بهبود کیفیت لایه های محافظ شیشه با فناوری نانو

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سی باند سیستم (C-Bond System) گفت فناوری پوشش لایه نازک مورد استفاده در شیشه ها را ارتقاء داده است. این پوشش ها روی پنجره ها قرار می گیرند تا مقاومت آن ها را افزایش دهند. همچنین سی باند قراردادی برای تامین احتیاج یکی از شرکت های تولیدکننده فیلم های لایه نازک منعقد نموده است.

بهبود کیفیت لایه های محافظ شیشه با فناوری نانو

سی باند سیستم (C-Bond System) بیان کرد که این شرکت پیروز به توسعه فناوری جدیدی برای فراوری لایه های نازک مورد استفاده در پنجره های بزرگ شده است. همچنین سی باند قرارداد جدیدی را برای تامین مواد خام مورد احتیاج یکی از فراوریکنندگان فیلم های لایه نازک منعقد نموده است.

فیلم های لایه نازک فراوری شده در این شرکت دارای مزایای فنی و بصری متعددی است. همچنین این فیلم ها از منظر زیبایی نیز بسیار جذاب هستند. شرکت سی باند راهکاری برای بهبود عملکرد این فیلم ها با استفاده از افزایش چسبندگی، کاهش زمان چسبیدن و ایجاد خواص ضد مه ارائه نموده است که می تواند عملکرد پنجره ها را ارتقاء دهد. این فناوری دارای کاربرد در بازارهای متعدد است.

اسکات سیلورمن، مدیرعامل شرکت سی باند می گوید: ما بسیار خوشحالیم که از سوی یکی از فراوریکنندگان برای تامین احتیاجهای این شرکت انتخاب شدیم. یکی از مزایای سی باند این است که فناوری قابل پذیرش در حوزه های مختلف را دارا است. همچنین این تیم می تواند فرمولاسیون این فناوری را به گونه ای اصلاح کند که برای استفاده توسط مشتریان مختلف مناسب باشد؛ بنابراین، این فناوری قابل استفاده در صنایع مختلف است.

شرکت سی باند یکی از شرکت های فعال در حوزه فناوری نانو است که در بخش تقویت مواد شکننده فعالیت می نماید. این شرکت پیروز به بهبود فیلم های مقاوم موسوم به C-Bond II Ballistic-Resistant Film System شده است. این بهبود در بخش ایمنی فیلم ها بوده که با افزایش خواص مکانیکی شیشه امکان پذیر شده است. در این فیلم ها از فناوری نانو برای افزایش مقاومت ساختاری شیشه استفاده شده و فناوری این روش به صورت پتنتی به ثبت رسیده است. در این روش، از فناوری نانو به منظور بهبود انعطاف پذیری و استحکام شیشه استفاده شده به شکلی که روی نقص های ساختاری که به صورت تصادفی در سطح شیشه پخش است، پیوندهای شیمیایی اعمال می گردد. دفتر مرکزی شرکت سی باند در هوستون تگزاس بوده که به صورت ویژه در بخش فناوری نانو فعالیت دارد. این شرکت به دنبال افزایش ایمنی شیشه ها و فیلم های مورد استفاده در پنجره ها است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 11480

به "بهبود کیفیت لایه های محافظ شیشه با فناوری نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود کیفیت لایه های محافظ شیشه با فناوری نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید