تفاهم نامه هوانیرو با شهرداری برای امدادرسانی به مردم در زمان حادثه

به گزارش مجله یک کامپیوتر، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور از تفاهم نامه هوانیرو با شهرداری برای امدادرسانی به مردم در زمان حادثه با دستور رئیس جمهور اطلاع داد.

تفاهم نامه هوانیرو با شهرداری برای امدادرسانی به مردم در زمان حادثه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، اسماعیل نجار رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور در آیین بهره برداری از طرح مشارکت شهرداری تهران و سازمان اورژانس کل کشور در ساماندهی خدمات فوریت های پزشکی در شهر تهران صبح امروز با حضور پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور، پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار گردید گفت: تسلیت می گویم حوادث گوناگون هفته گذشته را به ملت ایران که واقعا هفته سختی را پشت سر گذاشتیم.

وی ادامه داد: باید از شهردار تهران و کولیوند تشکر کرد که با همدلی و دست به دست هم دادن چنین پروژه ای را در جهت رسیدگی بهتر به افراد نیازمند درمان پیش بردند.

نجار اضافه کرد: در رابطه با حوادث تهران باید این را بگوییم که اگر در این شهر یک زلزله ریشتر بالا بیاید حتما دو میلیون نفر تحت تاثیر مستقیم این حادثه قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: این در حالی است که هشت میلیون نفر باقی مانده قطعا و یقیقنا تحت تاثیر غیرمستقیم قرار خواهند گرفت برای مثال یک بارش برف را در نظر بگیرید یا یک تصادف زنجیره ای را.

وی توضیح داد: رفتار های ما در حوزه ترافیک هم رفتار های خوبی نیست برای مثال زلزله ملارد را نگاه کنید که چه اتفاقی افتاد. همه به سمت ماشین های مان رفته و به خیابان ها آمدیم.

نجار ادامه داد: حالا تصور کنید ریزش ناشی از زلزله داشته باشیم و ترافیک هم چاشنی آن بگردد که دیگر امداد رسانی حتما ممکن نخواهد بود مگر اینکه از امداد هوایی استفاده کنیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: کوشش می کنیم باند دوشان تپه در خیابان دماوند و باند قلعه مرغی هر دو حفظ شوند و به پد بالگرد اورژانس هوایی اختصاص پیدا کند تا بتوان در زنان وقوع حادثه کار جدی انجام داد.

وی ادامه داد: اخیرا با دستور رییس جمهور با هوانیرو دیداری داشتیم و درخصوص امدادرسانی به مردم در زمان بروز حوادث و بحران به تفاهماتی در این حوزه رسیدیم.

نجار اضافه کرد: یکی دیگر از مسائل ما بحث امداد رسانی جاده ای است که امروز چندین سازمان در آن نقش آفرینی می نمایند و یک ماموریت دارند و همه سر صحنه حادثه می آیند، اما آنجا ماشین آتش نشانی وجود ندارد و ماشین می سوزد و هموطنان هم در آن می سوزند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: یکی دیگر از مسائل ما این است که در این گونه حوادث تعداد جان باخته به جا می ماند در حالی که نه اورژانس و نه هلال احمر حاضر نیستند با آمبولانس های خود جان باختگان را جا به جا نمایند.

وی توضیح داد: باید برای این دو مشکل یعنی حمل متوفیان در جاده ها و وجود ماشین آتش نشانی فکری کرد تا این مسائل هم رفع گردد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس‌ها

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20305

به "تفاهم نامه هوانیرو با شهرداری برای امدادرسانی به مردم در زمان حادثه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه هوانیرو با شهرداری برای امدادرسانی به مردم در زمان حادثه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید