آخرین میخ بر تابوت ، کرونا آمد و ونیز شهر ارواح شد

به گزارش مجله کامپیوتر، شهر ونیز که تازه داشت از بار سنگین سیل های ویرانگر پاییزی کمر راست می کرد، این بار به تور ویروس کرونا خورد و به شهر ارواح تبدیل شد.

آخرین میخ بر تابوت ، کرونا آمد و ونیز شهر ارواح شد

با ما همراه باشید و با سفر به ایتالیا در تابستان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، آنچه این روزها در یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای ایتالیا و اروپا می گذرد، باورکردنی نیست؛ آمار چهره هایی که با ماسک های سفید بهداشتی تزئین شده اند، بسیار بیش از تعداد ماسک های جشن و شادی نزدیک شدن بهار است، میزها و کافه ها خالی از مشتری اند و گردشگرانی که در خیابان ها به چشم می خورند، برای دریافت سلفی لختی درنگ می نمایند و بعد به راه شان ادامه می دهند.

پس از آنکه مسئولان ونیز بسیاری از برنامه ها و جشن های سالانه خود را برای مبارزه با گسترش بیشتر ویروس کرونا لغو کردند، گردشگران هم ترجیح دادند به جای ماندن در شهر به مکان های کمتر آلوده و مطمئن تر پناه ببرند. حالا ونیز که زمانی شلوغ ترین شهر ایتالیا بود و داد مسئولان شهری از تعداد زیاد گردشگران درآمده بود، به مکانی خلوت تبدیل شده و همه را یاد شهر ارواح در فیلم های سینمایی انداخته است.

ایتالیا با آمار زیاد مبتلایان به کروناویروس عملا مرکز انتقال ویروس به دیگر کشورهای اروپایی شده است. تا روز شنبه بیش از 800 مورد بیمار مبتلا به کرونا یا کووید-19 شناسایی و آمار قربانیان هم 29 نفر اعلام شده بود. پس از آنکه ونیز در سیل های پاییزی زیر آب رفت، گردش مالی و اقتصاد این شهر گردشگرپذیر در سه ماه پایانی سال 2019 حدود 40 درصد کاهش یافت و انتظار می رود شیوع کرونا هم 30 تا 40 درصد به اقتصاد ونیز در سه ماه اول 2020 ضربه بزند.

اتحادیه هتل داران ونیز روز گذشته اعلام نمود 40 درصد رزرو هتل ها به دلیل شیوع کرونا لغو شده و کارشناسان معتقدند آسیب مالی در درازمدت بیشتر خود را نشان می دهد. ونیز هر سال در تعطیلی ها بین 20 تا 30 میلیون مهمان و گردشگر داخلی و خارجی دارد؛ آماری که در شش ماه اخیر به دلیل سیل های بی سابقه و حالا شیوع گسترده کرونا عملا دست نیافتنی خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 23255

به "آخرین میخ بر تابوت ، کرونا آمد و ونیز شهر ارواح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین میخ بر تابوت ، کرونا آمد و ونیز شهر ارواح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید