جزئیاتی از طرح اشرف غنی برای صلح با طالبان

به گزارش مجله کامپیوتر، منابع خبری افغانستان اعلام کردند که رئیس جمهوری این کشور به منظور توافق با طالبان و ایجاد صلح دایمی در این کشور، بدنبال تهیه طرح سه مرحله ای صلح با عنوان نقشه راه است که بزودی آن را ارائه خواهد نمود.

جزئیاتی از طرح اشرف غنی برای صلح با طالبان

خبرگزاری صدای افغان (آوا) با بیان این مطلب اضافه کرد: این طرح سه مرحله ای برای نشست ترکیه که قرار است طی آن برای آینده افغانستان مذاکره گردد، ارائه خواهد شد.

آوا به نقل از منابع خارجی گزارش داد: اشرف غنی در کوشش است تا پیش از برگزاری انتخابات در افغانستان، با گروه طالبان به توافق برسد و آتش بس دائمی حاصل گردد.

این سند نشان می دهد که رئیس جمهور افغانستان نخست خواهان دستیابی به اجماع در خصوص توافق سیاسی و استقرار آتش بس با نظارت سازمان های بین المللی است.

براساس گزارش این منبع، طرح رئیس جمهوری افغانستان در واقع در مقابل طرح آمریکا برای ایجاد دولت موقت تهیه می گردد که یک سیستم حقوقی جدید با مشارکت نمایندگان طالبان است که شامل سه مرحله است.

براساس این گزارش، مرحله نخست شامل رسیدن به اجماع نظر بر سر یک توافق سیاسی و برقراری آتش بس تحت نظارت جامعه جهانی است.

بخش دوم، انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد و با برقراری یک دولت صلح، زمینه برای حرکت به سوی یک نظام سیاسی جدید فراهم می گردد.

در بخش سوم ایجاد چارچوبی مبتنی بر قانون اساسی، ادغام مجدد پناهندگان و توسعه اجرایی می گردد.

این منبع خبری نوشته است: رئیس جمهوری افغانستان این طرح خود را با طرف های خارجی از جمله سفیران خارجی مقیم کابل مطرح نموده است.

نشست ترکیه قرار است از 16 آوریل در ترکیه شروع و تا 26 این ماه ادامه یابد که در آن برسر تقسیم قدرت، صلح با حضور طالبان و نوع نظام سیاسی آینده افغانستان مورد بحث و آنالیز قرار گیرد. به عقیده سیاست مداران افغان در این نشست بخش های مهم نهایی خواهد شد.، ایرنا

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 55577

به "جزئیاتی از طرح اشرف غنی برای صلح با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از طرح اشرف غنی برای صلح با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید