14 ترکیب معجره آسا برای برق انداختن سنگ و سرامیک

به گزارش مجله یک کامپیوتر، استفاده از یک پاک کننده سنگ و سرامیک باکیفیت بالا تأثیر زیادی بر تمیزی آن ها دارد. گاهی اوقات انتخاب یک تمیز کننده کاشی و سرامیک نامناسب می تواند ظاهر سنگ و سرامیک های خانه را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد. اما کدام اسپری و مایع پاک کننده سطوح سنگ و سرامیک برای سنگ و سرامیک های شما مناسب تر است؟ بهترین پاک کننده قوی سنگ مرمر که آسیبی به ظاهر آن وارد نمی کند چیست؟ در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله خبرنگاران می توانید با بهترین انواع پاک کننده مخصوص سنگ و سرامیک آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد پاک کننده های سنگ و سرامیک پاسخ خواهیم داد.

14 ترکیب معجره آسا برای برق انداختن سنگ و سرامیک

بهترین پاک کننده سنگ و سرامیک چیست؟

برای پاک کردن انواع سنگ و سرامیک از روش ها و شوینده های مختلفی استفاده می شود. در ادامه می توانید با انواع پاک کننده سنگ و سرامیک و روش های مؤثر برای تمیز کردن انواع سنگ و سرامیک آشنا شوید.

1- برای تمیز کردن سنگ و سرامیک از جارو استفاده کنید

یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای تمیز کردن سنگ و سرامیک استفاده از جارو است. برای این کار هم می توانید از جاروهای دستی و هم جاروبرقی استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن سنگ و سرامیک به هیچ عنوان از جاروی زبر استفاده نکنید تا در هنگام تمیز کردن گرد و غبار و خرده های سنگ، سطح آن ها ها خراشیده نشود.

برای جلوگیری از کثیف شدن سنگ و سرامیک سعی کنید روزانه یک بار سطح سرامیک و سنگ را جارو بزنید تا وجود زباله و گرد و خاک موجب خراشیده شدن آن نشود. اگر از جاروبرقی برای تمیز کردن سنگ و سرامیک استفاده می کنید، حتماً از سری برس دار آن استفاده کنید تا روی سنگ خش ایجاد نشود.

اطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

2- از پاک کننده های خانگی برای تمیز کردن سنگ و سرامیک استفاده کنید

قبل از انتخاب پاک کننده سنگ و سرامیک باید توجه داشته باشید که مواد آن خیلی ساینده و قوی نباشد، زیرا این موضوع موجب آسیب به سطح سرامیک و سنگ می شود و ظاهر آن را کدر می کند. استفاده از پاک کننده های ملایم و خانگی یک روش ایده آل برای تمیز کردن سنگ و سرامیک است.

برای این کار می توانید 1/4 پیمانه صابون گیاهی را با حدود 4 لیتر آب ترکیب کنید. یا 1/4 پیمانه مایع ظرفشویی را با 4 لیتر آب مخلوط کنید و از آن به عنوان پاک کننده سنگ و سرامیک استفاده کنید.

3- از جوش شیرین به عنوان پاک کننده سنگ و سرامیک استفاده کنید

اگر در آشپزخانه یا سالن خانه شما از کفپوش های سنگ طبیعی استفاده شده است، ممکن است ریختن چربی و غذا روی سنگ ظاهر سنگ ها را تغییر دهد. برای از بین بردن چربی روی سنگ طبیعی کف باید ابتدا آن را با یک دستمال کاغذی تمیز کنید. سپس یک لایه جوش شیرین روی محل مورد نظر بریزید و اجازه دهید چند ساعت به همان حالت بماند.

سپس روی آن را جاروبرقی بزنید. در صورتی که لکه از بین نرفت می توانید جوش شیرین را برای چند روز روی لکه قرار دهید و سپس جاروبرقی بکشید.

4- از ترکیب جوش شیرین و آب به عنوان مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک استفاده کنید

یکی دیگر از روش های استفاده از جوش شیرین به عنوان مایع پاک کننده سنگ و سرامیک این است که جوش شیرین را در آب مخلوط کنید و سپس با استفاده از این ترکیب سرامیک و سنگ را تمیز نمایید. هر چقدر اندازه آب کمتر و اندازه جوش شیرین بیشتر باشد، قدرت پاک کنندگی این تمیز کننده نیز بیشتر خواهد بود. در انتهای می توانید سطح سرامیک ها را با آب ولرم تمیز کنید.

5- از الکل برای پاک کردن لکه جوهر و رنگ از سنگ و سرامیک استفاده کنید

الکل یک تمیز کننده فوق العاده برای از بین بردن لکه های رنگ و جوهر از روی کفپوش های سنگ طبیعی و سرامیک است. برای از بین بردن این نوع لکه ها باید اندازهی استون یا الکل روی محل مورد نظر بزنید و سپس سطح سنگ و سرامیک را با یک برس نرم تمیز کنید.

6- از لیمو ترش و سرکه به عنوان پاک کننده سنگ و سرامیک استفاده کنید

لیمو ترش و سرکه یکی از بهترین تمیز کننده های کاشی و سرامیک است که به دلیل داشتن آنزیم های قوی جرم و لکه را به راحتی از روی سنگ و سرامیک تمیز می کند. برای استفاده از این تمیز کننده های طبیعی می توانید لیمو ترش را از وسط نصف کنید و روی سرامیک بکشید.

برای استفاده از سرکه باید آن را با کمی آب ترکیب کنید و سپس روی سنگ و سرامیک بکشید. با این روش می توانید به سادگی از شر شوره ها و سفیدک های روی سنگ و سرامیک خلاص شوید. توجه داشته باشید که استفاده از لیمو ترش و سرکه برای تمیز کردن سنگ گرانیت مناسب نیست.

7- از ترکیب جوش شیرین، سرکه و آمونیاک به عنوان پاک کننده سنگ و سرامیک استفاده کنید

یکی از قوی ترین لکه برهای خانگی برای از بین بردن کثیفی و تمیز کردن سطوح سنگ و سرامیک استفاده از ترکیب سرکه، جوش شیرین و آمونیان است. برای درست کردن این ترکیب اسیدی باید نصف پیمانه سرکه را با 1/4 پیمانه جوش شیرین و 1 پیمانه آمونیاک ترکیب کنید. سپس این ترکیب را خوب هم بزنید و داخل یک شیشه اسپری بریزید و روی سرامیک و سنگ اسپری کنید و محل مورد نظر را با پارچه یا تی تمیز نمایید.

8- از ترکیب الکل و مایع ظرفشویی به عنوان مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک استفاده کنید

یکی دیگر از انواع پاک کننده قوی سنگ و سرامیک درست کردن یک محلول خانگی با کمک الکل و مایع ظرفشویی است. برای درست کردن این محلول باید 1/4 پیمانه الکل را با 3 قطره مایع ظرفشویی ترکیب کنید و سپس اندازهی آب به آن اضافه نمایید و داخل یک بطری اسپری بریزید.

حال می توانید از این اسپری برای تمیز کردن کاشی و سرامیک و از بین بردن لکه ها استفاده کنید. در نهایت نیز لکه را با کمک یک پارچه میکروفیبر یا برس نرم تمیز کنید. این محلول قلیایی است و از همین رو برای تمیز کردن سنگ گرانیتی نیز مناسب است.

9- از شوینده های صنعتی به عنوان پاک کننده سنگ و سرامیک استفاده کنید

شوینده های صنعتی معمولاً آخرین گزینه ای هستند که باید از آن ها به عنوان مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک استفاده کنید. استفاده مرتب و زیاد از این نوع شوینده های شیمیایی می تواند به مرور موجب تخریب سطوح سرامیک و سنگی شود و ظاهر سنگ و سرامیک را کدر کند. بهتر است سالانه چند بار برای تمیزکاری های کلی از این نوع شوینده ها استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که برای خرید انواع پاک کننده سنگ و سرامیک صنعتی حتماً از برندهای معتبر و شناخته شده کمک بگیرید و به توضیحات روی جلد محصول و نحوه استفاده از آن نیز دقت کنید.

10- از وایتکس رقیق شده برای تمیز کردن سنگ و سرامیک استفاده کنید

هر چند که استفاده از وایتکس برای سنگ و سرامیک ایده چندان مناسبی نیست، اما زمانی که اندازه کمی وایتکس را با آب ترکیب کنید، ضمن تأثیر زیادی که بر تمیزی سنگ و سرامیک دارد، می تواند به خوبی لکه های روی سطوح را تمیز کند. سعی کنید از وایتکس به اندازه کم و حداکثر یک بار در ماه استفاده کنید تا سطح سنگ و سرامیک شما ساییده و کدر نشود.

تمیز کردن سنگ مرمر با پاک کننده سنگ

سنگ مرمر یکی دیگر از رایج ترین سنگ هایی است که به عنوان پیشخوان یا به عنوان کفپوش در برخی از خانه ها استفاده می شود. قبل از هر چیزی باید بدانید که مواد اسیدی ممکن است موجب ایجاد لکه روی سنگ شوند و ظاهر آن را تحت تأثیر قرار دهند.

12- تمیز کردن سنگ مرمر با هیدروژن پراکسید 12 درصد

برای تمیز کردن لکه های چربی و روغن از روی سنگ مرمر می توانید از پاک کننده های ملایم و شوینده های خانگی استفاده کنید. اگر قهوه، چای یا لکه مواد غذایی روی سنگ مرمر ایجاد شده، می توانید از هیدروژن پراکسید 12 درصد استفاده کنید.

13- پاک کننده سنگ صابون و آب و مایع ظرفشویی

برای از بین بردن لکه های رنگ نیز باید آن را با کمک چاقو بتراشید. به منظور تمیز کردن کفپوش های سنگ مرمر سعی کنید از پاک کننده سنگ که ترکیب ترکیب صابون و آب یا مایع ظرفشویی است استفاده کنید و مراقب باشید تا از سیم و برس های سخت برای تمیز کردن این سنگ ها استفاده نکنید.

14- خمیر دندان به عنوان پاک کننده و براق کردن سنگ مرمر

استفاده از اندازه کمی خمیر دندان ایده خوبی برای درخشندگی و براق کردن سنگ مرمر است. به یاد داشته باشید که محلول آمونیاک و سفیدکننده های قوی و اسیدی برای تمیز کردن سنگ مرمر مناسب نیستند.

نکاتی که باید در مورد استفاده از انواع پاک کننده سنگ و سرامیک بدانید

  • هرگز از سرکه، سفید کننده و وایتکس بدون رقیق کردن آن ها به عنوان پاک کننده سنگ و سرامیک استفاده نکنید. زیرا این کار موجب خراشیده شدن لایه روی سنگ و سرامیک می شود و سطح آن را کدر می کند.
  • برای تمیز کردن سنگ های گرانیتی به هیچ عنوان از شوینده های اسیدی استفاده نکنید. زیرا این نوع شوینده ها موجب تخریب سنگ های گرانیتی می شوند.
  • همیشه قبل از استفاده از هر نوع اسپری پاک کننده کاشی و سرامیک ابتدا سطح سرامیک و سنگ را با جارو تمیز کنید و خاک آن را پاک کنید و بعد از یک پاک کننده استفاده نمایید.
  • برای تمیز کردن لکه های سخت و آلودگی از روی سنگ و سرامیک می توانید از بخار شوی استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن انواع سنگ و سرامیک بهتر است به جای برس های زبر از تی و پارچه استفاده کنید.
  • به منظور تمیز کردن دوغاب و مرز بین سرامیک و سنگ ها می توانید از بخار شوی یا برس های نرم و کوچک به همراه اندازهی شوینده مناسب استفاده کنید.
  • قبل از خرید شوینده مخصوص سنگ و سرامیک حتماً دقت کنید که برای جنس و نوع سرامیک و سنگ شما مناسب باشد.
  • بهترین پاک کننده محافظ سنگ که موجب براق شدن سطوح سنگی نیز می شود، استفاده از انواع واکس موم عسل یا واکس های آماده است.
  • استفاده از انواع اسپری پاک کننده سنگ و سرامیک که خودتان آماده کرده اید، ایده فوق العاده ای برای تمیز کردن سنگ و سرامیک است. سعی کنید برای تمیز کردن سنگ و سرامیک از مواد اسیدی و شیمیایی قوی استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید که برس های ضخیم و سیمی موجب ایجاد خش و خط روی سنگ و سرامیک می شود، بنابراین برای تمیز کردن این سطوح بهتر است از تی و پارچه ها استفاده کنید.
  • پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین روش های تمیز کردن سطوح پارکت را هم مطالعه کنید.

سوالات متداول

چرا برای تمیز کردن سطوح گرانیتی نباید از شوینده های اسیدی استفاده کرد؟

برای تمیز کردن سنگ های گرانیتی به هیچ عنوان از شوینده های اسیدی استفاده نکنید. زیرا این نوع شوینده ها موجب تخریب و خوردگی سنگ های گرانیتی می شوند.

آیا برای تمیز کردن سنگ و سرامیک باید از سیم استفاده کرد؟

برای تمیز کردن انواع سنگ و سرامیک بهتر است به جای برس های زبر و سیمی از تی و پارچه استفاده کنید تا سطح سرامیک و سنگ کدر نشده و روی آن خش ایجاد نشود.

نوشته های مرتبط

نکاتی که باید در تمیز کردن سرویس بهداشتی منزل خود جدی بگیرید

4 روش ایمن برای تمیز کردن کفپوش پارکت چوبی و لمینت

15 ترفند مهم خانه تکانی سریع و فوری عید قدم به قدم

بهترین ترفندهای تمیزکاری نقاط مختلف خانه با مواد شوینده مناسب

منبع: افق کوروش
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 72062

به "14 ترکیب معجره آسا برای برق انداختن سنگ و سرامیک" امتیاز دهید

1 کاربر به "14 ترکیب معجره آسا برای برق انداختن سنگ و سرامیک" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 ترکیب معجره آسا برای برق انداختن سنگ و سرامیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید