اهمیت ویژه حفاظت از زیستگاه های یوز ایرانی

به گزارش مجله کامپیوتر، یک عضو انجمن یوزپلنگ آسیایی یکی از اقدامات مهم برای حفظ یوزپلنگ ایرانی را تکثیر در اسارت دانست و گفت: حفاظت از زیستگاه ها نیز برای ما بسیار اهمیت دارد.

اهمیت ویژه حفاظت از زیستگاه های یوز ایرانی

مرتضی اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: در حال حاضر پروژه بین المللی یوز در حال استخدام نیرو برای حفاظت از زیستگاه ها است و از سوی دیگر خرید پروانه چرا در زیستگاه ها به ویژه منطقه توران و میاندشت باید ادامه داشته باشد. متاسفانه این اقدام بودجه جاری و دائمی ندارد و هر زمان که بودجه ای برای خرید پروانه های چرا تامین گردد این اتفاق صورت می گیرد.

این عضو انجمن یوزپلنگ آسیایی ادامه دارد: ایمن سازی جاده ها از دیگر اقداماتی است که باید ادامه داشته باشد. در حال حاضر یک سمت جاده عباس آباد فنس کشی شده است و سمت دیگر آن در حال فنس کشی است.

اسلامی در سرانجام گفت: متاسفانه چندی پیش جاده ای در حاشیه میاندشت در حال احداث بود که از کریدور مهاجرتی یوز عبور می کرد. خوشبختانه جلوی ساخت این جاده گرفته شد البته سازمان حفاظت محیط زیست باید نسبت به این گونه اقدامات هوشیارتر باشد. در حال حاضر یوز ایرانی آخرین شانس های خود را برای بقا دارد و اگر طی دو یا سه سال پیش رو از این شانس ها استفاده کنیم، می توانیم به آینده یوز امیدوار باشیم.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18885

به "اهمیت ویژه حفاظت از زیستگاه های یوز ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت ویژه حفاظت از زیستگاه های یوز ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید