10 هزارشهروند مشهدی به زائران امام رضا(ع)خدمت افتخاری ارائه کردند

به گزارش خبرنگاران، سید جواد حسینی بعدازظهر یکشنبه در برنامه رادیویی که از شبکه استانی صدای خراسان رضوی پخش شد اظهارکرد: طبق آمار ثبت شده از کل زائران وارد شده در دهه پایانی ماه صفر به مشهد مقدس 6.91 درصد به صورت سواره و 8.4 درصد به شکل پیاده به بارگاه منور رضوی مشرف شدند.

10 هزارشهروند مشهدی به زائران امام رضا(ع)خدمت افتخاری ارائه کردند

وی اضافه نمود: 165 ایستگاه اسکان و پذیرایی در استانهای میقات الرضا توسط سازمان اوقاف و امور خیریه، 319 ایستگاه صلواتی در جاده های بین راهی و 512 ایستگاه نیز در داخل مشهد با تمام توان از زائران استقبال و پذیرایی نموده و آنها را اسکان دادند.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی بیان نمود: همچنین 32 نوع خدمت توسط مردم داوطلب و مشتاق که بالغ بر 10 هزار نفر بودند از واکس زدن کفش زائرین یا ماساژ زائرین پیاده تا خدمات سلامت و پذیرایی و اسکان و حمل و نقل و خیاطی و آشپزی و آرایشگری و پاکبانی به زائران ارائه شد.

حسینی گفت:تمامی سالن های ورزشی دستگاه های اجرایی و اداره کل ورزش و جوانان مشهد نیز برای اسکان زائرین پیاده اختصاص یافته بود و همچنین برای شرایط اضطراری نیز 9 سالن امداد و نجات شهرداری و یک سالن متعلق به سپاه هم آماده و تجهیز شده بود تا در شرایط اضطراری و بحرانی بتوانند خدمات مورد احتیاج را به زائران ارائه کند.

وی بیان نمود: به منظور ارائه خدمات پزشکی، 67 بیمارستان برای خدمات دهی به زائرین تجهیز و آماده سازی شده بود و پایگاههای خدمات بهداشتی و امدادی نیز به زائران خدمت رسانی کردند. سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در بخش انتقال زائران نیز 5 هزار دستگاه اتوبوس برای جابه جایی زائران در نظر گرفته شده بود و راه آهن و فرودگاه نیز به زائران خدمت رسانی کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 11 فروردین 1398 شناسه مطلب: 2375

به "10 هزارشهروند مشهدی به زائران امام رضا(ع)خدمت افتخاری ارائه کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 هزارشهروند مشهدی به زائران امام رضا(ع)خدمت افتخاری ارائه کردند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید