بهترین زمان مصرف ویتامین ها چه موقعی است؟

به گزارش مجله یک کامپیوتر، بدن در ساعت های مختلف روز، فعالیت های متفاوتی انجام می دهد. بسیاری از افراد خوردن مکمل های غذایی را در ساعت های مختلف روز پیشنهاد می کنند تا با دستگاه گوارش و هضم و جذب این مواد مغذی مطابقت داشته باشد.

بهترین زمان مصرف ویتامین ها چه موقعی است؟

آیا می دانید بهترین ساعت برای جذب ویتامین های مختلف چه ساعتی در روز است؟ در این مطلب به بیان این مسئله پرداخته می شود.

بدن در ساعت های مختلف روز، فعالیت های متفاوتی انجام می دهد. بسکمک از افراد خوردن مکمل های غذایی را در ساعت های مختلف روز پیشنهاد می کنند تا با دستگاه گوارش و هضم و جذب این مواد مغذی مطابقت داشته باشد.

بسکمک خوردن کلسیم را در شب پیشنهاد می کنند. به این دلیل که کلسیم در شب مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین به دلیل اینکه کلسیم می تواند زمانی که در رختخواب هستید به خوابیدن تان کمک کند. برای مثال خوردن یک لیوان شیر را قبل از خواب به خاطر بسپارید. جذب کلسیم دلیل این امر است.

منیزیم نیاز است که با کلسیم همراه شود. بسکمک از افراد منیزیم را با کلسیم، با مکمل های شبیه به هم، در موقع خواب مصرف می کنند اگرچه بعضی معتقدند که منیزیم در روز بهتر جذب می شود.

اگر مکمل کلسیم که شامل منیزیم می شود، هر دو در یک زمان مصرف شود مناسبتر است.

بسکمک از ویتامین ها با غذا مصرف می شود، بنابراین مصرف آن ها همراه با غذا توصیه می شود. به خاطر داشته باشید که ویتامین ها را با غذا بخورید، زیرا در آن لحظه شما درحال خوردن و آشامیدن هستید.

ویتامین های محلول در چربی به چربی نیاز دارند تا جذب شوند بنابراین آن ها باید همیشه با غذا هایی که چربی دارند مصرف شود. این ویتامین ها شامل ویتامین آ، ویتامین د، ویتامین ای، و ویتامین کا هستند.

ویتامین سی فقط چند ساعت در رگ درحال گردش است. برای کسب نتیجه بهتر ویتامین سی باید هر 3 ساعت یکبار یا در 3 وعده غذایی تقسیم شده و مصرف شود.

بهترین زمان برای جذب فیبر صبح است. در این لحظه، فیبر در روده وارد شده بدون اینکه غذایی مانع ورود آن شود.

فیبر می تواند مانع جذب ویتامین ها شود، زیرا به عنوان یک پوشش برای روده عمل می کند، بنابراین بهتر است قبل از مصرف فیبر ویتامین استفاده نکنیم. آهن نیز همراه با فیبر به خوبی جذب نمی شود.

پروبیوتیک ها همراه با غذا و گاهی اوقات قبل از غذا مخصوصا 20 دقیقه قبل از غذا جذب می شود.

آنزیم های گوارشی جهت تاثیرگذاری بیشتر، همراه با غذا مصرف شوند.

ویتامین های محرک مثل ویتامین سی، نباید قبل از خواب مصرف شوند، زیرا شخص را بیدار نگه می دارد. بعضی ها معتقدند که آب مرکبات و ویتامین سی خواب را برهم می زند، اما این مورد تایید نشده است.

اگر شما مکمل های غذایی زیاد مصرف می کنید، بایستی آن ها را در قوطی های قرص سر و سامان دهید و هر قوطی ای را مختص ساعتی از روز قرار دهید. آن ها را به مقدار ای که توصیه شده و سر ساعت مصرف کنید.

گذاشتن قوطی قرص ها نزدیک میز شامتان باعث می شود که موقع غذا خوردن، خوردن آن ها را از قلم نیاندازید. حتی اگر ویتامین ها را سر ساعت نخوردید، اضافه کردن آن ها در برنامه غذایی تان در هر ساعتی از روز به سلامتی شما کمک می کند.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 25 آذر 1401 بروزرسانی: 25 آذر 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 84308

به "بهترین زمان مصرف ویتامین ها چه موقعی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان مصرف ویتامین ها چه موقعی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید