اتحادیه اروپا: داروی رمدسیویر برای درمان کرونا مجاز شناخته گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، نهاد متولی مسائل پزشکی در اتحادیه اروپا توصیه نموده برای استفاده از یک داروی ضدویروس جهت درمان ویروس کرونا مجوز صادر گردد.

اتحادیه اروپا: داروی رمدسیویر برای درمان کرونا مجاز شناخته گردد

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، نهاد متولی مسائل پزشکی در اتحادیه اروپا توصیه نموده استفاده از داروی رمدسیویر برای درمان بیماری کووید-19 (کروناویروس 2019) مجاز شناخته گردد.

روزنامه دیلی میل پیش از این با اشاره به نتایج یک مطالعه جدید مدعی شده بود با تجویز به موقع داروی رمدسیویر بیماری انسداد تنفسی در میمون ها مسدود شده است.

براساس این پژوهش، مصرف داروی رمدسیویر در 6 میمون آلوده به به ویروس کرونا از بیماری شدید ریه که مسئول بسیاری از مرگ های COVID-19 است، جلوگیری کرد.

این مطالعه که در medical journal Nature منتشر شده حاکی از آن است که مصرف این دارو باید به موقع صورت پذیرد.

Remdesivir Science Gilead نخستین دارویی است که بهبودی بر اثر کرونا در آزمایشات انسانی را نشان می دهد و پیشرفت آن در مطالعات بالینی نیز از نزدیک مشاهده شده است.

در این پژوهش، 12 میمون ماکاک عمداً با کروناویروس جدید آلوده شدند و نیمی از آن ها تحت درمان زودرس با رمدسیویر قرار گرفتند.

براساس این مطالعه، ماکاک هایی که داروی مذکور را دریافت نموده بودند علائمی از بیماری تنفسی نشان ندادند و به ریه ها آسیب وارد نشده بود.

انستیتو ملی سلامت آمریکا نیز به تازگی با صدور بیانیه ای گفت تحقیقات نشان می دهد که داروی رمدسیویر، مفیدترین دارو برای بیماران بستری شده در بیمارستان ها با علائم شدید بیماری است که به اکسیژن بیشتری احتیاج دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 1 شهریور 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 34769

به "اتحادیه اروپا: داروی رمدسیویر برای درمان کرونا مجاز شناخته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: داروی رمدسیویر برای درمان کرونا مجاز شناخته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید