برمک: لیگ های دسته های دوم و سوم فوتبال بچه سرراهی شده اند، این مسابقات به خاطر لیگ برتر که چیزی در آن نیست، خراب نشود

به گزارش مجله یک کامپیوتر، کوروش برمک مربی تیم فوتبال چوکای تالش با انتقاد از اظهارات معاون وزیر بهداشت، لیگ های دسته های دوم و سوم فوتبال را به بچه سرراهی تشبیه کرد.

برمک: لیگ های دسته های دوم و سوم فوتبال بچه سرراهی شده اند، این مسابقات به خاطر لیگ برتر که چیزی در آن نیست، خراب نشود

کوروش برمک در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره اظهارنظر معاون وزیر بهداشت مبنی بر اینکه تنها مسابقات لیگ های برتر و دسته اول فوتبال برگزار خواهند شد، گفت: همین صحبت غیرمسئولانه، شهری چون تالش و تیم ما را به ابهام برده است. در شرایطی که همه مسئولان و مردم زحمت می کشند تا التهابات کم شود، با یک اظهارنظر در مورد ورزش، ابهام ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه شرایط او و سایر اعضای تیم چوکا تعیین نیست، شرح داد: اکنون نمی دانیم باید چه کنیم. با مدیران سازمان لیگ صحبت کردیم که گفتند در روزهای آینده اظهارنظر می کنند. آنها می گفتند ما برنامه را دادیم و روز سیزدهم تیر، نخستین دیدار ما مقابل شهرداری ماهشهر است. همه تیم ها تست کرونا می دهند که چوکا نیز چنین کاری خواهد کرد. متأسفانه لیگ های دسته های دوم و سوم را مانند بچه سرراهی می بینند. اگر قرار است اتفاقی در فوتبال روی بدهد، فرقی میان لیگ دسته سوم و لیگ برتر وجود ندارد.

مربی تیم فوتبال چوکای تالش با اشاره به تفاوت میان لیگ برتر و لیگ های دسته های پایین تر اعلام نمود: اگر فوتبال ایران چند سال برگزار نشود، بازیکنان و مربیان لیگ رجحان اگر پول هم نگیرند، از پس خودشان برمی آیند. باشگاه های دسته های پایین تر اما باید ماهیانه حدود دو میلیون تومان به بازیکنان و مربیان خود پرداخت کنند و حالا که چنین نکرده اند، اعضای این تیم ها گرفتار شده اند. مسئولی که می گوید فوتبال برگزار نشود، بگوید چرا بازار باز شد. به این خاطر که درآمد کسبه در خطر است.

برمک با بیان اینکه شرایط مالی بسکمک از بازیکنان و مربیان خراب شده است به خبرنگاران گفت: رعایت بهداشت عمومی وظیفه همه است، اما وقتی ستاد مبارزه با کرونا مجوز تمرین داده، همه باید از آن اطاعت کنند. نمی دانم چرا مسئولان اجازه می دهند هر کسی درباره برگزاری لیگ صحبت کند و انگار کار کسی که همهمه ایجاد می کند، پیش می رود. حرف مدیران باشگاه هایی چون استقلال و پرسپولیس که هوادار دارند اجرا می شود، اما نباید شهری چون تالش که در مقایسه با تیم های بزرگ ایران هوادار ندارد، مظلوم واقع شود. مگر خون هواداران آن تیم ها رنگین تر است؟

اگر کارمان را شروع کنیم و مسابقات برگزار نشود، ظلم به ما نیست؟، وی ضمن بیان این جمله گفت: خیلی از تیم ها بازی های تدارکاتی گذاشتند که برخی از آنها تست کرونا هم نداده اند. اگر قرار است مسابقات در هر زمانی برگزار شود، باید لیگ امسال را با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دهیم. در شهریور و مهر، مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا را داریم و AFC هم رقابت های خود را طبق برنامه برگزار می کند. در ایران هنوز دعوا سر این است که مسابقات برگزار بشود یا خیر.

مربی تیم چوکای تالش با بیان اینکه هر تصمیمی برای فوتبال کشور گرفته می شود باید در همه لیگ ها اجرا شود، گفت: یک نفر از ما پرسید مگر شما توان مالی دارید که به برگزاری ادامه رقابت ها اصرار می کنید؟ مگر مسابقات باشگاه های شهر خودرو، پارس جنوبی، نفت مسجدسلیمان، ملوان و داماش که از بی پولی می نالند و برخی از آنها حقوق اعضای تدارکات را نداده اند، در لیگ برتر و لیگ یک شرکت نمی کنند؟ ما نمی گوییم توانایی مالی داریم، اما مسئولان تالش به ما کمک می کنند تا به مسابقات ادامه دهیم.

برمک با بیان این مطلب که قانونگذاران باید تصمیمی واحد و جهادی بگیرند، شرح داد: فقط سلامت مردم برای ستاد مبارزه با کرونا مهم است و اگر تمرینات گروهی و مسابقات مشکل داشت، مجوز آن صادر نمی شد. آقایان دنبال چه چیزی هستند؟ از مسئولان می خواهم به خاطر لیگ برتر که هیچ چیزی در آن نیست، لیگ های دسته های پایین تر را خراب نکنند. تیم های لیگ رجحان از تیم های دسته دوم و سوم بازیکن می گیرند و خودشان بازیکن تولید نمی کنند. آن وقت مدعی هستند خودشان باید باشند و ما به خانه برویم؟ ما در فوتبال بودیم و خیلی از مسائل را می فهمیم.

وی با بیان اینکه تالش به عنوان منطقه سفید کرونا شناخته شده است، گفت: فوتبال، تمام زندگی مردم تالش و بسکمک از شهرهای دیگر است. تدارکات ما چهار ماه است پولی نگرفته. دغدغه ما این است که فوتبال باید باشد و در این بحران، این ورزش باید مطابق دستورات ستاد مبارزه با کرونا پیش برود. از مسئولان ذی ربط، از جمله معاون وزیر بهداشت می خواهم به صورت تخصصی درباره فوتبال اظهارنظر نکنند، چون تخصص آنها در بهداشت است، نه فوتبال و مسئولان سازمان لیگ باید در این باره نظر بدهند.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 32915

به "برمک: لیگ های دسته های دوم و سوم فوتبال بچه سرراهی شده اند، این مسابقات به خاطر لیگ برتر که چیزی در آن نیست، خراب نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برمک: لیگ های دسته های دوم و سوم فوتبال بچه سرراهی شده اند، این مسابقات به خاطر لیگ برتر که چیزی در آن نیست، خراب نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید