افشاگری فساد در فدراسیون جهانی وزنه برداری، تاماش آیان در برزخ

به گزارش مجله کامپیوتر، فدراسیون جهانی وزنه برداری ادعاهای مطرح شده در گزارش مستند تلویزیون آلمان مبنی بر دوپینگ سیستماتیک و فساد اقتصادی در این فدراسیون جهانی را رد کرد.

افشاگری فساد در فدراسیون جهانی وزنه برداری، تاماش آیان در برزخ

به گزارش خبرنگاران و به نقل از Insidethegames، یک رسانه آلمانی با پخش مستندی پشت پرده دوپینگ های سیستماتیک در فدراسیون جهانی وزنه برداری(IWF) را برملا کرد. این رسانه مدعی شد، وزنه برداران سرشناس در سال های گذشته خیلی کم تست دوپینگ دادند. آنها با پرداخت رشوه نمونه های اخذ شده را دستکاری نموده اند. بر اساس اسنادی که این فیلم تلویزیونی فاش ساخته، حدود نیمی از 450 وزنه برداری که از سال 2008 تا 2017 در بازی های المپیک و مسابقات جهانی مدال آورده اند، در سالی که پیروز به کسب مدال شده اند حتی یک بار هم در حین تمرینات کنترل دوپینگ نشده اند.

این مستند نشان می دهد که چگونه تاماش آیان در 20 سال گذشته در فدراسیون جهانی وزنه برداری یک سیستم فاسد و غیرقانونی را تعبیه نموده است.

علاوه بر این، تا سال 2009 پرداختی های هنگفتی که کمیته بین المللی المپیک (IOC) به فدراسیون جهانی وزنه برداری داشته است، هیچ کجا ثبت نشده اند. این پول حداقل 5 و نیم میلیون دلار تخمین زده شده است که در دو حساب بانکی در سوئیس واریز شده اما در ترازنامه اقتصادی وجود نداشت. اگر سود آن را هم حساب کنیم این مبلغ الان حدود 7 یا 8 میلیون دلار می گردد.

اکنون فدراسیون جهانی وزنه برداری نسبت به این گزارش مستند واکنش نشان داده است و ادعاهای مربوط به فساد دوپینگ و سوء مدیریت اقتصادی را که در تلویزیونی آلمان مطرح شد، رد نموده است. فدراسیون جهانی وزنه برداری بیان کرد که تنها نگران دوپینگ سازمان یافته احتاقتصادی در تایلند است.

کمیته بین المللی المپیک (IOC) هم بیان کرد که این اتهامات در برنامه تلویزیونی بسیار جدی و نگران نماینده بود.

پس از اینکه وزنه بردار تایلند که پیروز به کسب مدال برنز المپیک 2012 شده بود، اعتراف به دوپینگ نموده بود IOC هم بیان کرد کمیسیون انضباطی تشکیل داده است تا اعترافات دوپینگ توسط سریپوچ گلونی وزنه بردار تایلند را پیگیری کند.

همچنین پیرترین چهره مبارزه با دوپینگ در آلمان گفت: وزنه برداری احتمالاً صندلی خود را درالمپیک از دست می دهد.

آندره گوتزمن، رئیس آژانس ملی مبارزه با دوپینگ آلمان پس از تماشای مستند گفت: فدراسیون جهانی وزنه برداری و بسیاری از فدراسیون های ملی نتوانسته اند به وظایف خود در قبال ورزشکاران عمل نمایند. محرومیت از المپیک در حال حاضر احتمال دارد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20159

به "افشاگری فساد در فدراسیون جهانی وزنه برداری، تاماش آیان در برزخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری فساد در فدراسیون جهانی وزنه برداری، تاماش آیان در برزخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید