تاسیس 200 مرکز ورزشی کودک محور در تهران

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در نشست خبری این سازمان یک هزار و 100 فضای ورزشی با مخاطب 3 میلیونی بزرگترین زنجیره ورزشی کشور است، گفت: ما با در اختیار قرار دادن 20 میلیون سانس ورزشی در سال به شهروندان به دنبال ایجاد نشاط و شادابی مردم پایتخت هستیم.

تاسیس 200 مرکز ورزشی کودک محور در تهران

وی اضافه کرد: ایستگاههای ورزش شهروندی در پارک های شهر تهران حدود 1200 ایستگاه است که از ساعات اولین صبح فعال است و70 درصد مخاطبان آن بانوان تهران است.

محسنی گفت: فعالیت های سازمان در بخش های مختلف در مناطق بیست و دو گانه شهر تهران به صورت غیر متمرکز از سوی نواحی و مناطق پیگیری می شود و به دنبال تزریق نشاط و شادابی به شهروندان هستیم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: در ایام کرونا با انتشار 200 کلیپ ورزش در خانه به تهرانی ها این پیام را ارسال می کردیم و 1600 کلیپ ورزش تخصصی هم منتشر کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه با شیوع کرونا 3 میلیون مخاطب را از دست داده ایم، گفت: باید این مخاطبان را به گستره ورزش تهران باز می گردانیم و تا امروز 800 هزار نفر با کمک شبکه های اجتماعی برگشته اند.

محسنی از برگزاری چالش های خانگی پیروز در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: کرونا آسیب هایی به دنبال داشته اما این سازمان در ایام کرونا چند فرصت جدید خلق کرد.

محسنی انجام برنامه های خانواده محور را برای این سازمان حائز اهمیت دانست و گفت: ما مهارت زندگی تمام وقت را در کنار هم نداریم و با شیوع کرونا لازم بود مهارت های فردی خانواده توسعه دهیم و به همین منظور 4 دهکده ورزش در شهر تهران طراحی شده و آماده برون سپاری است که 100 درصد خانواده محور است.

محسنی در ادامه توضیح داد: در این مجموعه ها امکان زندگی شبانه روزی برای خانواده ها فراهم را دارند و هیچ وسیله الکترونیکی در این مرکز کار نمی کند و فضاهای مهارت های هستند تا کمکی کنند که ارتباطات خانوادگی مجدداً به خانواده ها یادآوری شود.

وی در مورد برنامه های نوروزی توضیح داد: برای نوروز 2 دسته برنامه تعریف شده است، نخست برنامه های همیشگی است که حضوری است و بخشی دیگر کرونایی است. مربوط لیگ نوروزی بازی های رایانه ای است که مهمترین لیگ ها گیمرهای کشور که دوره پنجم آن با 200 میلیون جوایز از سوی بخش خصوصی برای گیمرها، مسابقه دارت دیپلمات ها به منظور تقویت دیپلماسی شهری برگزار می شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران درباره پایان واگذاری دو ورزشگاه به پرسپولیس و استقلال نیز گفت: از گذشته دو مجموعه بزرگ ورزشی با یک تفاهم نامه در اختیار سرخابی ها قرار گرفته و مذاکره بین وزارت ورزش و شهرداری و شورا انجام گرفته و سازمان املاک دو طرف در حال مذاکره هستند.

محسنی گفت: وزارت ورزش و جوانان قرار است در ازای واگذاری این دو ورزشگاه زمینی را برای توسعه خط 7 به شهرداری تهران ارائه دهد.

وی گفت: ان شاءالله برای طرفداران تیم های استقلال و پرسپولیس این خبر خوب را خواهیم داشت که تا خاتمه سال واگذاری این دو ورزشگاه انجام شود. چرا که شهردار تهران طی صحبت هایی با وزیر ورزش شرایط مثبتی را در این زمینه مطرح کرده اند.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در مورد اجاره بهای مجموعه های ورزشی در شرایط کرونا گفت: ریالی بابت اجاره بها در شرایط کرونا دریافت نکرده ایم همچنین در حال حاضر مجموعه های ورزشی ما به غیر از مجموعه های آبی باز و فعال است ولی به هر حال به دلیل شرایط کرونا میزان استفاده از مجموعه های ورزشی چندان زیاد نیست.

وی از برگزاری نخستین جشنواره عکس شهروندی، ارائه آموزش های تمرین های مهارتی در خانواده، برنامه مشترک تلویزیونی، کمپ خانواده ورزشی در بوستان های شهری، پویش هر ورزشکار یک درخت خبر داد و گفت: همه این برنامه ها ذیل برنامه های تهران 1400 است.

به گفته محسنی براساس آمارها 14 درصد چاقی در میان بچه ها تهرانی شایع است و وقتی بچه ها ما وارد مدرسه می شوند، و این درصد تا خاتمه دوره دبیرستان به 24 درصد چاق افزایش می یابد، به همین دلیل شهرداری در شورای عالی ورزش های همگانی کشور مسئولیت این دوره را برای کنترل سطح چاقی را پذیرفته و به سمت ایجاد مراکز کودک محور رفته ایم.

وی ادامه داد: 22 مرکز در 22 منطقه در 4 سطح با فضای 300 تا 2 هزار متری به این منظور طراحی شده است. و در این زمینه با پژوهشگاه تربیت بدنی همکاری بسکمک داریم و در حال برگزاری فراخوان برای بخش خصوصی هستیم و باید به 200 مرکز در تهران تبدیل شود.

محسنی تاکید کرد: یک سازمان از پایین ترین نرخ خدمات ورزشی در کشور برخوردار است و همه خانواده ها امکان استفاده از خدمات آن را دارند.

کلیه مجموعه های از گذشته 2 مجموعه بزرگ ورزشی شهر تهران با تفاهم نامه در اختیار قرمز و ابی قرار داشته به گفته وی در حال حاضر مجموعه های ورزشی به جز ورزش های آبی ها باز و فعال هستند، اما میزان فعالیت بالا نیست. و 33 مورد از باشگاه دارها، باشگاه را به ما برگردانده اند. و به همین دلیل 200 میلیارد خسارت مستقیم به ما وارد شده و در این شرایط، که باید حقوق 3 هزار 300 نفر پرسنل را هم بدهیم دولت هیچ نوع کمکی نکرده است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران همچنین از ارائه خدمات به جامعه 160 هزار نفر جامعه معلولان وجانبازان به صورت ماهیانه خبر داد و گفت: رایانه 30 میلیاردی برای ارائه این خدمات ارائه می شود.

محسنی یادآور شد: طرح تکریم سالمندان با استفاده از کارت منزلت هر هفته یکبار از مراکز استفاده می کنند.

به گفته وی 53 مراکز الزهرا برای استفاده ورزش بانوان در سوله های مدیریت بحران فعال است اما این فعالیت موقتی است و کلیدهای آن در اختیار ستاد مدیریت بحران است و برداشت اشتباهی در این مورد شده است.

وی اضافه کرد: 50 میلیارد پیش بینی ساخت مجموعه ورزشی جدید ویژه بانوان داریم و به صورت شناور در اختیار قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 53558

به "تاسیس 200 مرکز ورزشی کودک محور در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس 200 مرکز ورزشی کودک محور در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید