بزرگترین حمله سایبری در آمریکا انجام شده است

به گزارش مجله کامپیوتر، روزنامه نیویورک تایمز دقایقی پیش گزارش داد که هکرها به وزارت خزانه داری آمریکا حمله کردند که می توان از آن بعنوان یکی از پیچیده ترین و شاید بزرگترین حمله سایبری طی پنج سال گذشته دانست.

بزرگترین حمله سایبری در آمریکا انجام شده است

نیویورک تایمز با اشاره به نفوذ در سیستم ایمیل وزارت خزانه داری و وزارت بازرگانی آمریکا توسط هکرها گزارش داد که دیگر موارد نفوذ در حال آنالیز و تحقیق است.

دولت ترامپ روز یکشنبه (به وقت محلی) اذعان کرد که هکرهایی به نمایندگی از یک دولت خارجی به شماری از شبکه های اصلی دولت از جمله در وزارت خزانه داری و بازرگانی نفوذ نموده و به سیستم های ایمیل آنها دسترسی پیدا کردند.

به دنبال افشای این نفوذ، مقامات امریکا اعلام کردند که در حال آنالیز هستند که آیا سایر قسمت های دولت توسط آنچه که به نظر می رسد یکی از پیچیده ترین و شاید بزرگترین حملات به سیستم های فدرال در پنج سال گذشته باشد، قربانی شده اند یا خیر؟

شماری از آژانس های مرتبط با امنیت ملی آمریکا نیز تحت تأثیر این حملات سایبری قرار گرفتند، هرچند تعیین نیست که آیا این سیستم ها دارای اطلاعات طبقه بندی شده بسیار بالا هستند.

جان اولویوت سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه ای گفت: دولت ایالات متحده از حملات سایبری مطلع است و ما تمام اقدامات لازم را برای شناسایی و اصلاح موارد احتمالی مرتبط با این شرایط انجام می دهیم.

وزارت بازرگانی آمریکا بدون نام بردن از مرکز مورد هدف قرار گرفته، تأیید کرد که به یکی از آژانس های این وزارت خانه حمله شد و آژانس امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی که رئیس آن در ماه گذشته توسط دستور ترامپ برکنار شد، نیز مورد هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

به گزارش نیویورک تایمز، انگیزه حمله سایبری به وزارت خزانه داری و بازرگانی آمریکا همچنان ناتعیین است اما کارشناسان مطلع اعلام کردند که خیلی زود است که بگوییم حملات اخیر چقدر خسارت وارد نموده و چه مقدار اطلاعات از دست رفته است. ، ایرنا

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 48039

به "بزرگترین حمله سایبری در آمریکا انجام شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین حمله سایبری در آمریکا انجام شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید