عبدالباری عطوان: بعید نیست آمریکا از سلاح های بیولوژیکی استفاده کند

به گزارش مجله کامپیوتر، آمریکا تنها کشوری در تاریخ بشریت است که از بمب های هسته ای در ژاپن استفاده کرد و بعید نیست که اولین کشوری در دنیا باشد که ویروس کرونا و سلاح های بیولوژیکی را استفاده می نماید. آمریکا پشت تمامی این جنگ ها واقع شده است.

عبدالباری عطوان: بعید نیست آمریکا از سلاح های بیولوژیکی استفاده کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عبدالباری عطوان تحلیلگر مطرح جهان در سرمقاله روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه چین، که آمریکا را متهم به انتشار ویروس کرونا نموده، پرداخته است.

عطوان مقاله خود را طبق معمول با چند سوال در عنوان آن منتشر نموده و نوشته است: چین رسما آمریکا را به ساخت ویروس کرونا و انتشار آن در شهر ووهان متهم نموده است.. اگر این اتهام صحت داشته باشد پس آن، جنایت علیه بشریت است..

عطوان نوشت: اینکه سخنگوی وزارت خارجه چین در پیامی که به زبان انگلیسی در توییتر منتشر نموده، ارتش آمریکا را به احتمال وارد کردن ویروس کرونا به شهر ووهان، که بیشترین تلفات را از شیوع این ویروس متحمل شده است، متهم می نماید، این اتهامی بسیار جدی و اتهامی ضمنی علیه آمریکا و شخص دونالد ترامپ رئیس جمهوری آن مبنی بر ارتکاب جنایت علیه بشریت است؛ چرا که این فاجعه بسیاری از کشورهای جهان و بورس ها و بازارهای اقتصادی آنها را درگیر نموده و شمار فوتی ها بر اثر این بیماری تا عصر پنجشنبه به 3 هزار نفر افزایش یافته است.

سوالی که سخنگوی چین خطاب به ایالات متحده مطرح می نماید بر حق و قانونی به نظر می رسد و احتیاج به تامل دارد به ویژه این که می گوید آغاز(ابتلای) بیمار صفر(اولین مورد ابتلا) در ایالات متحده چه زمان بوده است؟ چه تعداد مبتلا شده اند؟ نام بیمارستان ها چیست؟ شفاف باشید! داده های خود را علنی کنید! ایالات متحده به ما یک شرح بدهکار است.

تمام جهان منتظر پاسخ این سوال ها هستند. آمریکا با جمعیت بیش از 300 میلیون نفر، کمترین آسیب را از کرونا دیده است و ترامپ نیز چین را دشمن اصلی خود می بیند و جنگ تجاری را برای از بین بردن اقتصاد این کشور اعلام نموده است، اجداد ترامپ نیز به همان روش بیماری طاعون را گسترش داده و ده ها میلیون سرخپوست را از بین بردند.

از زمان جنگ جهانی دوم، اقتصاد چین مقام اول را در سطح جهانی دارد و اقتصاد آمریکا را به زیر کشیده است. رهبری چین نیز در حال حاضر میخواهد با پروژه جاده ابریشم، آمریکا را خفه کند و یک سیستم اقتصادی جایگزینی برای سرانجام دادن به سلطه دلار طی 5 سال آینده ایجاد کند. همه این عوامل ممکن است رئیس جمهوری بی پروایی مثل ترامپ را برای ارتکاب چنین جنایت جنگی سوق دهد.

چین ثابت نموده است که واقعا یک ابرقدرت جهانی است؛ این کشور طی چند هفته پیروز به مهار این ویروس شد و میزان مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا، که حدود 3169 مورد بود را کاهش داد و 80 هزار مبتلا را با پیروزیت معالجه کرد و شهر ووهان در حال حاضر کاملا عاری از این بیماری شده است.

این پیروزیت چشمگیر در مقابله با این بیماری همه گیر و مهار کردن آن در سکوت و بدون هیچ ادعایی موید این واقعیت است که چین رازهای خود را دارد و ممکن نیست این اتهامات را بدون ادله و مدرک مطرح نموده باشد.

ما خواهان تحقیقات سریع بین المللی و تشکیل کمیته حقیقت برای آنالیز این اتهامات چین و همچنین اعلام شفافِ نتایج این تحقیقات به جهانیان هستیم و اروپا و روسیه نیز باید این موضع را تایید و با تمام ابزار از آن حمایت نمایند.

آمریکا تنها کشوری در تاریخ بشریت است که از بمب های هسته ای در ژاپن استفاده کرد و بعید نیست که اولین کشوری در جهان باشد که بمب کرونا و سلاح های بیولوژیکی را استفاده می نماید. آمریکا پشت تمامی این جنگ ها قرار گرفته است.

ما تئوری توطئه را قبول داریم چرا که ما به عنوان اعراب و مسلمانان، همیشه قربانیان آن بوده ایم و مهم ترین دلیل ما دروغ سلاح های کشتار جمعی در عراق است.

محمود درویش شاعر برجسته عرب گزافه گویی نکرد وفتی که گفت: آمریکا طاعون است، طاعون آمریکا است. از این که روزی حقایق درباره فراوری ویروس کرونا توسط آمریکا و انتشار آن در چین و ایران برای نابود کردن این دو کشور و اقتصادشان، آشکار شود، متعجب نمی شویم.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 25105

به "عبدالباری عطوان: بعید نیست آمریکا از سلاح های بیولوژیکی استفاده کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالباری عطوان: بعید نیست آمریکا از سلاح های بیولوژیکی استفاده کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید