با کشیدن خط قرمز دور این کار از پیری زودرس جلوگیری کنید!

به گزارش مجله کامپیوتر، اگر نمی خواهید پیری زودرس به سراغ شما بیاید خواندن این مطلب را از دست ندهید.

با کشیدن خط قرمز دور این کار از پیری زودرس جلوگیری کنید!

به گزارش ، محققان می گویند سرعت راه رفتن یک عامل اساسی برای تعیین شدن میزان سلامت افراد است و افرادی که آهسته راه می روند با سرعت بیشتری پیر می شوند.

نتایج یک پژوهش علمی ثابت می نماید افرادی که با سرعت اندک راه می روند پس از رسیدن به چهل سالگی شاهد پیرشدن سریع تر اندام بدن خود خواهند بود و لذا باید بر سرعت راه رفتن خود بیفزایند.

همین تحقیق ثابت می نماید افرادی که در دهه های 70 و 80 زندگی خود با سرعت کمتری نسبت به سایر همسن های خود راه می روند، زودتر می میرند، ولی افرادی که در سنین پایین تر هم با سرعت کمتری راه می روند، برای خود مسائل پزشکی و بهداشتی ایجاد می نمایند.

این آنالیز بر روی 904 داوطلب انجام شده که عمدتا در دهه چهارم زندگی خود به سر می برند، پژوهشگران به افراد میانسال توصیه نموده اند برای حفظ سلامت خود هر روز مدتی را به راه رفتن سریع بگذرانند و اگر این کار را ننمایند شاهد تضعیف کارکرد های سیستم های عصبی و شناختی خود خواهند بود.

به گفته پزشکان امریکایی بی توجهی به این موضوع به سرعت برای افرادی که از 40 سالگی عبور می نمایند، مشکل ایجاد نموده و می تواند علاوه بر مسائل فوق الذکر موجب ضعف بینایی و عضلانی نیز بشود.

منبع : فارس

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15880

به "با کشیدن خط قرمز دور این کار از پیری زودرس جلوگیری کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کشیدن خط قرمز دور این کار از پیری زودرس جلوگیری کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید