ارکستر ملی آثار انقلابی اجرا می نماید، حضور در افتتاحیه جشنواره فجر

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، فریدون شهبازیان رهبر دائم و مدیر هنری ارکستر ملی ایران در حاشیه تمرین این مجموعه موسیقایی به مناسبت برگزاری کنسرت شبی با علی تجویدی شرح داد: طبق برنامه ریزی هایی که از قبل انجام داده بودیم قرار بود برنامه هایی را با اجرای استاد جمال الدین منبری به خوانندگی پوریا اخواص برگزار کنیم که به دلیل برخی از مسائل زمانی که در این مورد داشتیم و باید هماهنگی هایی در این زمینه انجام می شد، این برنامه به تعویق افتاد و بنا شد تا در تازه ترین کنسرت ارکستر ملی برنامه ای را با یادبود استاد علی تجویدی برگزار کنیم که طی آن علی اصغر شاهزیدی و حسین علیشاپور به عنوان خواننده در این برنامه حضور دارند.

ارکستر ملی آثار انقلابی اجرا می نماید، حضور در افتتاحیه جشنواره فجر

وی اضافه نمود: رپرتواری که در کنسرت روز 29 آذر پیش روی مخاطبان قرار می گیرد همان اجرایی است که چندی پیش بخشی از آن را در اصفهان با خوانندگی آقای شاهزیدی اجرا نموده بودیم و چون این کنسرت یادمانی از استاد تجویدی است تصمیم گرفتیم بار دیگر برنامه ای را با این فضا ایجاد کنیم که بر این اساس 10 قطعه موسیقایی به آهنگسازی زنده یاد علی تجویدی اجرا می گردد. این در حالی است که طبق سنوات قبلی 4 قطعه بی کلام هم در این کنسرت خواهیم داشت که بر این اساس آثاری از حسین دهلوی، روح الله خالقی و بنده پیش روی مخاطبان قرار می گیرد. این اجراها نیز به این دلیل است که دوست نداریم مانند کنسرت های پاپ برنامه ای با یک رویه یکنواخت داشته باشیم.

رهبر دائم ارکستر ملی درباره برنامه های آینده این مجموعه بیان نمود: روزهای 20 و 21 دی در تبریز کنسرت هایی را برگزار خواهیم کرد. این در حالی است که روز 26 دی نیز کنسرتی را در تهران به رهبری مهمان وحید علیپور اجرا می کنیم که در این کنسرت رشید وطن دوست به عنوان خواننده حضور دارد. البته ما برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نیز برنامه ریزی هایی را انجام دادیم که یکی از آنها اجرای آثار مرتبط با موسیقی های انقلابی است که مخاطبان با آنها خاطرات زیادی دارند. این رپرتوار همزمان با شروع سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اجرا می گردد که امیدوارم تا آن موقع بتوانیم پارتیتورهای مربوط به این آثار را پیدا نموده و پس از آن برای انتخاب خواننده اقدام کنیم.

شهبازیان در سرانجام گفت: این اجرا به نوعی اولین اجرای سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر خواهد بود. البته ما به همین مناسبت و با توجه به اینکه استان کرمان در این دوره از جشنواره یکی از بخش های محوری را تشکیل می دهد، کنسرت هایی را به مدت سه روز در این شهر برگزار خواهیم کرد. این در حالی است که پس از سرانجام جشنواره نیز کنسرتی را به آهنگسازی جمال الدین منبری و خوانندگی پوریا اخواص برگزار خواهیم کرد که جزییات آن روزهای آینده اعلام می گردد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 3155

به "ارکستر ملی آثار انقلابی اجرا می نماید، حضور در افتتاحیه جشنواره فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارکستر ملی آثار انقلابی اجرا می نماید، حضور در افتتاحیه جشنواره فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید