اولیور استون: تحریم های آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا بسیار ظالمانه است

به گزارش مجله کامپیوتر، کارگردان معروف آمریکایی تحریم های واشنگتن علیه ایران، ونزوئلا و کشورهای دیگر را در شرایط فعلی شیوع کرونا بسیار ظالمانه توصیف کرد و گفت، قبل از آنکه تعداد زیادی، قربانی این حماقت شوند، آمریکا باید رویه خود را تغییر دهد.

اولیور استون: تحریم های آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا بسیار ظالمانه است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اولیور استون کارگردان معروف آمریکایی طی یادداشتی در روزنامه طی یادداشتی در روزنامه آمریکایی دیلی نیوز تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا را ظالمانه توصیف کرد.

استون در شروع یادداشت خود به اقدام کوبا در صدور مجوز برای پهلو دریافت یک کشتی تفریحی در بندر این کشور اشاره نمود که کشورهای دیگر به دلیل نگرانی شیوع ویروس کرونا اجازه پهلو دریافت به آن را نمی دادند.

استون توضیح داد، بعضی شاید شاهد داستان زیبای کوبا بوده باشند که به یک کشتی تفریحی که دیگر کشورها به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا اجازه پهلو دریافت به آن را نمی دادند، اجازه داد تا در بندر این کشور پهلو بگیرد.

طبق این گزارش، بیشتر سرنشینان این کشتی تفریحی بریتانیایی بودند که کوبا به آنها اجازه داد از این کشور به کشورشان بازگردند. از طرف دیگر کوبا به همراه چین پزشکان و تجهیزاتی را به شماری از کشورهای سراسر دنیا برای یاری به آنها در مقابله با بیماری همه گیر کرونا فرستاد.

استون با اشاره به این داستان ادامه داد که اینگونه اقدامات نشانه ای از اتحاد و یکپارچگی جامعه بین المللی و نمایش انسانیتی است که دنیا در حال حاضر به آن احتیاج دارد.

این کارگردان آمریکایی سپس به اقدامات یکجانبه ایالات متحده علیه کشورهایی چون ایران و ونزوئلا در شرایط فعلی اشاره نمود و گفت: متأسفانه، دولت فدرال در واشنگتن در شرایط فعلی کاملاً برعکس رفتار می نماید و تمامی کارکنان سپاه صلح خود را از سراسر دنیا حذف نموده است و حتی بدتر از آن، تحریم ها علیه کشورهایی چون کوبا، ایران، ونزوئلا و نیکاراگوئه را در اوج شیوع کووید-19 تشدید نموده است. به طور دقیق می توان گفت که آمریکا این ویروس را به سلاحی علیه این کشورها تبدیل نموده است.

وی سپس به شرایط شیوع کرونا در ایران اشاره نمود و تأکید کرد که شرایط شیوع کرونا موجب نگرانی بسیاری از کارشناسان بین المللی بهداشت و درمان شده است و در این اوضاع، تحریم های آمریکا، اقتصاد ایران را دچار مشکل نموده است و به نظام خدمات درمانی و توانمندی این کشور برای مقابله با بیماری همه گیر کرونا لطمه وارد آورده است.

استون در مورد نقش آمریکا در مورد شرایط شیوع کرونا در ایران گفت: ایران گزارش نموده است که [حدوداً] هر ده دقیقه یک ایرانی بر اثر ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست می دهد و همچنین در مورد مرگ احتمالی میلیون ها ایرانی بر اثر این ویروس هشدار داده است. میلیون ها! در صورت وقوع چنین رخدادی، تا حد زیادی مسئولیت اخلاقی و قانونی این امر بر دوش دولت آمریکا خواهد بود زیرا آگاهانه در شیوع این بیماری همه گیر در ایران نقش داشته است.

وی سپس به تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا اشاره نمود و گفت که اقدامات یکجانبه آمریکا موجب شده است که در شرایط فعلی شیوع کرونا، این کشور از دستیابی به داروهای مورد احتیاج و تجهیزات پزشکی ضروری برای مقابله با کرونا محروم گردد.

اولیور استون سپس به رفتارهای متناقض دولت ترامپ در مواجهه با کشورهای دنیا اشاره نمود و گفت که ایالات متحده آمریکا در حالیکه کشورهای مذکور را تحریم می نماید، همچنان به دنبال منابع و دیگر ابزارآلات لازم برای ادامه جنگ های خود در عراق و افغانستان و حمایت از جنایت سعودی ها در یمن است و این در حالی است که جنایت سعودی ها در یمن به بزرگترین شیوع وبا در تاریخ مدرن منجر شد و بیش از یک میلیون نفر به آن مبتلا شدند.

اولیور استون در انتها گزارش خود با اشاره به تمامی این موارد نتیجه گیری کرد: همانطور که شماری از نخبگان دینی هشدار داده اند بلا و مصیبت، پایه های بی عدالتی را در جوامع ما فاش می نماید. بیماری همه گیر فعلی (کرونا) نه تنها ناکامی های مطلق دولت ما در محافظت از شهروندانش را فاش کرد بلکه فقدان عمیق نجابت انسانی آن را در مواجهه با کشورهای دیگر را نیز بر ملا کرد. زمان آن است که با توجه به این واقعیت بسیار ناخوشایند، خوداندیشی اخلاقی بسیار جدی صورت گیرد و خیلی سریع قبل از آنکه به واسطه حماقت اخلاقی کشور ما، جان تعداد بیشتری از افراد از دست برود، تغییری در این رویه صورت گیرد.

ص

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 27761

به "اولیور استون: تحریم های آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا بسیار ظالمانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیور استون: تحریم های آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا بسیار ظالمانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید