تهمت شبکه تلویزیونی دولتی هند به مسلمانان در رابطه با کرونا

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرگزاری حوزه نوشت: یکی از کانال های تلویزیونی هندوستان از مسئله کرونا برای زیر سئوال بردن اعتقادات دینی مسلمانان استفاده نموده و مدعی شده که جوانان مسلمانی که از خارج آمده اند به دلایل مذهبی حاضر به دادن تست کرونا نیستند.

تهمت شبکه تلویزیونی دولتی هند به مسلمانان در رابطه با کرونا

کانال تلویزیونی کارناتاکا در 14 مارس برنامه ای را پخش کرد و در آن ادعا شد که چهار جوان مسلمان در خیابان سلطان بهاتکال در کارناتاکا پس از بازگشت از دادن تست ویروس کرونا امتناع ورزیده اند.

مجری این برنامه به نقل از این جوانان گفت که آن ها تست ویروس کرونا نمی دهند و می گویند که در محدوده دین ما جایی برای آزمایش و تست وجود ندارد. اما این جوانان از خارج برگشته اند و باید آزمایش بشوند.

این کانال نمایش خود را براساس بیانیه محلی انجام داد و ادعا کرد: آنها (این چهار جوان) (از خارج) آمده اند. وقتی مقامات بهداشتی به دیدار آنها رفتند، آنها فریاد زدند و مجری خبری خواهان بازداشت آن ها شده است.

لازم به ذکر است وب سایت راست افراطی اوپل ایندیا و یک وب سایت خبری دیگر این ماجرا را به نقل از این کانال تلویزیونی منتشر کردند. وبلاگ های هندوی افراطی نیز خبر را به سرعت ترویج دادند.

حقیقت ماجرا

شایان ذکر است پخش برنامه تلویزیونی مذکور با اتکا به حرف های یک فرد محلی و نه مقام های بهداشتی یا مسئول تهیه شده است، و در نهایت این برداشت ها از تکرار ادعاهای غیرقابل اطمینان یک فرد محلی و نقدها بی پایه و اساس و غیرمسئولانه مجری به وجود آمده اند. جالب اینکه اضافه کردن زاویه دید دینی به خبر توسط مجری معرفی شده و از فرد محلی مستقیما نمی شنویم که از هویت مذهبی جوانان یاد کند و یا به دلایل دینیِ آن ها از خودداری از تست کرونا اشاره ای داشته باشد. در نهایت آنالیز های دقیق تر مجله کامپیوتر با معاون سرپرست بهداشت منطقه و دستیار کمیسر محلی نشان داد که هیچ موردی از بیماری کرونا در آن منطقه دیده نشده است.

23302

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 25738

به "تهمت شبکه تلویزیونی دولتی هند به مسلمانان در رابطه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهمت شبکه تلویزیونی دولتی هند به مسلمانان در رابطه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید