کوشش می کنیم VAR را برای نیم فصل دوم داشته باشیم

به گزارش مجله یک کامپیوتر، رییس فدراسیون فوتبال در دوره دانش افزایی پیش فصل داوران لیگ برتر بانوان به نکات مختلفی اشاره نمود.

کوشش می کنیم VAR را برای نیم فصل دوم داشته باشیم

مهدی تاج در در دوره دانش افزایی پیش فصل داوران لیگ برتر بانوان گفت: از حضور در این دوره و جمع شما بسیار خوشحالم. مسأله VAR یکی از مباحثی بود که در جلسه صبح با مدیران عامل باشگاه ها به آن پرداختیم. به اعتقاد همه باشگاه های لیگ برتر نبود این سیستم موجب ضررشان شده است. به هرحال این سیستم به سالم سازی فضای سکو ها یاری بسزایی می نماید. شرایط فوتبال چند وجهی شده است و یاری داور ویدیویی حداقل یاری می نماید تا در ناحیه داوری آرامش برقرار گردد.

وی ادامه داد: بازی 3 بر 3 انگلیس و پرتغال را دیدیم که چند اشتباه جدی از سوی داور صورت گرفت و درنهایت منجر به پنالتی شد که خب این سیستم به داور یاری کرد. کوشش ما این است که VAR را برای نیم فصل دوم داشته باشیم. روزی که فدراسیون آمدیم یکی از شرایط اصلی ما مسئله سرمربی تیم ملی بود که انجام شد و از دیگر مسایل بحث این سیستم است که به امید خدا انجام خواهد شد و به انجام آن بسیار امیدوارم.

تاج اضافه نمود: درخصوص حق الزحمه داوران، در پازل فوتبال نازلترین دریافتی را دارند و غیرقابل مقایسه با مربیان و بازیکنان است. اما بحث توان پرداخت سازمان لیگ را هم باید درنظر داشته باشیم که با کوچکترین مقدار افزایش، عدد بزرگی ایجاد می گردد. اما حتما این کار را خواهیم کرد و افزایشی خواهیم داشت.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: اینکه افشاریان جلسات و دوره های آموزشی داوری را برای همه بخش های داوری آقایان و بانوان انجام دادند اقدام بسیار شایسته ای است. در این مراسم افتتاحیه شاهد حضور اعضای هیات رییسه نیز هستیم که نشان دهنده اهمیت بحث داوری و بخش بانوان است. بعلاوه در این نشست حسن زاده رییس کمیته انضباطی حضور دارد که اگر بعضی آرای بخش تحت مدیریت وی نبود، جو بسیار ناآرامی برای داوری ایجاد می شد. البته تشدید آرا را از وی می خواهیم تا هرکسی به حوزه داوری توهین کند برخوردی جدی گردد.

تاج در خاتمه توضیح داد: پای به پایان رسیدن VAR می ایستیم و باشگاه ها را ملزم به استفاده از آن خواهیم کرد. ان شالله این دوره ها ادامه پیدا می نماید و از همه اعضای کمیته داوران و سازمان لیگ و هیات رییسه فدراسیون تقدیر و تشکر می کنم. انشالله VAR که میرشاد ماجدی نیز در پیشبرد آن زحمت کشیده و قرارداد بسیار خوبی آماده شده است را تا حصول نتیجه پیش خواهیم برد.

خبرنگاران ورزشی فوتبال و فوتسال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1401 بروزرسانی: 10 مهر 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 82007

به "کوشش می کنیم VAR را برای نیم فصل دوم داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش می کنیم VAR را برای نیم فصل دوم داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید