(تصاویر) وحشت از ترامپ؛ کاخ سفید را متروکه کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، پس از آنکه ترامپ بدون ماسک و پس از ترخیص گفت که از کرونا نترسید و درمان راحت است! بال غربی کاخ سفید به متروکه ای تبدیل شده است.

(تصاویر) وحشت از ترامپ؛ کاخ سفید را متروکه کرد

به گزارش خبرآنلاین، وب سایت خبرگزاری رویترز نوشت: اقدام رئیس جمهور آمریکا در برداشتن ماسک خود بعد از وارد شدن به کاخ سفید در پی ترخیص از بیمارستان، با نقدها گسترده روبرو شد.

رویترز در گزارش خود یادآور شده است که کرونا در آمریکا حدود 215 هزار نفر را به کام مرگ کشانده، ترامپ، اما با برداشتن ماسک خود در حالی که هنوز معلوم نیست از این بیماری بهبود یافته یا نه، آمریکایی ها را تشویق کرد که از کرونا نترسند.

وی که گویا گمان می نماید از بند بیماری رهایی پیدا نموده، در این سخنرانی مدعی شد: اجازه ندهید بر شما مسلط گردد. از آن نترسید... من بهتر هستم، شاید هم مصونیت دارم، نمی دانم! بیرون بروید، مراقب باشید.

ویلیام شفنر استاد رشته بیماری های عفونی و پیشگیری پزشکی در دانشگاه وندربیلت در واکنش به این اظهارات و اقدام ترامپ گفت: وقتی که او گفت نباید از کووید ترسید، من وحشت زده شدم. این بیماری است که روزانه هزار نفر را به کام مرگ می کشد، اقتصاد را ویرانه نموده و مردم را از اشتغال باز داشته است. این ویروسی است که باید از آن ترسید.

کریس کانس سناتور دموکرات نیز در پیغامی توئیتری نوشت: این شکست غم انگیز یک رهبر است.

جو بایدن رقیب انتخاباتی ترامپ نیز با انتشار ویدئویی در صفحه توئیتر خود و مقایسه ماسک زدن خودش و ترامپ، نوشت: ماسک ها اهمیت دارند. آن ها جان [مردم]را نجات می دهند.

دکتر فائوچی، رییس موسسه ملی بیماری های واگیر و آلرژی آمریکا هشدار داد که آمریکایی ها نباید کرونا را دست کم بگیرند. او گفت: پیغام این است ما باید حداکثر کوشش خود را بکنیم تا مبتلا نشویم. مهم نیست چه کسی هستید، چند ساله هستید و تحت چه شرایطی فقط بیماری را دست کم نگیرید.

دونالد ترامپ در اولین سخنانش پس از ورود به کاخ سفید گفت، نگذارید این [بیماری] بر شما غلبه کند، از آن نترسید.

او گفته بود، حالا این ویروس را درک می نماید. اما به خاطر تجربه خودش به عنوان یک بیمار در یکی از بهترین بیمارستان ها و زیر دست بهترین و مجرب ترین تیم پزشکی که برای یک حداقلی از مردم هم شاید امکان پذیر نباشد. به هر حال به نظر می رسد این درک با درگیری عموم مردم و راهنما های بهداشتی درباره رفتار این ویروس و اقدامات احتیاطی توصیه شده تناقض زیادی دارد به خصوص برای افراد پرخطری نظیر رئیس جمهور.

او یکشنبه شب در ویدئویی گفت: من چیز های زیادی درباره کرونا آموختم. با رفتن به مدرسه واقعا آموختم. اینجا یک مدرسه واقعی است؛ و من فهمیدم، درک کردم و این خیلی جالب است و من حتما آموخته هایم را به شما نیز خواهم گفت.

اما خیلی زود معلوم شد که او در حقیقت چیزی از این بیماری نفهمیده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به این مساله پرداخت که بعد از مرگ 210 هزار تن در آمریکا بابت کرونا، تازه دونالد ترامپ می گوید که آن را فهمیده است! این افشاگری، هفت ماه بعد از پاندمی کرونا و بعد از مرگ و میر هزاران تن. در واقع اولین بار نیست که او به تجربه شخصی خودش برای شکل دادن به دیدگاه هایش استفاده می نماید.

او همیشه تجربه شخصی خودش را بر نظر کارشناسان اولویت می داند. به عنوان نمونه، او رغبتی نشان نداد که از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بابت مداخله در انتخابات آمریکا، بعد از نتیجه گیری آشکار جامعه اطلاعاتی آمریکا مبنی بر وقوع چنین امری، انتقاد کند.

حال بال غربی کاخ سفید یا ساختمان دفتر اجرایی که دفتر ترامپ را در خود جای داده است، شهر متروکه است. کارکنان از ابتلا به کرونا هراس دارند و کاخ سفید اکنون محل نگهداری دو فرد مبتلا به کووید19 شده است که در آن میان، رئیس جمهوری آمریکا تهدید این ویروس را جدی نمی گیرد. بازگشت ترامپ از بیمارستان نگاه ها را روی دیگر افراد حاضر در کاخ سفید متمرکز نموده است.

در طول پاندمی کرونا، از کارکنان کاخ سفید از جمله اعضای کادر آشپزخانه و نیرو های سرویس مخفی خواسته شد تا در محل کار حاضر شوند و این شرایط اکنون هم که معین شده ده ها کارمند مبتلا شدند، ادامه دارد. کارکنان نگران ابتلا هستند.

با این حال سخنگوی کاخ سفید می گوید تمام تدابیر احتیاطی لازم برای حفاظت از همه، نه فقط ترامپ و خانواده اش، بلکه کارکنانی که در این مجموعه کار می نمایند، در نظر گرفته شده است. او همچنین گفت که دسترسی فیزیکی به ترامپ محدود می گردد و تجهیزات حفاظت شخصی مناسب از سوی افرادی که نزدیک به او هستند، استفاده می گردد.

با این وجود، حال و هوای داخل کاخ سفید همچنان ناخوشایند و غم انگیز است، زیرا کارمندان می ترسند که در معرض این ویروس قرار بگیرند. همانطور که آن ها با یک واقعیت جدید روبرو شده اند و محل کارشان که زمانی ایمن به نظر می رسید اکنون چیزی غیر از آن است، آن ها همچنین پایشان در بحث درز اطلاعات از شرایط جسمانی رئیس جمهوری آمریکا کشیده می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 41725

به "(تصاویر) وحشت از ترامپ؛ کاخ سفید را متروکه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) وحشت از ترامپ؛ کاخ سفید را متروکه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید