9 کمیسیون کمیته ملی المپیک بدون رییس، تعطیلی ادامه دار کمیسیون ورزشکاران

به گزارش مجله کامپیوتر، هشت کمیسیون دیگر به کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک اضافه شده اند که باید تکلیف ریاست آن ها مشخص شود.

9 کمیسیون کمیته ملی المپیک بدون رییس، تعطیلی ادامه دار کمیسیون ورزشکاران

به گزارش خبرنگاران، کمیته ملی المپیک 17 کمیسیون دارد که با آغاز سال جدید باید تکلیف رییسان تعدادی از این کمیسیون ها تعیین شود.

دوره ریاست کمیسیون های کمیته ملی المپیک (به جز کمیسیون ورزشکاران) دو ساله است که اکنون هشت کمیسیون دوره دو ساله ریاست شان به خاتمه رسیده است و باید تعیین شود که قرار است مسوول قبلی هم چنان ادامه فعالیت کند یا فرد جدیدی ریاست کمیسیون را بر عهده بگیرد.

کمیسیون های ورزش و زنان، آموزش، همبستگی المپیک، توریسم ورزشی، محیط زیست، حقوقی، پزشکی و همگانی کمیسیون هایی هستند که به همراه کمیسیون ورزشکاران باید معین تکلیف شوند.

هیات اجرایی کمیته ملی المپیک باید در جلسات خود در مورد مسوول کمیسیون ها تصمیم گیری کند.

از آن جا که ابلاغ ریاست سایر کمیسیون های کمیته ملی المپیک دیرتر از این هشت کمیسیون صادر شده بنابراین دوره ریاست آن ها هنوز به خاتمه نرسیده است.

بلاتکلیفی چندماهه کمیسیون ورزشکاران

علاوه بر این هشت کمیسیون، کمیسیون ورزشکاران هم از ماه ها پیش بلاتکلیف است. این کمیسیون درگیر اختلافات داخلی شد که در نهایت به استعفای تعدادی از اعضای آن منجر شد. اما رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک گفت استعفا اعضای کمیسیون را نمی پذیرد و پس از رفع ابهامات آیین نامه، در مورد این کمیسیون تصمیم گیری می شود.

دوره ریاست در کمیسیون ورزشکاران یک ساله است و ریاست آرش میراسماعیلی هم آبان سال گذشته به اتمام رسید اما کمیته ملی المپیک گفت آیین نامه این کمیسیون دارای ابهاماتی است که قرار شد از IOC استعلام گرفته شود و در نهایت انتخابات داخلی در این کمیسیون برگزار شود.

البته این کمیسیون دو عضو خود را نیز از دست داد. کیمیا علیزاده از ایران مهاجرت کرد و یوسف کرمی هم برای انجام کار مربیگری راهی یک کشور دیگر شد. از این رو باید جایگزین این دو عضو هم تعیین شود.

در حال حاضر هنوز IOC پاسخ استعلام کمیته ملی المپیک را نداده است و در سال قبل از المپیک، کمیسیون ورزشکاران یکی از مهم ترین کمیسیون های کمیته ملی المپیک در تعطیلی به سر می برد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 28596

به "9 کمیسیون کمیته ملی المپیک بدون رییس، تعطیلی ادامه دار کمیسیون ورزشکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 کمیسیون کمیته ملی المپیک بدون رییس، تعطیلی ادامه دار کمیسیون ورزشکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید