بازآفرینی طبقه فوقانی تونل راه آهن تهران-تبریز، بزرگ ترین پروژه شهرداری تهران خواهد بود

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران آنلاین:مدیرعامل سازمان نوسازی گفت: بازآفرینی طبقه فوقانی تونل راه آهن تهران - تبریز کار بسیار بزرگ و مهمی است که اگر به مرحله اجرا برسد، قطعا یکی از بزرگ ترین پروژه های شهرداری تهران در سال های اخیر خواهد بود.

بازآفرینی طبقه فوقانی تونل راه آهن تهران-تبریز، بزرگ ترین پروژه شهرداری تهران خواهد بود

نشست مشترک مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، شهردار منطقه 18 و بعضی شورایاران مناطق 17 و 18 با موضوعیت نقد و آنالیز، مسابقه بازآفرینی محور شهری (طراحی طبقه فوقانی تونل راه آهن تهران - تبریز) به میزبانی شهرداری منطقه 18 برگزار گردید.

به گزارش شهرنوشت به نقل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، در ابتدای این نشست، سیدمحمد فیاض شهردار منطقه 18 گفت: طرح بازآفرینی طبقه فوقانی خط راه آهن تهران - تبریز یک پروژه فراملی است که دو برنامه در قالب طرح های کوتاه و بلندمدت در نظر گرفته شده است.در برنامه کوتاه مدت، عملیات هایی چون شن پاشی، تامین نور، ایجاد محل عبور و مرور و مسیرهای پیاده روی و فضای سبز در دستور کار نهاده شد و بر اساس توان و پتانسیل های موجود منطقه و با انتخاب پیمانکار به وسیله مناقصه، اقدام هایی انجام شد.

او اضافه کرد: در برنامه درازمدت این طرح نیز سازمان نوسازی شهرداری تهران کار علمی بسیار خوب و دقیقی انجام داد که شایسته تقدیر است و خوشبختانه فرآیندهای مربوط به آن با سرعت بسیار خوبی انجام شد. ما نیز در اجرای این طرح کاملا تابع نظرات کارشناسی هستیم و امیدواریم که بتوانیم قدم کوچکی در اجرایی شدن این طرح فراملی برداریم.

فیاض در مورد برگزاری مسابقه بازآفرینی محور شهری گفت: با فراخوانی که از سوی سازمان نوسازی شهر تهران انجام شد، ایده های زیادی در قالب طرح های مختلف ارائه شد که قطعا برای هرچه بهتر اجراشدن این محور به ما یاری خواهد نمود.

در ادامه این نشست حاجی علی اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهرتهران با اشاره به تاکید شهردار تهران بر اهمیت طراحی و اجرای طبقه فوقانی خط راه آهن تهران - تبریز گفت: آقای حناچی بر این باورند که فرصت هایی به مانند طرح بازآفرینی طبقه فوقانی خط راه آهن تهران - تبریز چندان تکرار شدنی نیستند و باید از چنین فرصت های بی نظیر، برای بازسازی، ساماندهی و توسعه فضاهای شهری نهایت استفاده را برد.

او اضافه کرد: در سایر کشورها نیز چنین پروژه هایی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و با توجه به همین اهمیت، ما فکر کردیم که حق طبیعی همه افراد اعم از کارشناس حرفه ای و حتی افراد غیر کارشناس است در مورد این طرح، نظر و ایده بدهند.

علی اکبری گفت: بازآفرینی طبقه فوقانی تونل راه آهن تهران - تبریز در سال آینده دارای ردیف بودجه است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در مورد برگزاری مسابقه بازآفرینی محور شهری گفت: خوشبختانه این مسابقه با کیفیت بسیاری بالایی و در سطح بین المللی برگزار گردید و 12 طرح و ایده خارجی به دست ما رسید که از بین آن ها سه اثر در بین 15 اثر برتر نهایی نهاده شدند. مسابقه بازآفرینی محور شهری در 2 مرحله طراحی شد که در مرحله نخست ایده های کلی و در مرحله دوم طرح های جامع 3 بعدی قابل ارائه هست.

علی اکبری ادامه داد: با نظر هیات داوران و با کسب اجازه از شهردار تهران، این مسابقه تا سرانجام فروردین 98 تمدید شده و قرار است 3 اردیبهشت ماه سال آینده، طرح برتر و نهایی معرفی گردد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در مورد اجرای این طرح گفت: قرار نیست تمامی 50 هکتار مساحت موجود منطقه، تحت بارگذاری ساختمانی قرار بگیرد. بلکه هدف اصلی ساماندهی و مناسب سازی فضای شهری بالای خط راه آهن خواهد بود که در اختیار مردم منطقه و شهر تهران خواهد بود. قطعا کمبود فضای باز شهری در جنوب تهران احساس می گردد و با اجرای این طرح، فضای باز شهری مناسبی در اختیار شهروندان مناطق 17 و 18 قرار خواهد گرفت.

او اضافه کرد: البته نباید این نکته مهم و اساسی را فراموش کرد که هر فضای باز شهری با فعالیت، زنده خواهد بود و اگر طرح و برنامه ای برای زنده بودن 24 ساعته این فضاها وجود نداشه باشد، شاهد بعضی مسائل امروزی خواهیم بود. قطعا فضاهای باز شهری باید در طول 24 ساعت شبانه روز و برای تمامی اقشار و افراد جامعه اعم از مرد و زن و پیر و جوان قابل استفاده باشد.

لازم به ذکر است در جریان این نشست بعضی شورایاران مناطق 17 و 18 نظرات، پیشنهادات و نقدها خود را در مورد اجرای طرح بازآفرینی طبقه فوقانی خط راه آهن تهران - تبریز و برگزاری مسابقه بازآفرینی محور شهری مطرح کردند.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 4777

به "بازآفرینی طبقه فوقانی تونل راه آهن تهران-تبریز، بزرگ ترین پروژه شهرداری تهران خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازآفرینی طبقه فوقانی تونل راه آهن تهران-تبریز، بزرگ ترین پروژه شهرداری تهران خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید