الجبیر از نحوه پاسخ عربستان به ایران گفت

به گزارش مجله کامپیوتر، فارس نوشت: وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه بار دیگر ایران را مسئول را حمله به آرامکو دانست و گفت که در پاسخ به ایران مواضع دیپلماتیک قوی اتخاذ می کنیم.

الجبیر از نحوه پاسخ عربستان به ایران گفت

عادل الجبیر وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه سه شنبه شب در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، بار دیگر ایران را به دست داشتن در حمله آرامکو متهم کرد.

وزیر خارجه سابق عربستان سعودی گفت که ما می خواهیم جلوی جنگ را به هر قیمتی که شده بگیریم، ولی اگر ایران به حمله کند، ما دست بسته نخواهیم بود.

وزیر مشاور دولت عربستان سعودی در امور خارجه، ایران را مسئول حمله به آرامکو دانست و تاکید نمود که در پاسخ به این کشور، مواضع قوی دیپلماتیک اتخاذ خواهیم کرد.

عادل الجبیر که کشورش به حمایت از تروریسم در منطقه با همکاری ایالات متحده آمریکا معروف است، مدعی شد که ایران از تروریسم حمایت می نماید و به توسعه برنامه های موشکی خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه اروپا مواضع محکمی در قبال ایران در پی حمله آرامکو اتخاذ ننموده است، گفت که عدم اتخاذ مواضع قاطع اروپا علیه ایران، باعث می گردد که این کشور به سیاست های خود ادامه دهد.

مسئول سعودی اضافه کرد: ایران سعی دارد انقلابش را صادر کند و فکر می نماید می تواند بر دنیا سیطره یابد.

الجبیر ایران را به دخالت در امور منطقه متهم کرد و گفت که برای پاسخ دادن به حمله آرامکو، همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی روی میز است.

وی درباره بدون اشاره به تجاوزات پنج ساله عربستان در یمن و کشتار مردم این کشور مدعی شد که امارات از یمن عقب نشینی کرد، اما نیروهای المجلس الانتقالی(شورای انتقالی جنوب یمن) از فرصت سوء استفاده نموده و پایگاه های دولتی را اشغال نموده است.

وزیر خارجه سابق سعودی تاکید نمود که ما و امارات با همکاری دولت منصور هادی(دولت مستعفی یمن) کوشش می کنیم ساختار نیروهای مسلح را بازسازی کنیم.

عادل الجبیر همچنین قطر را به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه متهم کرد و مدعی شد که این کشور از تروریست ها حمایت اقتصادی می نماید.

وزیر دولت سعودی در امور خارجه تاکید نمود، قطر همسایه ماست و باید سیاست های خود را تغییر دهد.

310311

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 14121

به "الجبیر از نحوه پاسخ عربستان به ایران گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجبیر از نحوه پاسخ عربستان به ایران گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید