تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی ادامه دارد، با روش های مختلف ارز را انتقال می دهیم

به گزارش مجله یک کامپیوتر، معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزارت جهاد کشاورزی گفت: کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم تامین شده و ارز 4200 تومانی برای واردات آن تخصیص یافته است.

تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی ادامه دارد، با روش های مختلف ارز را انتقال می دهیم

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علی اکبر مهرفرد گفت: در مجموع میزان واردات کالاهای اساسی و ارزی که به آن اختصاص یافته بیشتر از مدت مشابه سال قبل می باشد.

وی میزان افزایش تامین کالاهای اساسی را نسبت به سال گذشته 13 تا 14 درصد اعلام کرد.

مهرفرد گفت: بخشی از این کالاها شامل نهاده ها همچون ذرت، جو، کنجاله سویا است که به گوشت، مرغ و تخم مرغ تبدیل می شود و بخش دیگر که مصرف مستقیم انسانی دارد شامل برنج، گوشت قرمز، حبوبات و امثال آن است.

وی با تاکید بر این که در شرایط کنونی صادرات محصولات کشاورزی مدیریت و کنترل می شود، گفت: صادرات کالاهایی را که با ارز 4200 تومانی تولید می شود، از طریق وضع عوارض کنترل می کنیم و یا جلوی آن را می گیریم.

مهرفرد در عین حال شرح داد: نهاده هایی مانند سموم، کود، داروهای دامی و کالاهای ضروری همچون برنج، روغن و گوشت در گروه یک کالاها قرار می گیرند و ارز 4200 تومانی برای واردات آن پرداخت می شود.

وی خاطر نشان کرد: دام هایی که در منطقه ها مرزی وارد و کشتار می شوند و دام های مولد نژاد که برای اصلاح نژاد بومی اجازه واردات می گیرند در گروه کالاهای یک قرار گرفته و مشمول ارز 4200 تومانی می شوند.

مهرفرد گفت: کالاهایی که جز اقلام اساسی مردم نیستند مانند خط تولید صنایع تبدیلی، اسب و برخی فرآورده های غذایی وارد سامانه ارز نیما می شوند.

وی به مسائل انتقال ارز اشاره کرد و اذعان داشت: در حال حاضر در زمینه سیستم های انتقال ارز با مسایلی روبرو هستیم و با روش های مختلف ارز را انتقال می دهیم و امیدواریم در آینده شرایط انتقال ارز بهبود یابد.

منبع: ایلنا

منبع: اُکالا
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 67671

به "تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی ادامه دارد، با روش های مختلف ارز را انتقال می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی ادامه دارد، با روش های مختلف ارز را انتقال می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید