تازه ترین اقدامات جهانی برای کاستن از تبعات مالی کرونا

به گزارش مجله یک کامپیوتر، بانک مرکزی اروپا از برنامه ریزی برای اجرای بزرگترین بسته محرک دنیا اطلاع داد.

تازه ترین اقدامات جهانی برای کاستن از تبعات مالی کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در شرایطی که شمار مبتلایان به کووید-19 از یک میلیون و 478 هزار نفر و شمار قربانیان نیز از 86 هزار نفر عبور نموده است، کشورهای مختلف در سراسر دنیا به انجام اقدامات جدید برای کاستن از تبعات مالی کرونا ادامه می دهند.

اتحادیه اروپا

پس از رونمایی از بسته های حمایتی 2.5 تریلیون دلاری در آمریکا و یک تریلیون دلاری در ژاپن، حالا اتحادیه اروپا به دنبال رونمایی از یک بسته محرک عظیم 3.2 تریلیون یورویی برای تقویت رشد مالی کشورهای اروپایی و کاستن از تبعات مالی کرونا ویروس است که در صورت اجرایی شدن، عظیم ترین بسته محرک از نوع خود در دنیا خواهد بود.

پیش از این بانک مرکزی اروپا به وسیله مکانیزم ثبات اروپایی اقدام به تزریق 240 میلیارد یورو نقدینگی به بازارها نموده بود. به گفته منابع مطلع، وزرای دارایی کشورهای اروپایی در حال رایزنی برای یکدیگر برای ایجاد یک صندوق ثبات پس از سرانجام بحران کرونا هستند. انتظار می رود 420 میلیارد یورو (معادل سه درصد اندازه کل اقتصاد اتحادیه اروپا) به این صندوق تزریق گردد.

هنگ کنگ

در هنگ کنگ و با فروکش کردن نسبی همه گیری کرونا، دولت این کشور خاطرنشان کرد 137.5 میلیارد دلار هنگ کنگ (معادل 17.7 میلیارد دلار) اعتبار برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط در نظر خواهد گرفت. کری لام، رهبر منطقه خودمختار هنگ کنگ با اعلام اهدای 10 درصد حقوق یک سال خود برای مقابله با کرونا گفت که دولت نیمی از حقوق کارکنان بیکار شده بر اثر کرونا را به مدت شش ماه به آن ها پرداخت خواهد نمود.

انتظار می رود با اقدامات جدیدهنگ کنگ، کسری بودجه این کشور به 276.6 میلیارد دلار هگ کنگ (معادل 9.5 درصد کل حجم فراوری ناخالص داخلی) برسد.

دولت هم چنین محدودیت های تردد را به مدت دو هفته دیگر تمدید و خاطرنشان کرد که بیشتر پروازهای بین المللی کماکان لغو خواهند بود.

فنلاند

دولت فنلاند از برنامه ریزی برای تزریق یک میلیارد یورو اعتبار برای حمایت از کسب و کارها خبر داده است. فنلاند بهترین شرایط کرونا را در بین کشورهای منطقه اسکاندیناوی دارد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 28168

به "تازه ترین اقدامات جهانی برای کاستن از تبعات مالی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین اقدامات جهانی برای کاستن از تبعات مالی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید