کشورهای بدون فرودگاه در دنیا، تصاویر

به گزارش مجله کامپیوتر، شاید این سوال برای تا مطرح گردد که مگر می گردد در این دوره و زمانه کشوری باشد که فرودگاه نداشته باشد؟! در این فرصت به معرفی کشورهای بدون فرودگاه در دنیا می پردازیم و مسیرهای آن ها را با هم آنالیز می کنیم.

کشورهای بدون فرودگاه در دنیا، تصاویر

با این که در حال حاضر، جایی در جهان نمانده که پای گردشگران و مسافران به آن نرسیده باشد و کسی از آن ها عکسی نداشته باشد، هنوز هستند کشورهایی که ردپای سفرها در آن ها پر رنگ نیستند و یکی از دلایل این اتفاق و کم دیده شدن نبود فرودگاه در این کشورها است.

جالب تر این است که گاهی تماشا و ملاقات از این کشورها برای بسیاری یک آرزو است و این که نمی توان به راحتی و تنها با خرید بلیط هواپیما و همراه شدن با یک پرواز به آن ها رسید، جذابیت این مقاصد را افزایش می دهد. بی شک، اولین اقدامی که بعد از تصمیم گیری سفر به یک کشور به ذهن شما می رسد این سات سریع سراغ لپ تاپ و گوشی همراه تان بروید و اولین پرواز موردنظر به کشور مقصد را انتخاب و خریداری کنید اما گاهی پیش می آید که نمی گردد با هواپیما به هر جای جهان که دل تان خواست سفر کنید. به ویژه اگر مقصدتان یکی از این 5 کشور باشد.

شهر واتیکان، مرکز مسیحیت

این مورد از کشورهای بدون فرودگاه شاید کمی عجیب به نظرتان بیاید و با خود بگوید؛ این که یک شهر است اما باید بدانیم که واتیکان یک شهر مستقل است و خود به تنهایی به چشم یک کشور دیده می گردد.

البته جالب است بدانید که واتیکان به عنوان کوچک ترین شهر جهان نیز شناخته می گردد. واتیکان شهری است کاملا مذهبی با قوانین خاص خود که به تربیت طبقه روحانی جامعه مسیحیت می پردازد و پاپ که رهبر مسیحیان جهان است در این کشور و در میان با تجربه ترین روحانیون انتخاب می گردد.

این کشور 109 هکتاری فرودگاهی ندارد که مسافران بتوانند به وسیله پرواز به این کشور وارد شوند. واتیکان در رم قرار گرفته و هر مقام سیاسی و یا دینی بخواهد به واتیکان برود باید از فرودگاه شهر رم استفاده کند. و از آن جا برای ورود به خاک واتیکان نیز باید ویزا و یا اجازه نامه و دعوت نامه ای از طرف خود واتیکان داشته باشد تا بتواند به خاک آن پا بگذارد.

شهر رم به خودی خود و البته از آن جایی که یکی از پرهوادار ترین شهرهای توریستی جهان است، دو فرودگاه بین المللی را در خود جا داده است. البته ناگفته نماند که بسیاری از میهمانان واتیکان از جاده رم تا واتیکان را بسیار دوست دارند و دلیل این دوست داشتن جهت سرسبزی است که فاصله رم تا واتیکان را تشکیل داده است. نزدیک ترین فرودگاه رم به واتیکان، فرودگاه بین المللی لئوناردو داوینچی است که از آن تا واتیکان نزدیک به 30 کیلومتر فاصله است.

سان مارینو، کشور ثروتمند و بدون فرودگاه

صحبت از ایتالیا زیبا به میان آمد. در این حالت نمی توان از سان مارینو افسانه ای و چشم نواز که جز کشورهای بدون فرودگاه در جهان است نیز چشم پوشی کنیم. سان مارینو هم مانند واتیکان فرودگاهی برای میزبان مسافران هوایی از سراسر جهان ندارد. این کشور از آن جایی که پنجمین کشور کوچک جهان به حساب می آید، برای به دست آوردن مسافران و گردشگران بیش تر، زمانی که تنها 15 کیلومتر با فرودگاه معروف و بین المللی فردریکو فلینی دارد خود را به زحمت نمی اندازد. اصلا سعی نکنید دل تان به حال ساکنین سان مارینو بسوزد که چرا هواپیما ندارند و بی شک در فقر و بدبختی زندگی می نمایند؛ در واقع، سان مارینو یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان به حساب می آید و جالب است بدانید که حقوق شهروندی در این کشور کوچک در بالای نمودارهای جهانی دیده می گردد.

موناکو همسایه فرانسه

از سه قسمتی که فرانسه را احاطه نموده اند یکی از آن ها موناکو است. کشور موناکو با صخره های سرکش و خانه هایی که در تنگه ای زیبا ساخته شده اند، از کشورهای بدون فرودگاه جهان به شمار می آید. جالب است بدانید که موناکو دومین کشور کوچک جهان نیز است. البته ناگفته نماند که علاوه بر این که موناکو یک شور محسوب می گردد از جمعیت شهری متمرکز تشکیل شده است.

برای رسیدن به موناکو کافی است که یا با یک قایق در خط ساحلی بسیار زیبا سفر کنید تا بعد از یک ساعت و نیم از فرانسه به این کشور برسید و یا با اتومبیل از فرودگاه معروف بین المللی کُته دازور فرانسه در مدت زمان کوتاهی به موناکو برسید. برای کسانی که هوادار مسابقات رالی و ماشین های مسابقه ای هستند باید این نوید را داد که موناکو از قدیمی ترین میزبانان اتومبیل رانی در جهان است که هر ساله میزبان مسابقات عظیم فرمول 1 جهان است و نام این سری مسابقاتش گرند پریکس است. البته مسافت این شهر برای اجرای برنامه فرمول 1 کوتاه ترین جهت رالی جهان است.

آندورا در میان دو کشور

کشور آندورا از آن مرزهایی است که در فاصله بین فرانسه و اسپانیا قرار گرفته و بیش تر اوقات برای رد شدن از مرز آن و تردد بین دو کشور با درب های بسته مرزی روبرو می شوید و برای عبور باید مدارک لازم را داشته باشید. این کشور زیبا در رشته کوه های پیرنیز قرار گرفته است و همین امر باعث شده تا از آب و هوای بکر و بی نظیری برخوردار باشد.

لیختن اشتاین، نقطه اتصال

لیختن اشتاین هم به عنوان کوچک ترین کشور جهان شناخته می گردد اما با این تفاوت که لیختن اشتاین نقطه صفر مرزی دو کشور را تشکیل می دهد و در واقع کمربند اتصالی دو کشور اتریش و آلمان است. لیختن اشتاین یکی از کشورهای بدون فرودگاه است و گردشگران و مسافرانی که به این کشور سفر می نمایند برای ورود به آن باید سوار بر قایق شوند و یا از اتومبیل استفاده نمایند.

البته می توان از قطار عمومی که در نزدیک مرز سوئیس و اتریش قرار گرفته است برای رسیدن به این کشور استفاده کرد. نزدیک ترین فرودگاه به این کشور، فرودگاه سنت گالن آلتنرِین در سوییس است که می توان از آن به راحتی خود را به لیختن اشتاین برسید.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: گردشبان
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 35381

به "کشورهای بدون فرودگاه در دنیا، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای بدون فرودگاه در دنیا، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید