اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مناطق عشایری کرمان

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیرکل امور عشایری شمال استان کرمان مهم ترین یاری به جامعه عشایری را در بحران ویروس کرونا قطع ارتباط جامعه شهری با مناطق عشایری دانست.

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مناطق عشایری کرمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، رضا نیکزادی گفت: در قالب اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ساز و کاری فراهم شده که اقلام مورد احتیاج عشایر کرمان به آن ها تحویل داده تا شاهد قطع کننده زنجیره ارتباطی جوامع شلوغ شهری و روستایی و مناطق بکر عشایری باشیم.

نیکزادی اضافه کرد: تنها بحث ایمن بودن عشایر مطرح نیست بلکه سعی ما بر این بوده است تا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و قطع ارتباط ساکنان این مناطق با حوزه شهری از ورد و شیوع ویروس کرونا در میان عشایر جلوگیری کنیم.

وی گفت: تا به امروز مواردی از ابتلا به ویروس کرونا مربوط به عشایر اعلام نشده و دلیل اصلی آن را می توان هوشیاری و همکاری عشایر و عمل به توصیه های پزشکی دانست.

نیکزادی بیان نمود: اطلاع رسانی های لازم به طریق مختلف از مجموعه اداره کل امور عشایر و تشکل ها اجرا شده است و دستگاه های مرتبط از جمله مراکز بهداشت و گروه های جهادی نیز خدمات مطلوبی را به عشایر ارائه نموده اند.

وی گفت: از جمله اقلامی که عشایر در این بحران به آن احتیاج دارند ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده و دستگاه های محلول پاش و بسته های یاری معیشتی و ضدعفونی ماشین آلات منطقه است ضمن اینکه بسته های علوفه مورد احتیاج دام های عشایر قبل از ورود به مناطق عشایری ضد عفونی و گند زدایی می گردد.

مدیرکل امور عشایری شمال استان با اشاره به اینکه آبرسانی به شکل مرتب به این مناطق انجام می گردد اضافه کرد: سعی ما بر این است تا اقلام مورد احتیاج عشایر را به ویژه آرد، نفت، کپسول گاز را توسط شرکت ها در منطقه با رعایت ضوابط بهداشتی توزیع گردد.

وی گفت: راه های ارتباطی تعریف شده با جوامع عشایری سامانه پیامکی موجود و سرگروه های عشایری هستند که اخطاریه ها و اطلاعیه ها را به وسیله سامانه و برای ارتباط دو سویه بیشتر به وسیله سرگروه های عشایری و با در اختیار گذاشتن تلفن مسئولین و همکاران شیفت اداری به عشایر، درخواست های آنها دریافت، آنالیز و اقدامات لازم صورت می گیرد.

نیکزادی همچنین گفت: با توجه یه اینگه عشایر از مراتع جهت تعلیف دام استفاده می کنند مهلت و تمدید حضور ان ها فقط منوط به موافقت منابع طبیعی آن حوزه می باشد که مکاتبات لازم آن در سطح ملی و محلی صورت گرفته است.

مدیرکل امور عشایری شمال استان گفت: استمهال وام های بانکی، راه چاره فروش دام عشایر، تامین ماشین برایجهت کوچ ماشینی، جلوگیری از ورود افراد غیر عشایر به مناطق عشایری توسط نیروهای نظامی و از بیشترین درخواست های عشایر بوده است.

وی دسترسی خانوارهای عشایر را به فضای مجازی و اینترنت از دیگر مسائل عشایر مطرح کرد و گفت: این درخواست ها کتبا به آموزش و پرورش عشایری اعلام شده است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 27428

به "اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مناطق عشایری کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مناطق عشایری کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید