ثبت 686 اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استاندارد یزد از ابتدای سال جاری

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/یزد مدیر کل استاندارد استان یزد از ثبت 686 اظهارنامه صادراتی و وارداتی توسط اداره امور صادرات و واردات این اداره کل از ابتدای سال جاری تاکنون اطلاع داد.

ثبت 686 اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استاندارد یزد از ابتدای سال جاری

محمد رضا زارع ضمن اعلام این مطلب، اضافه کرد: از مجموع اظهارنامه های ثبت شده، 420 اظهار نامه مربوط به کالاهای وارداتی و مابقی را اظهارنامه های کالاهای صادراتی تشکیل داده است.

وی گفت: بیشترین اظهارنامه های وارداتی با مجموع 288 فقره مربوط به حوزه های صنایع ساختمان، نساجی و برق است و حوزه های مکانیک، شیمیایی، غذایی و کشاورزی و خودرو و نیرو محرکه در مرتبه های بعدی قرار دارند.

این مسئول ادامه داد: در تقسیم بندی دیگر، اظهارنامه های وارداتی به دو گروه تقسیم می شوند که از مجموع 420 مورد، 168 اظهارنامه مربوط به اقلام مشمول استاندارد اجباری و مابقی مربوط به مشخص ماهیت کالا هستند که آزمون های مرتبط جهت مشخص ماهیت در آزمایشگاه های همکار اداره کل استاندارد استان یزد صورت گرفته است.

مدیر کل اداره استاندارد یزد در شرح چگونگی ترخیص اقلام وارداتی مشمول استاندارد اجباری نیز گفت: در پاسخ به استعلام های اداره کل گمرک استان یزد، در صورت نبود گواهی بازرسی در مبداء که توسط شرکت های بازرسی بین المللی(سوریانس) صادر می گردد، به وسیله اخذ تعهد یا نمونه برداری و آزمون، فرآیند واردات دنبال می گردد.

زارع در خاتمه نیز اضافه کرد: با توجه به اعتقاد پایدار کارکنان استاندارد یزد مبنی بر ایجاد تسهیلات برای واحدهای فراوریی به منظور افزایش رونق فراوری، اخذ تعهدهای وارداتی، مبنای اعتماد به تمامی فراوری کنندگان و همشهریان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18726

به "ثبت 686 اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استاندارد یزد از ابتدای سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 686 اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استاندارد یزد از ابتدای سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید