بیانیه مشترک تراکتور و ماشین سازی: برای چند میلیارد، جان مردم را به خطر نیندازیم

به گزارش مجله کامپیوتر، باشگاه های تراکتور و ماشین سازی تبریز در بیانیه ای مشترک بار دیگر خواستار لغو مسابقات لیگ برتر و برگزاری لیگ آینده با حضور 18 تیم شدند.

بیانیه مشترک تراکتور و ماشین سازی: برای چند میلیارد، جان مردم را به خطر نیندازیم

به گزارش خبرنگاران، باشگاه های تراکتور و ماشین سازی تبریز که یک مالک مشترک دارند بار دیگر ضمن مخالفت با برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر، بیانیه مشترکی صادر کردند که توضیح زیر است:

این روزها که برخلاف پیش بینی های قبلی درباره کاهش شیوع ویروس کرونا با گرم تر شدن هوا، شاهد افزایش چشمگیر مبتلایان و فوت هموطنان عزیزمان در سراسر کشور پهناورمان هستیم و بار دیگر اضطراب عمومی در جامعه حاکم شده است. جانِ هم وطن بدیهی ترین خط قرمز است. جانِ هم وطن را نباید به ثمن بخس به حراج گذاشت.

در حالی که به عنوان یک ایرانی دلسوز از روز اول گفته ایم بیایید در کنار هم برای ایران عزیزمان تصمیم گروهی و عقلانی بگیریم، در این میان عده ای همچنان محکم تر از قبل بر طبل عِناد خود کوبیده و صرفاً جهت کسب منافع گروهی و بعضاً شخصی به دنبال برگزاری مسابقات فوتبال هستند. این در حالی است که رقابت های سایر رشته های ورزشی تیمی از جمله والیبال و بسکتبال به صورت کامل لغو شده است. حال سوال اینجاست که میزان برخورد و دایره افراد درگیر در فرآیند برگزاری یک بازی فوتبال بیشتر است یا والیبال؟

از سویی دیگر چگونه می گردد که شرایط برگزاری مسابقات والیبال و بسکتبال که زیر ساخت های مورد احتیاج و موجود آن در کشور به مراتب شرایط مساعد تری نسبت به فوتبال دارد، برای برگزاری بازی در شرایط کرونایی فعلی، فراهم نیست، اما برای فوتبالی که در لیگ به اصطلاح حرفه ای آن بعضی از باشگاه ها در شرایط عادی برای تأمین احتیاجهای اولیه مانند زمین بازی و تمرین، هزینه سفر، اقامت، پرداخت حقوق اعضای تیم و ... ، با مشکل روبرو هستند، مسئولان محترم امر، مدعی اجرای کامل پروتکل های بهداشتی و فراهم بودن شرایط برای برگزاری مسابقات فوتبال هستند؟

بدیهی است که بعد از شفاف سازی و ارائه پاسخ روشن به موارد فوق، این موضوع را نیز مدنظر قرار دهند که تحمیل هزینه به جامعه عظیم فوتبال از سوی متولیان امر صرفا به خاطر کسب منافع مقطعی، با هیچ قانون و منطق اخلاقی سازگار نیست. ما همچنان با اصل دلسوزی برای کشور عزیرمان و شرایط قرمز حاکم بر ابتلا به بیماری کرونا و توجه ویژه به جانِ عزیرتر از جانِ هم وطن می گوییم در یک بستر توأم با احترام و همفکری علاج واقعه را پیش از وقوع کنیم و برای چند میلیارد تومان عایدی، جانِ مردم را با پیغام مستقیم عادی سازی شرایط با برگزاری مسابقات فوتبال به خطر نیندازیم.

باور بفرمایید هر تصمیم غلط ما در عرصه تصمیم سازی عاقبت ناخوشی را در برخواهد داشت. اعلام انتها لیگ فعلی و شروع لیگ آینده با حضور 18 تیم در یک فضای تعاملی با حضور مدیران تیم های لیگ برتر و لیگ یک حرکت در راستا تعامل، همفکری، ایران دوستی و هم نوع دوستی است. ایرانی همواره برای ایرانش تصمیم دلسوزانه می گیرد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 34007

به "بیانیه مشترک تراکتور و ماشین سازی: برای چند میلیارد، جان مردم را به خطر نیندازیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک تراکتور و ماشین سازی: برای چند میلیارد، جان مردم را به خطر نیندازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید