تحریم دارو بازی با جان بیماران MPS است

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: شرکت های انحصاری فراوری دارو از صادرات دارو ها به ایران خودداری نموده و این کار حداقل جان 335 نفر بیمار مبتلا به MPS را با خطرات جدی روبرو می نمایند.

تحریم دارو بازی با جان بیماران MPS است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهدی شادنوش درخصوص مشکلاتی که متعاقب تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران برای بیماران خاص ایجاد شده است، گفت: همانطور که بار ها گفته شده، آمریکایی ها با اعمال تحریم های ناجوانمردانه، تجهیزات پزشکی، دارو ها و لوازم مصرفی مورد احتیاج مردم ایران را نشانه گرفته اند و با آزار بیمارانمان درکوشش هستند که فشار های سیاسی شان را برای پیشبرد منافع خود، تحمیل نمایند.

وی با بیان اینکه تحریم های ظالمانه در حوزه سلامت به طور ویژه بیماران خاص، صعب العلاج و نادر را هدف قرار داده و برای بیماران نگرانی و استرس زیادی را به وجود آورده است، توضیح داد: درحال حاضر، آنچه برای ما اخیرا نگرانی مضاعف ایجاد نموده، عدم در اختیار گذاشتن دارو های بیماران مبتلا به MPS برای پیشبرد پروسه درمان است که منجر شده شرایط بیماران در شرایط خطرناکی قرار گیرد، بیم آن می رود که سلامتی بیماران دچار مشکل شده و حتی از بابت ادامه حیات با خطر روبرو شوند.

شادنوش گفت: این در حالی است که حدود یک ماه و نیم قبل، وزیر بهداشت در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و رئیس یونیسف، این موارد را هشدار داده و برای تامین داروی این بیماران استمداد نموده بود، اما تا به امروز هیچ اقدامی از سوی مجامع بین المللی صورت نگرفته است و در مقابل این رفتار ضدبشری ایالات متحده، سکوت شده است.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت بیان نمود: برای خرید این داروها، حتی ارز مورداحتیاج نیز تخصیص پیدا نموده است، اما شرکت های تولیدنماینده انحصاری دارو های بیماران MPS، مانند، شرکت بایو مارین آمریکا و لزوب زیکس کره جنوبی، با این بهانه که بانک های عامل شان نمی توانند این مبالغ را به شرکت ها منتقل نمایند، از صادرات این دارو ها به ایران خودداری نموده و حداقل جان 335 نفر بیمار مبتلا به MPS را با خطرات جدی روبرو می نمایند.

وی گفت: از سازمان های مردم نهاد مستقل و رسانه های آزاد درخواست داریم، صدای این بیماران و خانواده هایشان را به گوش جهانیان برسانند، چراکه بیماران ما از سوی آمریکا مورد ظلم و ستم مستقیم واقع شده اند. آمریکا با خوی استکباری اش این درد ها و رنج ها را نادیده گرفته و اهداف شوم سیاسی خود را با سرنوشت و حیات انسان ها گره زده است، امیدواریم افکار عمومی جهانی، آمریکایی ها را وادار به تفکر کند تا متوجه شوند سلامت بیماران استثنا بوده و نباید برای پیشبرد منافع سیاسی، مورد سواستفاده قرار گیرد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت بیان نمود: همکاران ما در سازمان غذا و دارو با کوشش های شبانه روزی در صدد هستند که با نمایندگان داخلی و خارجی این شرکت ها مذاکره نمایند تا بتوانند راهی پیدا نمایند تا داروی بیماران تامین گردد. اما این شرکت ها به بهانه های مختلف از ارائه دارو خودداری می نمایند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 19928

به "تحریم دارو بازی با جان بیماران MPS است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم دارو بازی با جان بیماران MPS است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید