با کشتی های کروز در استانبول آشنا شویم

به گزارش مجله کامپیوتر، سفر با کشتی کروز بسیار دلچسب است اما برای ما ایرانی ها همیشه محدودیت ها و سختی هایی را به همراه داشته است، که عمده آنها به ویزا مربوط میشده است، در ادامه با کشتی کروزی آشنا میشویم که مسئله ای با ویزا نخواهید داشت.

با کشتی های کروز در استانبول آشنا شویم

یکی از جاذبه های گردش در استانبول این است که به تنگه بسفر معروف بروید و شخصا سوار شدن به یکی از کشتی های کروز استانبول را امتحان کنید! واقعا یکی از تفریحات بسیار به یاد ماندنی که در استانبول قطعا یاد و خاطره اش برای شما باقی خواهد ماند، سوار بر این کشتی های مجلل شدن است. تصور کنید که بر روی تنگه بسفر، دریای مرمر، دریای سیاه و یا سواحل دیگر که سوار بر یک کشتی کروز هستید و باد خنکی به صورت شما می خورد و …. پیشنهاد می کنیم که در سفرتان به استانبول حتما سوار شدن به کشتی های کروز را امتحان نمایید اما قبل از آن در مطلب کشتی های کروز استانبول با ما در خبرنگاران همراه باشید تا به صورت حدودی با تور این کشتی ها در استانبول آشنا شوید.

زمانی که از تورهای کشتی کروز حال چه در استانبول و چه در هر جای دیگری استفاده می کنید باید بدانید که شما یکی از بهترین تفریحات مقصدتان را انتخاب نموده اید. مخصوصا که در کشتی های کروز استانبول که اصلا فرقی هم نمی نماید که از ساحل آدالار راه می افتد یا از ساحل بورک؛ شما می توانید تفریحاتی همچون استفاده از موسیقی زنده، شنا و یا هر کار جذاب دیگری که در یک کشتی تفریحی کروز می توان انجام داد، بهره ببرید.

البته این ها تنها کارهایی نیستند که در کشتی کروز می توانید انجام دهید بلکه بازدید از کاخ های سنگنی با قدمت باستانی، کاخ ها و ویلا های زیبا، انواع و اقسام تفریحات بر روی عرشه کشتی و تفریحات جذاب دیگر نیز تنها بخشی از این تجربه به یاد ماندنی هستند. البته نباید شکم گردی در کشتی و آن هم بر روی دریای آبی را از قلم بیاندازید زیرا شاید بتوان به این نوع از شکم گردی لقب یکی از منحصر به فردترین شکم گردی های موجود در عالم را داد! چشیدن از انواع فینگر فودها، کباب ها، غذاهای دریایی و ترکی، خوراک صدف، غذاهای مدیترانه ای و اروپایی و بسیاری از خوشمزه هایی که بدون شک در کشتی های کروز استانبول به وفور در دسترس شما هستند، قطعا یکی از بهترین موارد خوش گذرانی هایی خواهد بود که برای شما در این کشتی وجود دارد.

با این که در بیشتر ایام سال تور کشتی های کروز در استانبول موجود است اما، بهترین زمان برای تور کشتی های کروز استانبول از اواخر فصل بهار تا اواخر فصل تابستان می باشد. گفتنی است که بیشتر این تفریحاتی را که بالاتر برای شما می توانید در این موقع از سال بهره ببرید زیرا باران و یا برودت هوا جلوی شما را طبیعتا نمی گیرد. برای همین هم اگر می خواهید تا تجربه خوبی از سوار شدن به کشتی های کروز استانبول را در سفرتان به این شهر حال برای گذراندن تعطیلات، استراحت و یا حتی ماه عسل بهره ببرید، به گفته و تجربه خیلی ها این دو فصل بهترین دوره زمانی برای سوار شدن به این کشتی ها خواهد بود.

مدت زمان برنامه های تفریحی تور کشتی های کروز استانبول به خاطر زیبایی بیش از حد و اندازه اش و همچنین با توجه به نوع برنامه ریزی تفریحاتی که در این کشتی وجود دارد معمولا از ساعت 19 شب آغاز می شود و حتی تا پاسی از بامداد ادامه پیدا می نماید. البته این مدت زمان تقریبی است و چون ساعت پر طرفداری است، معمولا معرفی می شود وگرنه که اگر بخواهید می توانید تا زمان بسته تور کروز استانبول شما زودتر و یا دیرتر از این ساعت های ذکر شده نیز باشد. آغاز برنامه های تفریحی کشتیهای کروز هم معمولا به این صورت است که در طول روز بازدیدهای مسافران از قلعه ها، سواحل، جزایر و ویلاها انجام شده و عصر ها به کشتی باز می گردند. پس از بازگشت به کشتی برنامه های تفریحی آن آغاز می شود و در میان این برنامه ها می توانید شام مفصل و جانانه ای را هم نوش جان کنید.

برنامه سفر تور کشتی های کروز استانبول معمولا بین 5 الی 7 روز می باشند. البته در مدت زمان این تور عواملی همچون تور کروزی که خریداری نموده اید نیز تاثیر گذار است. و ممکن است از این مقدار تعداد روزها کمتر و یا حتی خیلی بیشتر باشند. اگر با تور مسافرتی به استانبول می روید و دوست دارید تا حتما سریع و از قبل آماده شده به کشتی کروز بروید، خدمات تورتان را چک کنید و ببنید برایتان در نظر گرفته شده است یا خیر.

درباره هزینه تور کشتی کروز استانبول بسته به نوع سفر و یا حتی تعداد روز ها و امکاناتی که درخواست می کنید متفاوت می باشد. در این زمینه حتما توجه کنید که برای انتخاب تور کشتی کروز استانبول خود حتما هزینه را نسبت با این موارد آنالیز کنید. همچنین در برخی از زمان های سال با توجه به کم شدن مسافران، هزینه این تورها کاهش پیدا می نمایند. پس اگر قیمت برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است، می توانید زمان کمتری را برای سفر انتخاب کنید. اما این را از یاد نبرید که در حالت کلی، تور کشتی کروز رد هر کجای جهان که باشد بی شک یک سفر مجلل و پر هزینه است و بدون شک قیمت تمام شده آن برای شما هزینه اتی بالاتر نسبت به دیگر تورها را برای شما به وجود خواهد آورد.

کروز سواری در بسفر

  • اگر می خواهید که با کروز در تنگه بسفر به گشت و گذار بپردازید، می توانید که از اسکله های اصلی واقع در امین اغلو، کاباتاس، و بشیکتاش که معمولا کوتاه و از بین 2 تا 5 ساعت هستند؛ بهره ببرید.
  • طول تنگه بسفر حدودا 30 کیلومتر است و چندین اسکله در نقاط مختلف شهر استانبول دارد.
  • توجه داشته باشید که قایق ها هر 15 الی 20 دقیقه تا ساعت 23 شب حرکت می نمایند.
  • سفر دریایی شما در تنگه بسفر مسیری را طی می نماید که از مکان های تاریخی شامل کاخ های عثمانی و پل های بسیار زیبا می گذرد.
  • اگر می خواهید تا به صورت خصوصی با کروز در بسفر سفر کنید، برنامه کمی برای شما فرق خواهد نمود. در سفر خصوصی خود می توانید تا مناظر بسیار تماشایی مثل قصر دلماباغچه، قصر سیراگان، کاخ بیگلر بیگی، قلعه راملی، قلعه آناداغلو و دو پل تنگه بسفر را ببینید.

دیگر سواحلی که مسیر کروزهای استانبول از آن ها آغاز یم شود می توانیم به ساحل معروف سولار، ساحل فلوریا، ساحل سوما، ساحل شیله آکوا اشاره نمود اما از این ساحل ها بهتر می توانی به این ساحل ها که در ادامه معرفی می کنیم اشاره نماییم.

ساحل طلایی یکی از سواحل زیبای نزدیک استانبول است که آغاز برخی از تورهای کروز از آن است. این ساحل نیز فاصله بسیار کوتاهی با استانبول دارد. اگر به دنبال خرید در سفر هستید، مغازه هایی که در این ساحل مشاهده می کنید، محل بسیار مناسبی برای این موضوع است. از امکاناتی که در این ساحل زیبا وجود دارد می توان به رستوران ها، کافه ها، کلبه های ساحلی چوبی، لذت خرید، آفتاب دریافت و شنا در دریا اشاره نمود.

ساحل بورک یک ساحل بسیار زیبا و دیدنی است که در کنار دریای سیاه قرار گرفته است. آب های آبی دریا در کنار ساحل شنی زیبای آن که باعث می شود تا چشم هر بیننده ای را محصور خود کند شاید یکی از دلایلی باشد که یکی از مسیرهای آغاز کشتی های کروز در استانبول باشد. در ضمن در قسمت های بسیار زیادی از این ساحل، عمق آب بسیار کم است. این موضوع باعث شده است که این منطقه برای شنا هم حختی محیط بسیار مناسب باشد. از جمله تفحریحاتی که در این ساحل زیبا می توانید از آن ها بهره ببرید: والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی، موج سواری، کایت سواری و شنا را می توانیم برای شما نام ببریم.

ساحل دالیا نیز ساحلی بسیار کوچک است که بسیار محبوب در میان گردشگران است. این ساحل نیز با استانبول فاصله ای بسیار کوتاه دارد. از تفریحاتی که در این ساحل برای شما در دسترس است می توان به شنا، پیاده روی، آفتاب دریافت و غذا خوردن در کافه ها و رستوران های آن اشاره نمود.

جزایر آدالار یکی از ساحل های آرام و بکر است. در این جزایر از وسایل نقلیه دودزا مانند ماشین و موتور خبری نیست. بلکه به جای آن می توانید از کالسکه های بسیار زیبا برای جابه جایی بهره ببرید. این جزایر از 9 جزیره بسیار کوچک تشکیل شده اند و فاصله آن ها تا بندر استانبول بسیار کوتاه است. در برخی از این جزایر هتل های بسیار لوکس و زیبایی وجود دارد که می توانید در آنها اقامت داشته باشید. اگر محیطی طبیعی، شنا در ساحل، مشاهده آثار تاریخی و تفریحاتی این چنینی را دوست دارید، دیدن این جزایر را حتما در برنامه خود بگنجانید.

انتشار: 18 اسفند 1397 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2031

به "با کشتی های کروز در استانبول آشنا شویم" امتیاز دهید

1 کاربر به "با کشتی های کروز در استانبول آشنا شویم" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کشتی های کروز در استانبول آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید