت نظر مدیریت شارژ می نمایند. کارشناسان می گویند که اگر تکرار رکود سال 2001 به همین ترتیب پیش رود، آن موقع حباب فناوری از بین می رود، بسیاری از فناوری های آینده قادرند با سرنوشت مشابهی روبه رو شوند زیرا در دریافت بودجه با مسائل زیادی روبه رو خواهند شد.

AsiaTechDaily با توجه به تأثیرات کروناویروس در فین تک ها کار بسیار بزرگی انجام داده است. مسئله اصلی که در این مشاهدات حائز اهمیت شد، کند شدن اساسی معاملات در همه سطوح از زنجیره های عرضه گرفته تا خرده فروشی و کنفرانس ها تا پارک های موضوعی کاملا مشهود است. معاملات کمتر در نهایت به معنای جمع آوری بودجه کمتر توسط فین تک هاست. حتی جشنواره فین تک در هند که قرار بود در تاریخ 4 و 5 مارس در بمبئی برگزار گردد، به دلیل ترس از شیوع کروناویروس به تعویق افتاد و هنوز تاریخ جدیدی اعلام نشده است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: مجله شنبه
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 29665

به "کرونا چگونه بر فین تک تأثیر خواهد گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چگونه بر فین تک تأثیر خواهد گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید