الکنو جدی ترین گزینه راهنمایی تیم ملی والیبال است

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم والیبال نوجوانان گزینه هایی را پیش روی دارد و شنیده ها حاکی است محمد وکیلی، ناصر شهنازی، علیرضا طلوع کیان و مسعود آرمات از گزینه های روز میز هستند.

الکنو جدی ترین گزینه راهنمایی تیم ملی والیبال است

محمد وکیلی سرمربی اسبق تیم نوجوانان در تبادل نظر با خبرنگاران درباره مذاکرات انجام شده در فدراسیون والیبال گفت: به صورت مستقیم مذاکره ای صورت نگرفته است. پس از اتفاقات گذشته و کدورتی که بین من و فدراسیون وجود داشت در جلسات کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم بزرگسالان حضور داشتم و شاید کدورت ها رفع شد. بنا بر شرایط بعضی از دوستان مشترک، صحبت هایی را مطرح کردند که شاید برای حضور دوباره در تیم ملی نوجوانان بازگشت داشته باشد اما خیلی پیگیر این موضوع نبودم.

وکیلی ادامه داد: در جلسه ویژه ای که برای انتخاب کادر فنی نوجوانان برگزار گردید، شخصاً حضور نداشتم. اینکه بگویم به طور قاطع مذاکره ای با من انجام شده، خیر؛ این طور نیست. شاید من نیز مانند سایر کاندیداها جز لیست باشم شاید هم نباشم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اتفاقاتی که رخ داد و کنار گذاشتن شما از تیم نوجوانان، آیا در صورت پیشنهاد از سوی فدراسیون، مجدداً به تیم ملی نوجوانان بازخواهید گشت؟ گفت: تیم ملی متعلق به مردم است و کسی نمی تواند برای آن شرایط بگذارد. اگر احساس کنم کاری را نمی توانم به خوبی انجام دهم قطعاً کنار می روم و موقعیت را برای افرادی باز خواهم گذاشت که شرایط بهتری دارند. اینجا بحث آبروی کشور مطرح است. در حال حاضر تیم نوجوانان مانند هندوانه سربسته ای است. هیچ کاری صورت نگرفته است.

وی تأکید کرد: نسبت به سایر افراد اطلاعات بیشتری از تیم نوجوانان دارم. لیست حدود 60-70 بازیکن در دفترم وجود دارد و همین شرایط را نسبت به بقیه متفاوت می نماید. اما در هر صورت سال جاری در رده نوجوانان کار سخت تری نسبت به گذشته در پیش داریم. با توجه به میزبانی مسابقات نوجوانان جهان، انتظارات مردم بالا خواهد رفت و همین شرایط را سخت می نماید اما هیچ کاری نشدنی نیست.

وکیلی اعلام کرد: در سالهای گذشته ما مسابقات آسیایی را انجام می دادیم. یک سال تمرین می کردیم و سهمیه مسابقات جهانی را کسب می کردیم و در فاصله دو مسابقه، نقاط ضعفمان را رفع می کردیم اما سال جاری مسابقات آسیایی احتمالاً برگزار نخواهد شد. البته حضور تیم های نوجوانان و جوانان در مسابقات جهانی با توجه به میزبانی ایران و همچنین رنکینگ بالای ما در آسیا، قطعی است. در این زمان کم، هر کسی که مسئولیت راهنمایی تیم ملی را برعهده بگیرد کار سختی در پیش دارد که امیدوارم از عهده آن برآید.

وکیلی که در جلسات کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان حضور داشت درباره گزینه های راهنمایی تیم ملی گفت: با توجه به شرایط، موقعیت و ارتباط نسبتاً بهتری که ایران با روسیه به لحاظ سیاسی دارد احتمال اینکه الکنو سرمربی گردد از سایر گزینه ها بیشتر است. به واسطه منابعی که برای پرداخت حق و حقوق وجود دارد و همچنین بحث تحریم ها شرایط برای کار با الکنو مقداری آسان تر است. ضمن اینکه این مربی رزومه خوبی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که باتوجه به متفاوت بودن سبک والیبال ایران با تفکرات مربیان روسیه انتخاب الکنو را چطور ارزیابی می کنید؟ گفت: یکی از مسائل مطرح شده در جلسه کمیته فنی همین موضوع بود. به هر حال تیم های آمریکا، برزیل، کانادا و روسیه جز چهار تیم برتر در جهان به لحاظ آمادگی جسمانی هستندو تیم های ایران، آرژانتین، لهستان گزینه های بعدی و در سید دوم قرار دارند. به هر حال آمادگی جسمانی حلقه مفقوده والیبال ایران است و هر مربی ای که در ایران حضور داشته باشد با حضور یک مربی بدنساز خوب می تواند به تیم ملی یاری کند. در چند ماه باقی مانده تا المپیک ما نمی توانیم سیستم بازی خود را تغییر دهیم. در این برهه زمانی به مربی ای احتیاج داریم که تجربه حضور در المپیک را داشته و بتواند در شرایط سخت، دست به تغییرات، بررسی و مقابله با بازیکنان جهان بزند. شاید تجربه الکنو در این زمینه زیاد باشد و فرق او با سایر مربیان باشگاهی در همین موضوع است و این الکنو را متمایز می نماید.

وکیلی در سرانجام اعلام کرد: در طولانی مدت ممکن است مربی بتواند سیستم والیبال ایران را تغییر دهد اما در این بازه زمانی خیلی نمی توان کاری انجام داد. همچنین سعید معروف نیز در تیم زنیت سابقه همکاری با الکنو را دارد و این نکته مهمی است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 43493

به "الکنو جدی ترین گزینه راهنمایی تیم ملی والیبال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکنو جدی ترین گزینه راهنمایی تیم ملی والیبال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید