آخرین آمار جهانی کرونا ویروس؛ شمار مبتلایان از سه و نیم میلیون گذشت

به گزارش مجله کامپیوتر، کشورهای آمریکا، روسیه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، هند، اکوادور، عربستان، مکزی و شیلی در 24 ساعت گذشته بیشترین شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 را داشته اند.

آخرین آمار جهانی کرونا ویروس؛ شمار مبتلایان از سه و نیم میلیون گذشت

به گزارش خبرنگاران، کشورهای روسیه با 10,633، آمریکا با 10,576،انگلیس با 4,339، هند با 2,791، اکوادور با 2,074، ترکیه 1,670، عربستان سعودی با 1,552 اسپانیا 1,533، ایتالیا 1,389، مکزیک با 1,349، شیلی با 1,228 و پاکستان با 1,062 مورد بیشترین شمار مبتلایان به کروناویروس را در 24 ساعت گذشته داشته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

آمریکا

در تازه ترین رویدادها در ایالات متحده آمریکا رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر اکثریت سنا درخواست دولت را برای انجام آزمایش سریع کروناویروس در کنگره رد کردند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا در بیانیه ای مشترک گفتند، کنگره بایستی به دنبال انجام آزمایش سریع ویروس کرونا در جایی باشد که بیشتر مورد احتیاج است نه در کنگره.

در خبری دیگر کاخ سفید مانع از شهادت دادن آنتونی فائوچی، متخصص ارشد بیماری های عفونی و عضور ارشد کارگروه ملی مبارزه با کرونا در کنگره شد. به گزارش ان بی سی نیوز، ایون هولندر سخنگوی کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا می گوید، از دکتر فائوچی که رییس موسسه بیماری های عفونی خواسته شده بود که 6 می در نشست یکی از کمیسیون های فرعی این کمیته که به آنالیز عملکرد دولت ترامپ در مقابله با کرونا می پردازد حضور یابد. اما به گفته یک مقام دولتی، کاخ سفید دکتر فائوچی را از شهادت منع نموده است.

جاد دیر، معاون سخنگوی کاخ سفید در تبادل نظر با رسانه ها در این باره گفت: حضور هر یک از اعضای کارگروه مقابله با کرونا در کنگره همزمان با کوشش دولت ترامپ برای بازگشایی اقتصاد و فراوری واکسن اقدام مفیدی نیست.

با ادامه فشارها به دولت ترامپ پمپئو بار دیگر چین را متهم نموده است. به گزارش ان بی سی نیوز وی گفت که دو نظریه در مورد اینکه آزمایشگاه در ووهان منشا ویروس بوده وجود دارد. اولی بعید به نظر می رسد اما دومی معقولانه است ولی تایید نشده است.

وی ادامه داد: اولین مورد این است که کرونا ویروس نتیجه یک برنامه تحقیقاتی در مورد سلاح های بیولوژیکی چینی است که ایجاد آن با این آزمایشگاه در ووهان مرتبط است ، به همین دلیل ویروس شناسان تشخیص داده اند که این امر بعید است.

دوم این که ویروس در آزمایشگاه ووهان مورد مطالعه نهاده شد و یک حادثه آزمایشگاهی منجر به انتقال تصادفی ویروس به کارمندی شد که پس از آن ناآگاهانه ویروس را در شهر پخش کرد. این قابل قبول است ، اما هیچ مدرک مستقیمی یا عمومی برای استناد به آن وجود ندارد.

با مرگ 644 تن دیگر شمار جان باختگان این کشور به عدد 68,088 رسیده است. تعداد مبتلایان نیز از مرز 1,174,202 تن عبور نموده است.

مکزیک

خانواده های بیماران مبتلا به بیماری کووید -19 در یک شهرک کرونازده حاشیه پایتخت مکزیک، خواهان دریافت اطلاعاتی درباره بستگان بستری و بازگردانده شدن اجساد درگذشتگانشان، شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از اکاتپک مکزیک؛ این خانواده ها پس از انتشار تصاویری از جنازه های نگهداری شده در بیمارستانی در این شهرک که در آن کیسه های جسد دیده می شد، اعتراض کردند.

یک تصویر ویدیویی دیگر نیز نشانگر درگیری اعضای یک خانواده با ماموران پلیس است که خواهان به دست آوردن خبری در باره بستاگانشان شده بودند. علت اعتراض این گروه، پاسخ کارکنان بیمارستان بود که گفته بودند اطلاعاتی درباره بیماران منتشر نخواهند کرد.

با مرگ 89 تن دیگر شمار جان باختگان این کشور به عدد 2,061 رسیده است. تعداد مبتلایان نیز از مرز22,088 تن عبور نموده است.

شیلی

این کشور نیز شاهد افزایش مبتلایان به کرونا ویروس بوده است. با مرگ تن دیگر شمار جان باختگان این کشور به عدد رسیده است. تعداد مبتلایان نیز از مرز تن عبور نموده است.

با مرگ 13 تن دیگر شمار جان باختگان این کشور به عدد 260 رسیده است. تعداد مبتلایان نیز از مرز 19,663 تن عبور نموده است.

اکوادور

این کشور نیز در شرایط خوبی به سر نمی برد. به گزارش اسکای نیوز دولت در تأمین احتیاجهای مردم پیروز عمل ننموده و نظام سلامت این کشور را نیز با چالش های فراوان روبرو نموده است. چند روز پیش بود که تصاویری از اجساد رها شده در خیابان منتشر شد که گویای اوضاع وخیم این کشور است. بعضی از مردم نیز اجساد کرونایی بستگانشان را حتی در منزل نگهداری می نمایند.

با مرگ 193 تن دیگر شمار جان باختگان این کشور به عدد 1,564 رسیده است. تعداد مبتلایان نیز از مرز29,538 تن عبور نموده است.

انگلیس

به نوشته دیلی میل، نخست وزیر انگلیس افشا کرد که پزشکان آماده اعلام مرگ وی هنگام وخیم شدن حالش در هنگام ابتلا به کرونا بودند. بوریس جانسون، نخست وزیر 55 ساله انگلیس اذعان داشت که در مبارزه با این ویروس در بیمارستان سنت توماس در مرکز لندن شرایط خوبی نداشته است.او گفت که پزشکان لیتر لیتر اکسیژن به وی داده اند تا او را در اتاق مراقبت های ویژه زنده نگه دارند.

جانسون گفت: باورش سخت بود که ظرف چند روز شرایط من رو به وخامت رفت. زمان سختی بود، تکذیب نمی کنم. آنها داشتند سناریوی مرگی شبیه استالین را آنالیز می کردند. چندان هشیار نبودم اما می فهمیدم طرح هایی در حال شکل گیری است.

به گزارش بی بی سی، در خبری دیگر و بر اساس گزارش اتحادیه پزشکی انگلیس که نتایج آن روز یکشنبه منتشر شده، حدود نیمی از پزشکان انگلیسی به صورت شخصی تجهیزات پزشکی مورد احتیاج خود را خریداری می نمایند.

این تحقیق که در میان 16 هزار پزشک اجرا شده نشان می دهد که 65 درصد احساس می نمایند که تنها به صورت جزئی یا در کل هیچگونه حفاظتی از آنها هنگام کار و مقابله با همه گیری ویروس کرونا انجام نمی گردد.

در این تحقیق تعیین شده که 48 درصد از پزشکان به صورت شخصی اقدام به خرید تجهیزات حفاظتی می نمایند یا آنکه وابسته به اهدای این تجهیزات از سوی سازمان های خیریه یا نهادهای محلی هستند.

تقریبا یک سوم از پزشکان گفته اند که آنها هیچ صحبتی درباره کمبود تجهیزات حفاظت فردی نمی نمایند چه معتقدند که هیچ اقدامی در این زمینه اتخاذ نخواهد شد.

اسپانیا

تعداد تلفات مبتلایان به ویروس کرونا در روز یکشنبه با 164 نفر افزایش به 25264 نفر رسیده است. بر اساس این گزارش، افزایش تلفات مبتلایان به ویروس کرونا در یک روز گذشته کمترین رقم در 7 هفته اخیر یعنی از 18 مارس تا به امروز بوده است. تعداد موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا نیز بیش از 245 هزار مورد گزارش شده است.

اسپانیا بتدریج در حال کاهش محدودیت هاست. در این کشور از فردا پوشیدن ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری خواهد بود.

ایتالیا

طی 24 ساعت گذشته 174 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست دادند تا کمترین آمار تلفات در میان مبتلایان از زمان آغاز قرنطینه در ایتالیا از تاریخ 10مارس (20 اسفند) ثبت گردد.

با اضافه شدن174 نفر به تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا، مجموع تلفات این کشور به 28 هزار و 884 نفر رسید.

همچنین طی 24 ساعت گذشته 1389 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شد تا مجموع مبتلایان در این کشور اروپایی به 210 هزار و 717 نفر برسد.

جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا چند روز پیش ضمن اعلام آغاز طرح دولت برای کاهش تدریجی قرنطینه و محدودیتها در این کشور از چهارم می (15 اردیبهشت) از حساسیت اوضاع کنونی در ایتالیا صحبت کرد.

او در صفحه شخصی خود در فیس بوک خطاب به مردم ایتالیا نوشت: ای کاش میتوانستم بگویم که بیایید فورا همه چیز را دوباره باز کنیم و از فردا صبح این کار را آغاز کنیم اما دریافت چنین تصمیمی، کاری غیر مسئولانه خواهد بود و سبب خواهد شد که منحنی سرایت به نحوی غیرقابل کنترل بالا برود و همه کوششهایی که ما تا کنون انجام داده ایم را بر باد خواهد داد.

روسیه

در 24 ساعته گذشته10 هزار و 633 نفر دیگر کرونا گرفته اند که بیشترین میزان ابتلا در یک شبانه روز در کشور به حساب می آید.

براساس آمار منتشر شده از سایت ورد اُ میترز، درحال حاضر134 هزار و687 نفر در پهناورترین کشور دنیا به کرونا مبتلا شده اند ضمن اینکه تنها در 24 ساعت گذشته 58 نفر جان خود در این کشور به دلیل کرونا از دست داده اند تا تعداد کل مبتلایان به یک هزار و 280 نفر برسد.

دو روز پیش نیز نخست وزیر روسیه، وزیر کشاورزی و معاون وی به کرونا مبتلا شدند ضمن اینکه دو تن از نمایندگان مجلس روسیه خبر دادند که نتیجه ازمایش کرونای انها نیز مثبت اعلام شده است.

روسیه بیش از یک ماه است که در جهت مقابله با شیوع کرونا در قرنطینه کامل نهاده شده است و چند روز پیش ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اظهار داشت که تعطیلات 11 روز دیگر ادامه خواهد داشت و مردم باید شرایط قرنطینه را همچنان رعایت نمایند.

از هفته دیگر نیز زدن ماسک در روسیه اجباری می گردد و به نظر می رسد دولت روسیه کم کم آماده کاهش محدودیت های تردد در این کشور می گردد.

ترکیه

به گزارش آناتولی، بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت ترکیه، طی یک روز اخیر 4 هزار و 451 بیمار کرونایی مبتلا به ویروس کووید-19 بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند و در مجموع تعداد بهبود یافتگان به 58 هزار و 259 نفر رسید.

همچنین شمار مبتلایان کرونا در ترکیه با شناسایی 1983 مورد جدید به 124 هزار 375 نفر رسید. از این تعداد 1445 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و در مجموع 778 بیمار نیز به دستگاه تنفسی وصل هستند.

از سوی دیگر با جان باختن 78 تن دیگر طی 24 ساعت گذشته، شمار قربانیان کرونا در کشور به 3 هزار و 336 تن رسید. همچنین در مجموع یک میلیون و 111 هزار و 366 نفر در ترکیه غربالگری کرونا شده اند.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در توئیتر خود نوشت: برای نخستین بار از تاریخ 30 مارس، تعداد موارد ابتلای شناسایی شده طی یک روز به زیر 2000 نفر کاهش یافته است. تعداد بیماران بهیودیافته حدود 2.5 برابر این تعداد است.

عربستان سعودی

وزیر دارایی عربستان اظهار داشت که این کشور برای مقابله با پیامدهای کرونا، باید هزینه های بودجه را به شدت کاهش دهد و اقدامات در این راستا احتمالا دردناک خواهند بود. به گزارش سایت النشرة، محمد الجدعان گفت: تمامی گزینه ها برای کاهش هزینه ها باز هستند،بیش از یک تریلیون ریال از ذخایر کشور را در چهار سال استفاده کردیم،به زودی دستورالعمل هایی را درمورد کاهش هزینه ها صادر خواهیم کرد، پایداری اقتصادی احتیاجمند در پیش دریافت اقدامات جدی است که احتمالا دردناک خواهند بود زیرا بحران کرونا از زمان جنگ دنیای دوم بی مانند بوده و پس از کرونا همانند قبل از آن نیست.

وی در ادامه گفت: مسؤولان ریاض در امسال حدود 220 میلیارد ریال قرض خواهند کرد. نه عربستان و نه دنیا به شرایط قبل از کرونا باز نخواهند گشت و بودجه کشور به کنترل و نظارت بیشتر احتیاج دارد، راه پیش روی ما طولانی است اما با قدرت از این بحران خارج خواهیم شد.

با مرگ 8 تن دیگر شمار جان باختگان این کشور به عدد 184 رسیده است. تعداد مبتلایان نیز از مرز 27,011 تن عبور نموده است.

پاکستان

چالش ابتلای به ویروس کرونا میان پزشکان و پرستاران در شهرهای مختلف پاکستان همزمان با افزایش بیماران کرونایی در این کشور جنگ با ویروس کووید-19 را سخت ساخته است.

طبق گزارش رسانه های پاکستان و اتحادیه های پزشکی این کشور، عدم توفیق دولت در تامین به موقع تجهیزات حفاظتی کرونا و همچنین پایبند نبودن مردم به طرح قرنطینه(که باعث ابتلای آنان به کرونا و مراجعه به مراکز درمانی) از دلایل اصلی ابتلای پزشکان، پرستاران و سایر ماموران سلامت به بیماری کرونا ارزیابی می گردد.

بعضی از شهرهای پاکستان از جمله لاهور، پیشاور، کویته و کراچی نیز طی روزهای اخیر شاهد اعتراض پزشکان و پرستاران خط مقدم مبارزه با کرونا به عدم تامین تجهیزات حفاظتی کرونا بودند.

پزشکان ارشد و متخصصان پاکستانی در داخل و خارج از کشور نیز هفته گذشته طی نامه ای به دولت خواهان تجدیدنظر در موافقت با اقامه نمازهای جماعت و آدینه در ایام ماه رمضان شده و تاکید نمودند که آیین های مخصوص ماه مبارک رمضان باید به حضور تنها 3 الی 5 نفر محدود گردد مانند همان طرحی که در روزهای آغازین شیوع کرونا در پاکستان به اجرا گذاشته شده بود.

با مرگ 20 تن دیگر شمار جان باختگان این کشور به عدد 457 رسیده است. تعداد مبتلایان نیز از مرز 20,084 تن عبور نموده است.

ایران

در ایران نیز رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی کرونا گفت: براساس گزارش ها 83 درصد مردم کشور اصول بهداشتی را به خوبی رعایت نموده اند که نشان دهنده همکاری مردم با مسئولان است و شاهد کاهش مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی هستیم که دلیل آن عملکرد خوب کادر درمانی و پزشکی کشور است. وی با قدردانی از کوشش های اجرا شده طی این مدت برای مقابله با ویروس کرونا وهمچنین اقدامات اجرا شده برای تامین احتیاجهای اساسی و ضروری مردم، تاکید نمود: با توجه به ناتعیین بودن شرایط ویروس کرونا باید برای مقابله با شرایط بد و سخت احتاقتصادی در آینده از هر نظر آماده باشیم.

در خبری دیگر دنیاپور سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز 14 اردیبهشت 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 976 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد.

وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید19 در کشور به 97424 نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 47 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که متاسفانه مجموع جان باختگان این بیماری به 6203 نفر رسیده است، اضافه نمود: خوشبختانه تا کنون 78422 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و 2690 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در سرانجام گفت: تا کنون 496 هزار و 273 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

310311

دکتر برای تو

دکتر برای تو | مجله خبری و پزشکی دکتر برای تو

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 30907

به "آخرین آمار جهانی کرونا ویروس؛ شمار مبتلایان از سه و نیم میلیون گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار جهانی کرونا ویروس؛ شمار مبتلایان از سه و نیم میلیون گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید