از عیسی مسیح تا عصر حجر؛ خلق سلفی از رویداد ها و شخصیت های تاریخی با هوش مصنوعی

به گزارش مجله یک کامپیوتر، یک تدوین گر فیلم 53 ساله به نام دانکن تامسن تصمیم گرفته با استفاده از هوش مصنوعی، بعضی وقایع تاریخی را بازسازی کند، اما به سبکی متفاوت. تامسن درحقیقت به یاری مدل هوش مصنوعی Midjourney و چندین ماه صرف زمان، این وقایع را به صورت سلفی درآورده است و افراد مشهوری مانند عیسی مسیح، ناپلئون و حتی انسان های عصر حجر در این تصاویر گویی با گوشی هوشمند در حال سلفی گرفتن هستند.

از عیسی مسیح تا عصر حجر؛ خلق سلفی از رویداد ها و شخصیت های تاریخی با هوش مصنوعی

یکی تدوین گر فیلم 53 ساله با مدل هوش مصنوعی Midjourney دست به خلق سلفی های جعلی مجذوب کنندهی زده است.

یک تدوین گر فیلم 53 ساله به نام دانکن تامسن تصمیم گرفته با استفاده از هوش مصنوعی، بعضی وقایع تاریخی را بازسازی کند، اما به سبکی متفاوت. تامسن درحقیقت به یاری مدل هوش مصنوعی Midjourney و چندین ماه صرف زمان، این وقایع را به صورت سلفی درآورده است و افراد مشهوری مانند عیسی مسیح، ناپلئون و حتی انسان های عصر حجر در این تصاویر گویی با گوشی هوشمند در حال سلفی گرفتن هستند.

مدل هوش مصنوعی Midjourney که از روی توصیفات متنی و دستورات مختلف می تواند تصاویر واقع گرایانه خلق کند، در هفته های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است. کاربران با استفاده از آن وقایعی را خلق نموده اند که واقعیت ندارند، مانند دستگیری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا یا زلزله ای مرگبار در سال 2001. همین موارد باعث شد تا امکان دسترسی رایگان به Midjourney متوقف گردد.

درحالی که اقدامات قبلی را می توان نوعی سوءاستفاده از هوش مصنوعی درنظر گرفت، اقدام تامسن به جای اینکه سوءاستفاده باشد، نوعی تفریح است؛ چرا که همه ما می دانیم در زمان ناپلئون یا عیسی مسیح خبری از گوشی های هوشمند و سلفی نبوده است!

هوش مصنوعی و خلق سلفی عیسی مسیح

هوش مصنوعی درحال متحول کردن صنعت عکاسی است و در آینده نزدیک به دنیای فیلم برداری هم راه پیدا می نماید. Midjourney یکی از ابزار های مطرح برای دستیابی به این هدف است. تامسن برای اینکه بتواند تصاویر سلفی مدنظرش را خلق کند، چندین ماه مشغول اصلاح دستورات بوده تا درنهایت بتواند به آن ها افکت سلفی بدهد:

این کار می تواند یک فرایند برنامه نویسی زمان بر و طولانی باشد؛ چرا که هوش مصنوعی از کاربران می خواهد که دقیقاً به آن بگویند که باید چه کاری انجام دهد و احتیاج به توضیحات خالص دارد.

خروجی های هوش مصنوعی را می توان خیره کننده دانست، هرچند در همان نگاه اول می توان متوجه شد که جعلی هستند. یکی از این تصاویر مربوط به شام آخر عیسی مسیح می گردد.

یکی دیگر از تصاویر، سربازان را در نبرد واترلو در سال 1815 نشان می دهد؛ آخرین نبرد ناپلئون بناپارت که سرانجام جنگ های ناپلئونی را به همراه داشت. عکس هوش مصنوعی با الهام از آخرین شکست ناپلئون ساخته شده است.

عکس دیگری سربازان را در نبرد آزینکورت در سال 1415 نشان می دهد که در مقابل دوربین سلفی یک گوشی هوشمند درحال لبخند زدن هستند!

یکی دیگر از تصاویر، انسان های عصر حجر را نشان می دهد که درحال سلفی گرفتن هستند.

اگرچه می توان از هوش مصنوعی برای خلق تصاویر مجذوب کننده تنها برای تفریح استفاده کرد، اما امکان سوءاستفاده از آن برای نشر اطلاعات جعلی هم وجود دارد. علاوه براین، اخیراً یک مرد بلژیکی در پی صحبت با چت بات به مدت 6 هفته، دست به خودکشی زد.

منبع: فرادید
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 87562

به "از عیسی مسیح تا عصر حجر؛ خلق سلفی از رویداد ها و شخصیت های تاریخی با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

3 کاربر به "از عیسی مسیح تا عصر حجر؛ خلق سلفی از رویداد ها و شخصیت های تاریخی با هوش مصنوعی" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از عیسی مسیح تا عصر حجر؛ خلق سلفی از رویداد ها و شخصیت های تاریخی با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید