استفاده از ابزار های قانونی برای برخورد با کسانی که حقوق زائر را رعایت نمی نمایند

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: یکی از سیاست های سال جاری ما رعایت حقوق زائر است، اگر این حقوق رعایت نگردد، از ابزار قانونی برای برخورد با متخلفین استفاده می گردد.

استفاده از ابزار های قانونی برای برخورد با کسانی که حقوق زائر را رعایت نمی نمایند

به گزارش خبرنگار گروه استان های مجله کامپیوتر از مشهد، محمد صادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: امیدواریم با تجربه کسب شده پارسال بتوانیم سال جاری به نحو مطلوب و شایسته ای خدمتگزار زائران امام رضا (ع) باشیم.

او ادامه داد: پارسال از 4 میلیون و 500 هزار زائر در ایام پایانی دهه صفر 435 هزار نفر زائر پیاده بودند که سال جاری پیش بینی ما حضور بیش از 500 هزار نفر زائر در مشهد مقدس است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: همه کمیته های ستاد باید خود را آماده نمایند تا بتوانیم خدمت رسانی مطلوبی در شأن زائرین گرامی انجام دهیم.

براتی اضافه نمود: سال جاری در بحث استقرار ایستگاه های صلواتی، هماهنگی ها وهمکاری های بهتری صورت خواهد گرفت و همچنین تشکیل ستاد بحران ویژه ایام پایانی صفر از جمله برنامه های در دست اقدام است.

او با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی یکی دغدغه های ما در همه برنامه ها است، ادامه داد: اقدامات فرهنگی زیادی تاکنون در پیاده روی اربعین و مراسم پایانی دهه صفر اجرا شده و انتظار این است سال جاری بیشتر به مسائل فرهنگی پرداخته گردد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: امکانات اولیه ایستگاه های جهت پیاده روی منتهی به مشهد با هماهنگی های لازم تامین می گردد.

براتی اضافه نمود: یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام در ایام دهه پایانی صفر، جانمایی رادیو زیارت در ایستگاه های منتهی به مشهد مقدس است که این مهم ظرفیت بالایی برای ترویج فرهنگ رضوی دارد و از طرفی اطلاع رسانی های لازم را به زائران منتقل خواهد نمود.

او با اشاره به اینکه سال جاری آمادگی برای اسکان زائران در بیش از 200 مدرسه وجود دارد، توضیح داد: آموزش مدیران کاروان های پیاده یکی دیگر از اقدامات در دست اجرا در دهه پایانی صفر است که طی آن دستورات ایمنی، یاری های اولیه و نکات لازم آموزش داده می گردد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: استقرار تیم های بازرسی در فرودگاه و پایانه های مسافربری از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده برای دهه پایانی صفر است.

براتی اضافه نمود: متاسفانه در طول سال تعدادی از تاکسی ها در مبادی خروجی حرم مطهر مسافرین را صرفا به صورت دربستی حمل و نقل می نمایند که این اقدام درستی نیست و تاکسیرانی حتما برخورد های لازم را انجام خواهد داد.

او ادامه داد: طرح گام های عاشقی بر فرهنگ میزبانی بازخورد خوبی قبلا داشته است و پیش بینی می گردد سال جاری هم مجددا دراین ایام اجرا گردد، همچنین امیدواریم سامانه جهاد خدمت توسط شهرداری مشهد نیز در این ایام فعال گردد تا بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تجهیز اماکن اسکان اضطراری از اقدامات پیش بینی شده ما خواهد بود، همچنین با موضوع پلیس راهور و کمیته مربوطه جهت های تردد زائرین ساماندهی خواهد شد تا مسئله ای در تردد زائران عزیز ایجاد نگردد.

براتی اضافه نمود: پیش بینی جهت استقرار اصحاب رسانه در ورودی های نیشابور و قوچان به منظور تهیه گزارش و مصاحبه از اولویت هایی بوده که در دست اقدام است.

او با اشاره به آمار ثبت نام زائران خراسانی در سامانه سماح برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی در کربلای معلی، توضیح داد: آمار ثبت نام در کشور 555 هزار نفر است که خراسان رضوی بعد از تهران و خوزستان مقام سوم را با رقم ثبت نام 42 هزار نفر در اختیار دارد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: سهمیه مواکب خراسان رضوی در مراسم اربعین حسینی سال جاری 65 موکب بوده که تجهیز شده است و امیدواریم تا 70 موکب افزایش پیدا کند.

/ف.س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13462

به "استفاده از ابزار های قانونی برای برخورد با کسانی که حقوق زائر را رعایت نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ابزار های قانونی برای برخورد با کسانی که حقوق زائر را رعایت نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید