بازی با استقلال، آخرین فرصت قلعه نویی، زیر پای ژنرال خالی شد

به گزارش مجله کامپیوتر، بردن استقلال چند روز پس از شکست در لیگ برتر اتفاق خوبی برای سپاهان خواهد بود و بعد از آن با وجود پرسپولیس و تراکتور در بین تیم های حاضر در نیمه نهایی باید اشاره نمود کار قهرمانی در جام حذفی سخت تر از هر سال دیگری است و باید دید سپاهان که حالا عزم خودش را برای جام دیگر جزم نموده در این رقابت ها چه نتایجی کسب خواهد نمود.

بازی با استقلال، آخرین فرصت قلعه نویی، زیر پای ژنرال خالی شد

در شرایطی که سپاهان اوضاع خوبی ندارد، دو گزینه جدی هم خود را نزدیک به نیمکت این تیم می دانند.

به گزارش ایلنا، سپاهان در حالی خودش را آماده مصاف روز دوشنبه مقابل استقلال می نماید که نتایج اخیر این تیم و شرایطی که در جدول برایشان پیش آمده نشان می دهد این تیم حال و روز خوبی ندارد و پس از اینکه شانس قهرمانی خیلی زودتر از حد تصور برای این تیم از دست رفت، حالا با سقوط به رتبه پنجم جدول کسب سهمیه از جهت لیگ برتر هم برای این تیم بسیار سخت شده و از همین رو اعتراض طرفداران این تیم هم به اوج رسیده است.

سپاهان در ملاقاتهای اخیر خود علاوه بر تساوی مقابل سایپا و پارس جم، شکست مقابل تراکتور، استقلال و نساجی را هم تجربه کرد تا 3 پله در جدول سقوط کند و در فاصله 2 هفته مانده به خاتمه فصل امید اندکی برای قرار دریافت در جمع 4 تیم بالای جدول داشته باشد.

فشاری که روی سرمربی و بازیکنان این تیم به حدی است که هفته گذشته و در آستانه ملاقات حساس با استقلال، کار قلعه نویی به حمله عصبی و بستری شدن در بیمارستان کشید و نتوانست در ملاقات با آبی ها روی نیمکت تیمش باشد و پس از آن مقابل نساجی هم با وجود حملات متعدد نتوانستند دروازه حریف را باز نموده و شاگردان فکری روی تک گل محمد میری به رجحان رسیدند.

لیگ برای سپاهان از دست رفت

سپاهان در حال حاضر در رتبه پنجم جدول رده بندی واقع شده است و این رتبه فقط به واسطه تفاضل گل بهتر با شهر خودروی رتبه ششمی در اختیار این تیم قرار گرفته است و این برای تیمی که تا چند هفته قبل نزدیک ترین تعقیب کننده پرسپولیس بود و خودش را مدعی قهرمانی می دانست اتفاق خوبی نیست.

در این میان عده ای از طرفداران سپاهان هم بعد از شکست مقابل نساجی به زمین باغ فردوس (محل تمرینات سپاهان) رفته و اعتراض خود را به گوش کادرفنی و بازیکنان رساندند و خواستار جدایی امیر قلعه نوی شدند. هرچند تعداد این افراد زیاد نبود ولی همین موضوع به خودی خود نشان از تغییر شرایط امیر در اصفهان نسبت به 2 سال قبل دارد که فشار همین طرفداران او را از ذوب آهن به سپاهان برد.

بعد از اینکه لیگ برتر و جام حذفی فصل گذشته از دست رفت این انتظار از سپاهان وجود داشت که در فصل جدید یک جام بیاورد و حالا لیگ برتر به بدترین شکل ممکن برای طلایی پوشان پیش می رود و از همین رو عده ای خواستار جدایی قلعه نویی حتی پیش از خاتمه فصل شده اند.

دو آلترناتیو برای نیمکت سپاهان؛ محرم تنها گزینه نیست

این روزها نام محرم نویدکیا نزدیک نیمکت سپاهان شنیده می گردد و حتی گفته شده که قول و قرارهایی هم با بعضی اعضای هیات مدیره گذاشته و از همین رو حضورش برای فصل بعد را قطعی می دانند.

محرم نویدکیا پیش از این در 2 مقطع دیگر هم گزینه نیمکت سپاهان بود ولی هر بار به نوعی با اطلاع رسانی در این موضوع و تکذیب حضورش در تیم علاوه بر اینکه آرامش را به کادرفنی بر می گرداند، اجازه سو استفاده از نامش را هم از بعضی جریانات علیه سپاهان می گرفت ولی سکوت او در این 2 ماهی که نامش کنار سپاهان شنیده می گردد خودش به تقویت شایعات یاری نموده و از این رو به نظر می رسد واقعاً صحبت حضورش در سپاهان جدی است.

با این وجود نویدکیا تنها گزینه مورد نظر نیمکت سپاهان در صورت کنار رفتن امیر قلعه نویی نیست. شاید عجیب باشد ولی عده ای در کوشش هستند تا لوکا بوناچیچ را به سپاهان ببرند و سرمربی کنونی ذوب آهن روی نیمکت تیم همشهری بنشیند.

از اصفهان خبر می رسد شخصی که مقدمات حضور بوناچیچ در اصفهان و ذوب آهن را فراهم نموده به او توصیه نموده قراردادش را تا خاتمه فصل با این تیم امضا کند و قرارداد طولانی مدت تر نبندد چرا که شانس نشستن روی نیمکت سپاهان احتمالاً برایش فراهم خواهد شد.

باشگاه ذوب آهن هم که از عملکرد لوکا در چند هفته حضورش روی نیمکت این تیم رضایت دارد پیشنهاد تمدید قرارداد به او داد ولی با پاسخ منفی او روبرو شد و همه چیز را به خاتمه فصل موکول کرد و مسئولان باشگاه هم که دیدند ظاهراً ماجرا جدی است و با توجه به فرصت کم آماده سازی بین دو فصل اگر سرمربی خود را از دست بدهند به مشکل می خورند، رحمان رضایی را به عنوان مدیر فنی جذب کردند که در واقع او گزینه سرمربیگری فصل آینده این تیم است و به این دلیل به اصفهان رفته که تا پیش از خاتمه فصل با شرایط تیم آشنایی پیدا کند.

برای همین دومین سناریوی نوشته شده برای نیمکت دو تیم اصفهانی، رفتن لوکا به سپاهان و سرمربیگری رحمان در ذوب آهن است.

بوناچیچ با وجود اینکه در چند فصل اخیر حضورش در ایران نتایج خوبی کسب ننموده ولی دوران حضورش در سپاهان پیروز بوده و با صعود به فینال رقابت های آسیایی همراه بوده است. ضمن اینکه او در ذوب آهن هم عملکرد خوبی داشته و بعد از چند بازی که با اشتباهات فاحش داوری نتیجه لازم کسب نشد، برد مقابل پرسپولیس این تیم را از خط سقوط تا حد زیادی نجات داده است.

جام حذفی، آخرین فرصت

جدایی قلعه نویی از سپاهان در خاتمه فصل قطعی نشده و هنوز هم در هیات مدیره افرادی خواستار ادامه همکاری با او برای فصل سوم هستند. فاصله کم آماده سازی بین دو فصل باعث شده بیشتر باشگاه ها در این فصل قید تغییر سرمربی را بزنند و این موضوع در سپاهان هم صادق است ولی اگر نتایج کسب شده در خاتمه فصل مناسب نباشد فضای ملتهب اصفهان کار را برای ماندن قلعه نویی سخت می نماید و خودش هم عادت به ماندن در چنین شرایطی ندارد.

از همین رو تمرکز حال حاضر طلایی پوشان روی بازی روز دوشنبه مقابل استقلال و صعود به نیمه نهایی جام حذفی است و پس از آن رسیدن به فینال و بالا بردن جام قهرمانی می تواند مرهمی بر زخم های این تیم باشد.

از حق نگذریم سپاهان از لحاظ فنی عملکرد خوبی داشته ولی تعداد زیاد مصدومان و غایبین در کنار بدشانسی ها و فرصت سوزی ها نتایج بدی برای این تیم رقم زده و کارش را در رقابت با سایر مدعیان سخت نموده است.

بردن استقلال چند روز پس از شکست در لیگ برتر اتفاق خوبی برای سپاهان خواهد بود و بعد از آن با وجود پرسپولیس و تراکتور در بین تیم های حاضر در نیمه نهایی باید اشاره نمود کار قهرمانی در جام حذفی سخت تر از هر سال دیگری است و باید دید سپاهان که حالا عزم خودش را برای جام دیگر جزم نموده در این رقابت ها چه نتایجی کسب خواهد نمود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 38053

به "بازی با استقلال، آخرین فرصت قلعه نویی، زیر پای ژنرال خالی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی با استقلال، آخرین فرصت قلعه نویی، زیر پای ژنرال خالی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید