استرالیا نیروهایش را از افغانستان خارج می نماید

به گزارش مجله کامپیوتر، ایرنا نوشت: نخست وزیر استرالیا روز پنجشنبه گفت که این کشور 80 پرسنل و نیروی نظامی باقی مانده اش را از افغانستان خارج می نماید.

استرالیا نیروهایش را از افغانستان خارج می نماید

به گزارش خبرگزاری رویترز، این اعلام اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در حالی انجام شد که آمریکا نیز خبر از خروج نیروهای این کشور از افغانستان داده است.

موریسون خاطر نشان کرد: همسو با آمریکا و دیگر هم پیمانان و شرکایمان، آخرین نیروها و پرسنل نظامی استرالیا در سپتامبر 2021 از افغامستان خارج خواهند شد.

نخست وزیر استرالیا در ادامه اضافه نمود: در حالیکه یاری ها و حمایت های نظامی ما در افغانستان کاهش می یابد، ما همچنان در راستا حمایت از ثبات در افغانستان از طریف همکاری با دیگر کشورها گام برخواهیم داشت.

پیش از این جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا بر پایان 20 سال حضور نظامیان این کشور در خاک افغانستان تاکید نمود و گفت از 11 اردیبهشت ماه جدول زمانی خروج از افغانستان شروع خواهد شد.

بایدن روز گذشته با اعلام تصمیم خود برای خروج از افغانستان، با یادآوری حمله 11 سپتامبر، اضافه نمود: هدف نخست این است که از افغانستان به عنوان پایگاهی برای حمله به آمریکا استفاده نشود.

ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز با اعلام خروج نیروهای خود همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت: از فرایند صلح افغانستان حمایت می کنیم.

استولتنبرگ یادآور شد: بیش از یکسال پیش همه ما به توافق آمریکا و طالبان رسیدیم. از آن موقع به تدریج حضور نیروهایمان را کاهش دادیم و در حال حاضر 10 هزار نیرو داریم که بیشتر آنها غیر آمریکایی هستند.

311311

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 55405

به "استرالیا نیروهایش را از افغانستان خارج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا نیروهایش را از افغانستان خارج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید