آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به خاتمه است؟

به گزارش مجله کامپیوتر، ترامپ در حالی که به شدت نگران افت قیمت نفت شده است رایزنی ها را برای بازگردان ثبات به بازار نفت به ویژه با روسیه و سعودی شروع نموده است.

آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به خاتمه است؟

به گزارش ، در حالی که پس از عدم توافق کشور های صادر نماینده نفت، سعودی بی مهابا بر افزایش فراوریات خود اضافه کرد و البته ترامپ نیز از این مساله استقبال کرد و تنها دغدغه خود را تامین بنزین در داخل امریکا معرفی کرد و آن را به لطف مساعدت ویژه بن سلمان در شکستن قیمت نفت مهیا معرفی کرد، اما حالا و پس از گذشت یک ماه از این مساله بحران کرونا از یک سو و مقرون به صرفه نبودن استخراج نفت شل آمریکا از دیگر سو ترامپ را از استمرار این شرایط و عواقب ان بسیار نگران نموده است. رایزنی های اخیر او در شرایط جدید با سعودی و روسیه تلاشی است برای ارامش بخشیدن به بازار رو به افول نفت جهانی.

-در شرایط جدید آرامکو میزان نفت صادراتی عربستان را 18/8 میلیون بشکه در روز اعلام نموده است که این مساله یعنی انکه در شرایط اشباع بازار دورنمایی روشن برای بازار نفت قابل تصور نیست. به نظر می رسد بن سلمان با این افزایش فراوری و صادرات نیم نگاهی به تامین مخارج سعودی در سایه تعطیلی حج سال جاری و درآمد های ناشی از این مساله داشته باشد.

-اگر چه در اطاعت بی، چون و چرای بن سلمان از ترامپ شکی نیست، اما برای محکم کاری دیگر سیاستمداران امریکایی هم وارد معرکه شده اند تا نتیجه مطلوب را حاصل نمایند. سناتور جمهوریخواه دان سالیوان اخیرا تهدید نموده چنانکه عربستان برای ثبات بازار نفت کاری نکند کلیه نیرو های امریکایی را از این کشور فرا خواهند خواند.

-در سایه افزایش لحظه به لحظه تلفات کرونا در امریکا و گذر رقم کشتگان این ویروس از 5 هزار نفر از یک سو، وارد آمدن آسیب جدی به اقتصاد امریکا از دیگر سو و بالاخره سوخت شدن مهم ترین برگ برنده ترامپ در انتخابات پیش رو یعنی مساله اشتغال در امریکا از سویه سوم به نظر می رسد رییس جمهور امریکا بی اعصاب تر از آن باشد که ناز کردن احتمالی بن سلمان را پذیرا باشد. هر چند رگ های گردن بن سلمان هیچ گاه در مقابل فرمایشات ریز و درشت ترامپ متورم نشده و نخواهد شد.

منبع: العالم

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 27484

به "آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به خاتمه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ماه عسل ترامپ و بن سلمان رو به خاتمه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید