تاکید اولیانوف بر اهمیت گسترش مشارکت سایر کشورها در اینستکس

به گزارش مجله کامپیوتر، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی گفت که اگر دامنه مشارکت کشورها در اینستکس به فراتر از مرزهای اروپا گسترش یابد، چشم انداز بازگشت ایران به پایبندی کامل به برجام بسیار روشن تر خواهد بود.

تاکید اولیانوف بر اهمیت گسترش مشارکت سایر کشورها در اینستکس

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف کننده روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین در پیام هایی جداگانه در صفحه توئیتر خود به گفت وگوی تلفنی روسای جمهور ایران و فرانسه و همچنین ادامه تحریم های یک جانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.

وی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: آمریکا امادگی ندارد که به رفع تحریم های ایران فکر کند، چه برسد به ملاحظات بشردوستانه. در هر صورت این (آمریکا درقبال ایران) واقع بینانه نیست چراکه COVID-19 می تواند به کشورهای همسایه سرایت کند و 70 هزار سرباز آمریکایی در منطقه و تعداد زیادی از غیرنظامیان آمریکایی را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

اولیانوف در پیام دیگری به اظهار نظر درباره گفت وگوی تلفنی رئیس جمهور ایران و همتای فرانسوی اش پرداخت و نوشت: می خواهم این موضوع را اضافه کنم و فکر می کنم که گسترش دادن دامنه مشارکت کشورها در سازوکار اینستکس به فراتر از مرزهای اتحادیه اروپا به نفع همه است. اگر چنین اتفاقی بیفتد، چشم انداز بازگشت ایران به پایبندی کامل به برجام به مراتب روشن تر خواهد بود.

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در گفت وگوی خود با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گام های اولیه برداشته شده در راستای برقراری سازوکار اینستکس را مثبت ولی ناکافی برشمرد و گفت: این راستا نباید تنها منحصر به کالاهای پزشکی و غذایی باشد و باید بتوانیم از آن برای تامین تمامی نیازمندی های کشورمان استفاده کنیم.

روحانی همچنین ضمن آرزوی موفقیت برای دولت و ملت فرانسه و همه مردم جهان در راستا مقابله با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: همه کشورها و دولت ها باید توجه داشته باشند که بدون کمک و همکاری و بهره مندی از تجارب یکدیگر نمی توانند از این شرایط حساس عبور کنند.

رئیس جمهور با اشاره به این که مبارزه با این بیماری در شرایط تحریم برای ایران دشوارتر از دیگر کشورهاست، افزود: دولت آمریکا علی رغم این که با اعمال تحریم های غیرقانونی علیه ایران، مقررات بین المللی را زیر پا گذاشته، در این شرایط نیز با اقدامات خود مقررات بهداشتی مصوب سال 2005 سازمان بهداشت جهانی را زیر پا می گذارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 27955

به "تاکید اولیانوف بر اهمیت گسترش مشارکت سایر کشورها در اینستکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید اولیانوف بر اهمیت گسترش مشارکت سایر کشورها در اینستکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید