یکی از مدیران سابق انتقال خون استان قزوین بازداشت شد

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/قزوین دادستان عمومی و انقلاب قزوین از بازداشت یکی از مدیران سابق اداره کل انتقال خون استان قزوین به دلیل برخی تخلفات مالی خبر داد.

یکی از مدیران سابق انتقال خون استان قزوین بازداشت شد

محمد قاسمی، دادستان قزوین در تشریح این خبر گفت: بر اساس گزارش اداره کل بازرسی استان قزوین، مدیر موصوف به دلیل برخی تخلفات مالی، تحت تعقیب قضایی قرار گرفت و در نهایت بازداشت شد.

وی افزود: این پرونده مجموعاً 12 متهم دارد که بر اساس اسناد و مدارک ارائه شده، اتهام آن ها اختلاس توأم با جعل، مشارکت در اختلاس، تضییع اموال دولتی، جعل و استفاده از سند مجعول، مداخله و تبانی در معاملات دولتی است که موارد اتهامی در حال رسیدگی است.

بنا بر اعلام روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، دادستان مرکز استان قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: تخلفات متهمان این پرونده مربوط به اسناد عمرانی و رفاهی این اداره کل از سال 95 تا 97 است که منجر به تضییع وجوهی از بیت المال شده و تا به امروز 60 سند مالی مربوط به اداره کل انتقال خون استان قزوین مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفته است.

قاسمی اظهار کرد: در مراحل ابتدایی تحقیقات در این پرونده، مدیر موصوف احضار و پس از تفهیم اتهام و با توجه به تخلفات اجرا شده، بازداشت شد و سایر متهمان این پرونده نیز بر اساس اسناد و گزارشات ارائه شده، احضار شده اند.

وی گفت: این پرونده بر اساس قانون در دادسرای مرکز استان در مرحله تحقیقات مقدماتی است و پس از تکمیل و صدور کیفرخواست، جهت رسیدگی و صدور رأی به دادگاه کیفری ارسال خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در خاتمه هشدار داد: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد بخصوص فساد مدیران کاملاً جدی است و فساد مسئولان را در هر مقام و جایگاه زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی نمی داند. بدیهی است چنانچه مدیران در پست های مدیریتی قبلی خود هم دچار تخلفاتی شده باشند و آن تخلفات کشف گردد، باید در برابر قانون پاسخگو باشند و جابجایی آن ها تأثیری در این موضوع ندارد و مجدداً تأکید می گردد که دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد و مفسد، هیچ خط قرمزی نخواهد داشت.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20368

به "یکی از مدیران سابق انتقال خون استان قزوین بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی از مدیران سابق انتقال خون استان قزوین بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید