بدهکارترین کشورهای اروپایی معرفی شدند

به گزارش مجله کامپیوتر، متوسط نسبت بدهی دولتی به فراوری ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا به 77.8 درصد کاهش یافت.

بدهکارترین کشورهای اروپایی معرفی شدند

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا انتها سه ماهه انتهای سال 2019 متوسط نرخ بدهی های دولتی به فراوری ناخالص داخلی در سطح 19 کشور عضو منطقه یورو از 85.9 درصد در سه ماهه سوم به 84.1 درصد کاهش پیدا کرد. این کاهش در سطح اتحادیه اروپا محسوس تر بوده و از 79.3 درصد در سه ماهه سوم به 77.8 درصد در سه ماهه منتهی به دسامبر رسیده است.

از میزان بدهی های فوق 15.5 درصد بدهی های دولتی در سطح منطقه یورو و 13.4 درصد بدهی ها در سطح اتحادیه اروپا به شکل وام بوده است. وام درون اتحادیه ای نیز که به شکل وام یک دولت عضو به دولت دیگر پرداخت شده است در سطح منطقه یورو 2.2 درصد و در سطح اتحادیه اروپا 1.7 درصد اندازه گیری شده است.

در بین کشورهای عضو، نسبت بدهی به فراوری ناخالص داخلی در 24 کشور کاهش و در سه کشور لوکزامبورگ، لیتوانی و رومانی افزایش داشته است. بیشترین کاهش این نسبت مربوط به ایرلند، بلژیک و پرتغال بوده است.

بالاترین نسبت بدهی به فراوری ناخالص داخلی در سطح اتحادیه اروپا مربوط به یونان با 176.6 درصد، ایتالیا با 134.3 درصد و پرتغال با 117.7 درصد بوده است. از سوی دیگر کمترین نسبت بدهی به اندازه اقتصاد نیز در استونی با 8.4 درصد، بلغارستان با 20.4 درصد و لوکزامبورگ با 22.1 درصد ثبت شده است. در بین سایر کشورهای عضو این نسبت در آلمان 59.8 درصد، فرانسه 98.1 درصد و هلند 48.6 درصد بوده است.

در بین سایر کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نسبت بدهی به فراوری ناخالص داخلی در انگلیس 85.7 درصد و در نروژ 39.4 درصد اندازه گیری شده است.

گفتنی است منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 خرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 29518

به "بدهکارترین کشورهای اروپایی معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدهکارترین کشورهای اروپایی معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید