درخواست 10 میلیاردی از تیم ملی؟

به گزارش مجله کامپیوتر، من تحت قرارداد باشگاه بودم هرچند می توانستم سپاهان را رها کنم و به تیم ملی بروم، اما در شأن و شخصیت خودم نمی دیدم که این کار را انجام دهم.

درخواست 10 میلیاردی از تیم ملی؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، امیر قلعه نویی جزء مربیانی است که در هر بار گفت وگو می توان نکات جدید و خواندنی را از زبانش شنید، هرچند صراحت بیانش از قدیم زبانزد بوده و چه بسا همین صراحت کلام و گفتارش در بسیاری از موارد هم دردسرهای زیادی را برای وی ایجاد نموده است. این بار اما به بهانه تعطیلی موقت رقابت های لیگ و ماجراهایی که کرونا بر سر فوتبال آورد به سراغ سرمربی سپاهان رفتیم و درباره بسیاری از مسائل حال و گذشته با او صحبت کردیم.

از ابتلای امید نورافکن به کرونا شروع کنیم، هرچند بعضی اعتقاد دارند که شاید جواب آزمایشاتی که می آید حقیقت نداشته باشد و تیم ها به دروغ می گویند که کرونا گرفته اند.

نمی دانم دوستان چه افکاری دارند و این موضوع به خودشان برمی گردد، ولی ما براساس سلامت و بهداشت جامعه و سلامت بازیکنان و خانواده هایشان وظیفه داریم پروتکلی که تدوین شده که البته ناقص هم هست را انجام دهیم. واقعا برایم جای تعجب است که چرا آدم ها این حرف ها را می زنند، این در حالی است که ما از فروردین ماه چندین بار تست کرونا داده ایم و این بار هم بعد از اضافه شدن بازیکنان تست اولیه دادیم و تمرینات را شروع کردیم. البته با آمدن پاسخ آزمایش ها، تست دو بازیکن مثبت اعلام شده و به همین دلیل تمرینات مان را بلافاصله تعطیل کردیم تا دیروز که دوباره تمامی اعضای تیم تست کرونا دادند. در همین بین متاسفانه تست کرونای امید نورافکن مثبت اعلام شده و منتظریم تا پاسخ تست سایر بازیکنان نیز به ما اعلام گردد و بعد از آن درخصوص ادامه تمرینات با تیم پزشکی مان به مشورت و تصمیم گیری بپردازیم. به نظر من در این طور مواقع دیگر همه چیز دست تیم پزشکی است که به برنامه ریزی بپردازند یعنی بعد از اینکه تمامی جواب های آزمایش بازیکنان آمد این اقدام را انجام داده و شاید باز هم تمرینات را به صورت انفرادی انجام دهیم چون برای ما از همه چیز مهم تر، سلامت مردم، بازیکنان و خانواده های کادر و بازیکنان هستند. به همین دلیل تعجب می کنم که چرا بعضی این حرف ها را می زنند. آزمایشگاه که دیگر دروغ نمی گوید، من نمی دانم شاید آزمایشگاه آنها دروغ می گوید.

روزجمعه حمیداوی، مالک باشگاه شهر خودروی مشهد در صحبت هایی که با پیروانی، سرپرست پرسپولیس داشت به صراحت بیان کرد برای به خطر نیفتادن جان اهالی فوتبال موافق است بدون برگزاری ادامه رقابت ها، پرسپولیس را قهرمان اعلام نمایند.

آقای حمیداوی نظر خودش را گفته و ما هم نظر خودمان را می گوییم بالاخره در این خصوص هرکسی یک نظری دارد، اما برایم جای تعجب است که بعضی ها حرف های دیگری می زنند چون در داستان کرونا یک همیتی بین مردم و کادر درمان و پزشکی به وجود آمد. الان هم همه زحمت می کشند تا این بیماری در جامعه از بین برود، اما یک سری حرف هایی مطرح می گردد که واقعا توهین آمیز است مخصوصا به آن آزمایشگاهی که برای تیم ما زحمت می کشد و توهین به کادر پزشکی البته شاید از این آدم ها چنین حرف هایی جای تعجب نباشد! بازهم تاکید می کنم از همه چیز برای ما مهم تر سلامت بازیکن و خانواده آنهاست و ما براساس دستورالعمل هایی که داده شده رفتار می کنیم و این بار هم تا متوجه شدیم تست دوبازیکن مثبت اعلام شده، پنج دقیقه بعد تمریناتمان را تعطیل کردیم.

به نظر شما الان تکلیف چیست و باید برای لیگ چه سرنوشتی را معین کرد؟ بعضی از لیگ های اروپایی تعطیل کردند اما بعضی دیگر مثل آلمان کار را از سر گرفتند.

این بیماری همه گیر است و نمونه آن در جهان تجربه نشده است پس براساس رفتار کشور و امکاناتی که در کشور هست باید رفتار کرد و تصمیم گرفت. مگر زیرساخت هایی که آلمان دارد را فوتبال ما دارد؟ قطعا این امکانات را نداریم. تازه سپاهان یکی از تیم هایی است که تقریبا از نظر زیرساخت از تیم های خوب کشور محسوب می گردد، اما این مسائل برای ما هم کم نیست ضمن اینکه هزینه تست ها و اتفاقات جانبی مربوط به کرونا بالاست و برای ما هم هزینه بر است و تامین منابع اقتصادی هم سخت است، اما مهم تر از آن سلامت بازیکنان و خانواده هایشان است. بالاخره آنها بچه دارند یا با پدر و مادرشان زندگی می نمایند و خدایی ننموده اگر اتفاقی بیفتد چه کسی جوابگو خواهد بود؟ در همین تمرینات تیم ها هزار و یک برخورد و درگیری پیش می آید. جالب است که الان می گویند بازی های محبت آمیز هم لغو گردد، این تصمیم چه منطق فنی ای دارد؟ آن هم بعد از سه ماه تعطیلی و حالا هم می گویید بدون بازی تدارکاتی آماده بازی های رسمی شوید. به نظر من باید به مردم واقعیت را گفت. انتهای برگزاری مسابقات چیست؟ آن را به مردم و تیم ها بگویید تا تیم ها یک تصمیم گیری واحد نمایند، آن وقت هرچه رخ داد با تصمیم تیم ها بوده است، هرچند برای من هنوز جای تعجب دارد که چنین حرف هایی زده شده و این اتفاقات می افتد.

گفته می گردد دروازه بان تان (نیازمند) برای فصل بعد راهی پرسپولیس خواهد شد. این در حالی است که خودش می گوید با سپاهان قرارداد دارد.

پیغام، بازیکن عظیمی است و همه تیم ها دوست دارند بازیکن عظیم داشته باشند مگر این اتفاق بدی است؟ اما در این شرایط بعید است اتفاق خاصی بیفتد البته در کل چون اخبار را پیگیری نمی کنم از این موضوع بی خبر هستم که آیا پیشنهاد داده اند یا مذاکره شده است، اما پیغام، هم بازیکن بااخلاقی است و هم یک انسان منطقی، حتما بهترین تصمیم را می گیرد. درمجموع فکر نمی کنم او چنین بازیکنی باشد که الان به این مسائل فکر کند و فعلا هم تمرکزش را برای پیروزیت سپاهان گذاشته است.

چند روز پیش هم قهرمانی استقلال در فصل هشتم لیگ برتر دوباره روی بورس اخبار بود، از این جهت که بعضی ها مدعی شده بودند که استقلال با تبانی قهرمانی این دوره از رقابت ها را به دست آورده است.

خواهش می کنم از شما که وارد این صحبت ها نشوید و اصلا در شأن و شخصیت من هم نیست که بخواهم پاسخی بدهم و به این موضوع ورود کنم. با این حال برایم جای تعجب و سوال است چرا باشگاه استقلال نسبت به این مساله بی تفاوت بود و آنها باید نسبت به این موضوع موضع می گرفتند، اما به هر حال ما هم به وسیله وکیل مان و به صورت قانونی پیگیر این ادعاهای واهی مطرح شده دوستان هستیم.

البته در برنامه تلویزیونی که در عید پخش شد هم به خاطر توهین به تاریخ باشگاه استقلال صدای طرفداران این تیم درآمد و عجیب اینکه شکایتی هم از طرف باشگاه صورت نگرفت.

بالاخره آقای سعادتمند باید جوابگوی این مسائل باشد، اما خوشبختانه در همان زمان یک همیت و اتحاد بین پیشکسوتان استقلال به وجود آمد. در واقع اگر مدیریت یک مقدار قصور کرد اما پیشکسوتان پاسخ خوبی به این توهین داده و نشان دادند در مواقعی که لازم باشد، می توانند متحد شوند.

به تیم ملی برسیم. در حالی که نام شما و دایی برای سرمربیگری تیم ملی نهایی شده بود اما به ناگهان اسکوچیچ راهنمایی این تیم را برعهده گرفت. بعد از گذشت چند ماه نمی خواهید در این مورد شفاف سازی انجام دهید. فکر نمی کنید در این بین در حق گزینه ایرانی جفا شد؟

درخصوص بنده که چندین نوبت دوستان به اصفهان آمده و مذاکرات را انجام دادیم که آقای علی نژاد هم صحبت هایی را انجام دادند. در رابطه با خودم می گویم جفایی صورت نگرفت.

پس با ورود علی نژاد به این موضوع یعنی وزارت ورزش هم شما را برای مربیگری تیم ملی انتخاب نموده بود. پس چرا این اتفاق نیفتاد؟

من این موضوع را به باشگاه واگذار کردم آنها جلسه ای با حضور بهاروند و علی نژاد برگزار نموده و صحبت هایی انجام دادند که در نتیجه جمع بندی شان این بود که در سپاهان بمانم. من به هرحال تحت قرارداد باشگاه بودم هرچند می توانستم سپاهان را رها کنم و به تیم ملی بروم، اما در شأن و شخصیت خودم نمی دیدم که این کار را انجام دهم. شاید بعضی آدم ها برای رسیدن به اهدافشان، دست به هر کاری بزنند که اتفاقا یک نفر هست برای اینکه صندلیی پیدا کند هرکاری می نماید اما من چنین آدمی نیستم. به هرحال خیلی منطقی با این قضیه برخورد کردم. خیلی هم دوست داشتم به مملکت یاری کنم. حالا شانس ما بود که این اتفاق نیفتاد مثل دفعه قبل که در بدترین شرایط تاریخ فوتبال ایران سرمربی تیم ملی شدم که بدون باخت و شکست دادگاهی مان کردند و این بار هم شرایط با اینکه شرایط خوبی نبود، اما می توانستم به تیم ملی یاری کنم.

چه کسانی و چرا این رفتار را با شما کردند؟

در هر صورت آن دادگاه و رفتاری که با من شد ماحصل تفکرات یک سری آدم ها بود به خصوص یک نفر که می خواست یک فضایی به وجود بیاورد که ما از استقلال دور شویم چون با حضور من در استقلال خیلی ها به اهداف شان نمی رسیدند. شما سر همه را کلاه بگذارید، نمی توانید سر خدا را هم کلاه بگذارید و باید در دادگاه الهی بابت اعمال تان جواب پس دهید. هر کاری کنیم درنهایت باید در یک فضای یک متر و نیمی بخوابیم و براساس اعمال مان در عالم برزخ و هم در روز محشر صندلی مان تعیین می گردد؛ دیگر این موضوع را که همه قبول دارند. در آن موقع آدم هایی بودند که اول می خواستند مرا از استقلال دور نمایند و دوم اینکه در تیم ملی به من ضربه بزنند. آن موقع هم قدرت داشتند و هم میکروفن و هم قلم. در واقع هفت هشت ده نفر بودند که باید یک روز در دادگاه الهی جواب پس بدهند. هرچند بعید است اصلا آنها به این مسائل اعتقادی داشته باشد. اما این مسائل وجود دارد و باید یک روزی هم جواب پس داد. برای حضور در تیم ملی در این سری هم با دوستان در هیات مدیره سپاهان صحبت کردم و درنهایت براساس تعهدی که داشتیم کارمان را انجام دادیم، شاید در جهان کسی این کار را نکند چون هر مربی دوست دارد به تیم ملی کشورش یاری کند. الان هم برای اسکوچیچ بهترین ها را آرزو می کنم و ان شاءالله پیروز باشد.

با همه این اوصاف به نظر می رسد هنوز از یک سری جریانات در گذشته ناراحت و دلخور هستید!

شما ببینید همه چیزی که خدا به انسان می دهد را خودش می گیرد به جز یک چیز و آن هم اعمال انسان است و ما باید با اعمال مان حساب کتاب پس بدهیم. آن آدم هایی که در آن سال ها آن کارها را کردند یقینا عاقبت شان را هم می بینند چون به هر حال بخشی از دار مکافات در همین جهانست و اگر خیلی زرنگ باشند و در این جهان به مکافات نرسند در آن جهان باید در محضر خدا حساب کتاب الهی پس بدهند البته این قضیه شامل همه انسان ها ازجمله خود من هم می گردد و همه یک روز در دادگاه الهی باید سوال و جواب پس بدهیم. دوستان در این چند سال به من خیلی بد کردند در صورتی که برنامه هایی که ما داشتیم و شرایطی که به وجود آوردیم تیم ملی را راه اندازی کردیم و برنامه های مفصلی را تدارک دیدیم اما آقایان جلسات هفتگی و میکروفن و قلم داشتند. ما در بازی با کره جنوبی در بدترین شرایط آب و هوایی که سیل به راه افتاد، بهترین بازی را انجام دادیم. در آن دو ساعت بازی که زمین پر از آب شده بود حسن رودباریان حتی به زمین هم نخورد و می توانستیم در 90 دقیقه یا 120 دقیقه بازی را ببریم که کار به ضربات پنالتی کشید و همه می دانند ضربات پنالتی شانس است و جالب که مهدوی کیا اولین پنالتی عمرش را در ضربات پنالتی خراب کرد، اما به این مسائل کاری ندارم و عجیب اینکه همان آدم هایی که ما را دادگاهی کردند در دوره بعدی که مربی شان در همان مرحله و مقابل کره جنوبی حذف شده بود، او را قهرمان ملی خطاب کردند. این خیلی جالب است که ما در بدترین شرایط تاریخ فوتبال که فدراسیون فوتبال مسئول نداشت و تعلیق شده بود و بعد دو گروه سیاسی به جان هم افتادند چنین نتایجی را به دست آوردیم، اما ما را دادگاهی کردند ولی چهار سال بعد با آن همه هزینه، در همان مرحله حذف شدند و مربی را قهرمان ملی کردند؛ بعد به نظر شما این آدم ها وجدان دارند؟ به نظر من که چیزی به نام وجدان و حتی خدا را نمی شناسند که این کارها را می نمایند؛ یکی را دادگاهی نموده و یکی را قهرمان ملی. ما در بدترین شرایط به مملکت خدمت کردیم و یکی دیگر در بهترین شرایط که حتی رئیس جمهور هم پای کار آمد در همان دور حذف شدند، اما او را تا حد قهرمان بالا می برند، ما باب میل آقایان نبودیم و آن بلا را سر من آوردند و یک روز باید جواب پس بدهند، دیر و زود دارد اما دادگاه الهی سوخت و سوز ندارد.

گفته می شد یک گزینه داخلی برای سرمربیگری تیم ملی 10 میلیارد تومان از فدراسیون خواسته است. این موضوع که به شما ارتباطی نداشت؟

برای ما اصلا به مباحث اقتصادی نرسید، فقط این بحث بود که سرمربی تیم ملی شوم یا نشوم که درنهایت کارخانه فولاد مبارکه سپاهان بیانیه ای صادر کرد که در آن با حضور من در تیم ملی مخالفت کردند.

برای فصل آینده تان تصمیمی گرفته اید؟ گویا قرار داد تان با سپاهان به خاتمه می رسد.

الان در این مقطع تمام تمرکزم را برای پیروزیت سپاهان گذاشتم و با همه وجود در اختیار سپاهان هستم، بعد ببینیم خدا چه می خواهد، هرچند قرارداد من در خاتمه سال جاری به خاتمه می رسد و باشگاه سپاهان می تواند بهترین تصمیم را بگیرد و از سوی دیگر من هم باید در این خصوص تصمیم گیری کنم.

نورافکن کرونا گرفت، نیازمند و میرزایی تکذیب کردند

دیروز اخباری درباره ابتلای سه بازیکن تیم سپاهان به کرونا منتشر شد. ابتدا صحبت از مبتلاشدن امید نورافکن به این بیماری شد که البته از آنجا که خودش منتشر نماینده خبر در اینستاگرامش بود نیازی به پیگیری برای صحت ماجرا نبود و تعیین شد بازیکن ملی پوش سپاهان دچار این بیماری شده است. او در واکنش به این مساله نیز تاکید نمود که جای نگرانی نیست و بعد از دو هفته با پشت سر گذاشتن این بیماری به تمرینات باز خواهد گشت.

بعد از نورافکن نوبت به پیغام نیازمند رسید که نامش به عنوان بازیکنی که کرونا گرفته، منتشر گردد اما دروازه بان جوان و کارآمد اصفهانی ها خیلی سریع به انتشار این خبر واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد. رضا میرزایی دیگر بازیکن سپاهان بود که از ابتلایش به بیماری کرونا اخبار نسبتا رسمی منتشر شد، با این حال او نیز تاکید نمود که تستش مثبت نشده و خبرهای منتشرشده فقط یک شوخی است!

با این حال اخبار تایید نشده از اصفهان حاکی از آن بود که غیر از نورافکن، یک بازیکن دیگر این تیم هم دچار بیماری کرونا شده است و از آنجا که پیش از این نیز تست دو عضو این تیم مثبت شده بود فعلا تمرینات زردپوشان به حالت تعلیق درآمده است.

جالب اینکه دیروز مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان بیان کرد پس از انجام آزمایش های مجدد، آزمایش چهار نفر از اعضای تیم فوتبال سپاهان مثبت اعلام شده است اما علی ربیعی، پزشک سپاهان در مصاحبه ای دیگر گفت که ابتلای چهار نفر صحت ندارد و آمار اعضای تیم به طور قطعی، سه نفر است. وی تاکید نمود: نتایج تست های ارسالی نشان می دهد فقط تست نورافکن مثبت شده و مابقی تست های بازیکنان منفی است. البته تست PCR یک بازیکن در مرحله اول مثبت شد که نام این بازیکن را بدون اجازه او و باشگاه نمی توانم رسانه ای کنم.

منبع : فرهیختگان

بازگشت به صفحه رسانه ها

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

datapad.ir: دیتاپد، با مجله فناوری و تخصصی رایانه از همه چیز سر در بیاورید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 33180

به "درخواست 10 میلیاردی از تیم ملی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست 10 میلیاردی از تیم ملی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید