ترامپ دیدار محرمانه با طالبان و اشرف غنی در کمپ دیوید را لغو کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، ترامپ دیدار محرمانه با سرکردگان طالبان و رئیس جمهور افغانستان در کمپ دیوید و مذاکرات طالبان - آمریکا را پس از حمله تروریستی کابل ، لغو کرد.

ترامپ دیدار محرمانه با طالبان و اشرف غنی در کمپ دیوید را لغو کرد

به گزارش، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از لغو دیدار محرمانه با سرکردگان طالبان و اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در کمپ دیوید اطلاع داد.

ترامپ همچنین مذاکرات طالبان - آمریکا را پس از حمله کابل ، لغو کرد.

ترامپ در صفحه شخصی توئیتر خود، ضمن اشاره به نشست محرمانه ای که قرار بود با افراد مذکور در آمریکا داشته باشد، نوشت: آن ها امشب به ایالات متحده می آمدند. متاسفانه برای اینکه اهرم فشار ساختگی ایجاد نمایند، مسئولیت حمله به کابل که یک نفر از سربازان ما و 11 نفر دیگر را کشت، برعهده دریافتد.

این در حالی است که یک منبع آگاه روز آدینه اعلام نموده بود اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان سفر خود را به آمریکا که برای هفته آینده برنامه ریزی شده بود، لغو کرد.

قرار بود رئیس جمهور افغانستان در این سفر درباره گفت وگو های بین طالبان و آمریکا برای خاتمه دادن به طولانی ترین جنگ واشنگتن بحث کند. این تحول پس از آن روی می دهد که زلمای خلیل زاد، نماینده آمریکا که با طالبان مذاکره می نماید، برای گفت وگو های غیرمنتظره با این گروه درباره توافقی که وی چند روز پیش آن را تمام شده توصیف نموده بود، به طور ناگهانی به قطر بازگشت.

ترامپ با بیان اینکه نشست محرمانه مذکور و همچنین مذاکرات صلح را به دلیل برعهده دریافت انفجار روز پنجشنبه کابل از سوی طالبان لغو نموده است، شرح داد: چه کسی حاضر می گردد برای اینکه موضع چانه زنی خود را تقویت کند، آن همه را بکُشد؟

رئیس جمهور آمریکا ضمن انتقاد از مبارزه طالبان با حضور این کشور در افغانستان، گفت: آن ها با این کار فقط موضع خود را ضعیف تر کردند! اگر آن ها نمی توانند در چنین مذاکرات صلح حساسی با آتش بس موافقت نمایند و 12 انسان بی گناه را می کُشند، پس احتمال نمی توانند درباره توافق صلح معناداری مذاکره نمایند. چند دهه دیگر می خواهند به مبارزه ادامه دهند؟

بانیما

قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13503

به "ترامپ دیدار محرمانه با طالبان و اشرف غنی در کمپ دیوید را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دیدار محرمانه با طالبان و اشرف غنی در کمپ دیوید را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید