بیماری خاموش را جدی بگیرید

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس نهمین همایش داروسازی بالینی ایران و هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی با اشاره به اینکه حدود 30 درصد جامعه بالای 40 سال دچار پرفشاری خون هستند، گفت: پرفشاری خون بیماری مزمنی است که اگر کنترل نشود، بیماری های متعدد قلبی و عروقی همچون سکته مغزی و قلبی نارسایی کلیوی و قلبی و کوری چشم را به همراه دارند.

بیماری خاموش را جدی بگیرید

به گزارش خبرنگاران، دکتر خیرالله غلامی در آستانه برگزاری نهمین کنگره داروسازی بالینی ایران و هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی در ارتباط با موضوع تاثیر مصرف دارو در درمان فشار خون بالا گفت: این بیماری بدون علامت است ولی بسیار مهم بوده و در صورتی که کنترل گردد می توان از عواقب آن پیشگیری کرد. بنابراین فشار خون بالا با مصرف مزمن دارو قابل کنترل محسوب شده ولی این بیماری قابل علاج نیست.

وی اضافه نمود: پرفشاری خون بیماری مزمنی است که اگر کنترل نگردد، بیماری های متعدد قلبی و عروقی همچون سکته مغزی و قلبی، نارسایی کلیوی و قلبی و کوری چشم را به همراه دارد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: بیماران دچار فشارخون بالا باید داروهای خود را به موقع و اندازه ای که پزشک متخصص تجویز نموده مصرف نمایند.

رئیس نهمین همایش داروسازی بالینی ایران بیان داشت: حدود 30 درصد جامعه بالای 40 سال دچار پرفشاری خون هستند و این در حالی است که فقط کمتر از 40 درصد از این 30 درصد می دانند که پرفشاری خون دارند و 60 درصد اطلاعی از بیماری خود ندارند.

وی گفت: از افرادی که می دانند پرفشاری خون دارند تنها 50 درصد آنها به وسیله دارو بیماری خود را کنترل نموده و 50 درصد بقیه هیچ کنترلی بر بیماری شان ندارند.

غلامی گفت: این مسئله نشان می دهد که فاجعه بزرگی برای افرادی که دچار پرفشاری خون تشخیص داده نشده و یا کنترل نشده دارند، در پیش است و این مسئله ضرورت توجه هر چه بیشتر خانواده ها و مسئولین را در امر پیشگیری نشان می دهد.

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن متخصصین داروسازی بالینی ایران، غلامی در خاتمه اضافه نمود: هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی برای اولین بار در ایران و توسط انجمن متخصصین داروسازی بالینی ایران برگزار می گردد.

نهمین همایش داروسازی بالینی ایران و هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی 30 خرداد تا 1 تیر در مرکز همایش های رازی با حضور سخنرانانی از کشورهای آلمان، انگلستان، آمریکا، کانادا، چین، سنگاپور، اندونزی، فیلیپین، هند، مالزی، تایلند، امارات، عربستان، پاکستان، ویتنام، نپال و نیجریه برگزار می گردد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18380

به "بیماری خاموش را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری خاموش را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید