آخرین دستاوردهای پژوهشی دانشگاه پیغام نور اعلام شد

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه پیغام نور، محمد علی کریمی از چاپ 1439 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی، 900 مقاله در مجلات اسکوپوس، 1526 مقاله در مجلات آی اس سی، 706مقاله در مجلات ISI و اختتام 416 طرح داخلی در دانشگاه اطلاع داد.

آخرین دستاوردهای پژوهشی دانشگاه پیغام نور اعلام شد

وی فراوری و فروش بیش از 300 عنوان کتاب الکترونیکی درسی دانشگاه (نسخه موبایلی) در قالب اپلیکیشن کتاب خوان دانشگاه و انتشار 86 عنوان کتاب جدید درسی و فرادرسی را از دیگر فعالیت های پژوهشی دانشگاه پیغام نور مطرح کرد.

اخذ کد شناسگر بین المللی دیجیتالی برای نشریات علمی

معاون فناوری و پژوهشی دانشگاه پیغام نور با اشاره به اقدام شاخص معاونت پژوهشی در تحول کیفی نشریات علمی، از اخذ کد شناسگر بین المللی دیجیتالی DOI برای نشریات علمی به زبان انگلیسی و عربی دانشگاه اطلاع داد.

وی اضافه کرد DOI : در مرحلۀ اول از پاییز سال جاری به تمام نشریات دارای درجۀ علمی و نشریات انگلیسی و عربی اختصاص یافت و امکان جستجو و دستیابی سریع تر در موتورهای جستجوی الکترونیکی را فراهم آورده است.

وی هدف از اخذ این کد را تحقق اهداف عالیه پژوهشی دانشگاه به منظور گسترش کیفی و ارتقاء موقعیت بین المللی نشریات دارای درجه علمی (فارسی، انگلیسی و عربی زبان) دانست و ابراز امیدواری کرد: این امکان در سال آینده موجب شناسایی بیشتر نشریات و مقالات علمی و افزایش ضریب تأثیر و اعتبار علمی دانشگاه پیغام نور گردد.

کریمی با اشاره به نمایه سازی مقالات علمی در پایگاه بین المللی Scopus ، گفت: این اقدام در راستای سیاست های پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر ارتقاء کیفی نشریات و نمایه سازی آنها در پایگاه هـای معتبـر علمی، صورت گرفت.

معاون فناوری و پژوهش با عنوان اینکه دانشگاه پیغام نور بیش از 7 همایش ملی در رشته های مختلف را در سطح کشور برگزار و یا حمایت نموده است، گفت: اخذ مجوز علمی-پژوهشی برای سه نشریه زبان شناسی اجتماعی، دراسات الحدیث فی النهج البلاغه و نشریه انگلیسی Control and Optimization in Applied Mathematicsاز دیگر اقدامات دانشگاه در حوزه پژوهش بوده است.

ارتقای دانشگاه در بخش ارتباط با صنعت و کارآفرینی

وی به ارتقای دانشگاه پیغام نور در بخش ارتباط با صنعت و کارآفرینی اشاره نمود و اضافه کرد: اجرای 20 طرح ارتباط با صنعت، برگزاری 5 استارت آپ طی سال گذشته، ثبت 3 اختراع توسط اعضای علمی دانشگاه، ثبت 3شرکت دانش بنیان در سامانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 96، افزایش تعداد هسته ها، واحدها و شرکت های مستقر در مراکز رشد و نوآوری دانشگاه به 105، افتتاح و راه اندازی ده مرکز نوآوری در ده استان کشور، برگزاری یک رویداد ایده شو در سطح ملی و برگزاری نخستین همایش ملی شرکت های دانش بنیان، فرصت ها و چالش ها و نقش آن در توسعه کشور در دانشگاه پیغام نور چابهار از مهم ترین اقدامات دانشگاه در این حوزه بوده است.

تقویت زیرساخت های مرکز آزمایشگاه های ملی و قطبی دانشگاه پیغام نور

کریمی در خصوص تقویت زیرساخت ها و امکانات مرکز آزمایشگاه های ملی و قطبی دانشگاه پیغام نور نیز گفت: بهینه سازی و به روز رسانی سامانه جامع شبکه آزمایشگاه های دانشگاه پیغام نور (شاپنا) بر اساس احتیاج های دانشگاه، ایجاد مقدمات برای استقرار نظام ایزو، HSE و استاندارد در آزمایشگاه های مرجع استان ها، ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی به دانشجویان درون استانی و بین استانی و ارائه خدمات تحقیقاتی به مراکز و واحدهای دانشگاه پیغام نور و سایر موسسات و متقاضیان خارج از دانشگاه و ایجاد درآمد طی سال گذشته در این مرکز تحقق یافت.

راه اندازی، تقویت و به روز رسانی نرم افزارها و سامانه های حوزه فناوری اطلاعات

معاون پژوهشی دانشگاه پیغام نور، دیگر اقدامات دانشگاه پیغام نور در حوزه فناوری اطلاعات را راه اندازی و پشتیبانی از سرویس آنتی ویروس دانشگاه با هزینه بسیار کمتر از قبل و نیز مدیریت یکپارچه در سطح کشور و برای حدود 25000 رایانه دانشگاه، یکپارچه سازی حضور و غیاب پرسنل دانشگاه در تمامی مراکز و واحدها با رویکرد اتصال آن به سیستم یکپارچه اداری و مالی (بالا به آن اشاره شده است) جهت افزایش شفافیت مالی و کاهش هزینه دانشگاه، و اتصال به شبکه زیرساخت جدید دولت مطرح کرد.

وی اجرای سرویس پخش آنلاین کنفرانس یادگیری الکترونیکی دانشگاه با امکان برگزاری کنفرانس اینترنتی همزمان، طراحی و پیاده سازی سامانه فروش اینترنت و آنتی وبروس، نگهداری، پشتیبانی، توسعه و بروزرسانی سامانه شبکه جامع آزمایشگاه های دانشگاه (شاپنا) ، طراحی، توسعه، پشتیبانی و بهره برداری از سامانه فروشگاه اینترنتی کتب دانشگاه، توسعه سامانه آراء (رای گیری) دانشگاه و برگزاری چندین دوره رای گیری در حوزه معاونت آموزشی دانشگاه، توسعه و به روز رسانی و ایجاد امکان جدید در سامانه دوره های آموزش آزاد دانشگاه (OTC) و راه اندازی، استقرار، نظارت فنی و پشتیبانی اجرای سامانه جامع اداری، مالی و عمرانی دانشگاه با 14 زیرسیستم را از دیگر دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات مطرح کرد.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 3071

به "آخرین دستاوردهای پژوهشی دانشگاه پیغام نور اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین دستاوردهای پژوهشی دانشگاه پیغام نور اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید