جزییات دریافت 60 گیگ اینترنت رایگان معلمان

به گزارش مجله کامپیوتر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه بسته 60 گیگابایتی اینترنت رایگان برای معلمان اطلاع داد.

جزییات دریافت 60 گیگ اینترنت رایگان معلمان

جزییات دریافت 60 گیگ اینترنت رایگان معلمان از سوی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اعلام شد. بنا برا این خبر از آقای آذری جهرمی معلمان تا انتها روز چهارشنبه این هفته فرصت داردند تا با مراجعه به سایت ictgifts.ir نسبت به ثبت نام اینترنت رایگان اقدام نمایند. پس از ثبت نام اینترنت رایگان معلمان ظرف مدت 10 روز طی پیغامکب اینترنت فعال می گردد. برای ثبت نام اینترنت رایگان ویژه معلمان عزیز کشور داشتن کدملی و شماره موبایل از هر اپراتوری الزامی است. همچنین معلمان می توانند برای دریافت 60 گیگ اینترنت رایگان معلمان، این اینترنت را بر روی اینترنت منزل خود فعال نمایند.

زمان ثبت نام و دریافت 60 گیگ اینترنت رایگان معلمان

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در اینستاگرام خود اعلام نموده که معلمان می توانند برای دریافت بسته رایگان آموزش مجازی 60 گیگابایتی، به سامانه ictgifts.ir مراجعه و ثبت نام نمایند. مهلت ثبت نام تا روز چهارشنبه هفته جاری است.

سایت ثبت نام اینترنت رایگان معلمان و دریافت 60 گیگ اینترنت

برای دریافت اینترنت رایگان، معلمان عزیز می توانند با مراجعه به سامانه ictgifts.ir نسبت به ثبت نام و دریافت 60 گیگ اینترنت معلمی اقدام نمایند.

به گزارش ایسنا، در حالی که پس از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی، اعلام شد آی پی هایی که توسط دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام گردد، رایگان است، همیشه اعتراضاتی نسبت به رایگان نشدن بعضی از سایت ها وجود داشت و به همین دلیل چندی پیش اعلام شد در ترم تحصیلی جدید به جای رایگان شدن سایت دانشگاه ها، هر دانشجو و طلبه 60 گیگابایت اینترنت رایگان دریافت می نماید.

ثبت نام اینترنت رایگان دانش آموزی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره اینترنت رایگان برای دانش آموزان گفته بود: بر اساس سیاستی که وزارت آموزش وپرورش اتخاذ کرد، آموزش ها به بستر سامانه شاد منتقل شده و این سامانه برای آموزش مجازی مورد تائید این وزارتخانه در مدارس دولتی است؛ بنابراین آموزش مجازی رایگان به وسیله سامانه شاد فراهم شده است و برای استفاده از آن، هزینه ای دریافت نمی گردد و تمام هزینه های آن را دولت تأمین می نماید.

نحوه ثبت نام دانشجویان و دریافت 60 گیگابایت اینترنت رایگان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود بسته 60 گیگابایتی اینترنت آموزش مجازی برای دانشجویان جایگزین رایگان سازی سایت دانشگاه ها شد.

ویروس کرونا از اسفند سال گذشته وارد ایران شد و از همان هفته های ابتدایی، برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها به راه افتاد. در روز های ابتدایی شیوع کرونا، بسیاری از کاربران خواهان امکاناتی از جمله اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با آن موافقت کرد و از ارائه 100 گیگابایت اینترنت رایگان ثابت اطلاع داد.

در شرایطی که مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها برای جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل شدند، استفاده از امکانات فضای مجازی از راه حل های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و این که امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم گردد. پس از آن اعلام شد لیستی از سایت های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتور ها ارائه شده که ترافیک این سایت ها برای دانشجویان رایگان است.

همچنین پس از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی، اعلام شد آی پی هایی که توسط دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام گردد، رایگان است. حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- نیز اعلام نمود که برای رایگان کردن اینترنت دانشگاهی، لیستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد.

با وجود این، در این مدت همیشه اعتراضاتی نسبت به رایگان نشدن سایت های دانشگاهی وجود داشته که دلیل استفاده دانشجویان از وی پی ان هنگام اتصال به سامانه های آموزش الکترونیکی و اطلاعات ناقص سامانه هایی که از سوی دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام شده، عنوان شد.

پس از آن ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود: با توجه به تدبیر رئیس جمهوری، آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه ها در شرایط کرونا بایستی به صورت رایگان عرضه گردد. نظر به دریافت شکایات متعدد از جانب دانشجویان و طلاب در ترم قبل، نحوه ارائه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر خواهد نمود.

در این راستا آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نحوه تخصیص یارانه آموزش مجازی، با توجه به شکایات متعددی که از شما دریافت کردیم، در ترم دوم تغییر کرد. با مشورتی که با وزارت علوم داشتیم به جای رایگان کردن سایت دانشگاه ها به هر دانشجو و طلبه، یک بسته 60 گیگابایتی تقدیم می کنیم که می توانند به سایت ictgifts.ir مراجعه و ثبت نام نمایند. مهلت ثبت نام فقط دو هفته است و امکان تمدید هم وجود ندارد.

اینترنت شاد رایگان است

آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره اینترنت رایگان برای دانش آموزان گفته بود: بر اساس سیاستی که وزارت آموزش وپرورش اتخاذ کرد، آموزش ها به بستر سامانه شاد منتقل شده و این سامانه برای آموزش مجازی مورد تائید این وزارتخانه در مدارس دولتی است؛ بنابراین آموزش مجازی رایگان به وسیله سامانه شاد فراهم شده است و برای استفاده از آن، هزینه ای دریافت نمی گردد و تمام هزینه های آن را دولت تأمین می نماید.

محسن حاجی میرزایی -وزیر آموزش و پرورش- همچنین پیش از این اعلام نموده بود برای تمام مدارس استفاده از شاد، معین شده و آن ها اجازه ندارند از دیگر پیغام رسان های خارجی استفاده نمایند و اگر مدرسه ای از اپلیکیشن دیگری استفاده کند، به ان موضوع رسیدگی خواهد شد.

از آنجایی که رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا در کشور همچنان ادامه دارد، مدارس نیز به فرآیند های آموزش آنلاین ادامه می دهند. کمااینکه حاجی میرزایی نیز چند روز پیش اعلام نمود برگزاری امتحانات دی ماه دانش آموزان به صورت غیرحضوری و با استفاه از ظرفیت های مختلفی که وجود دارد برگزار می گردد.

در این راستا سید یاسر رایگانی -مدیرکل ارتباطات همراه اول- امروز در توییتر نوشت: در چند روز آینده مدارس می توانند از آزمون ساز شاد برای امتحانات تشریحی مجازی استفاده نمایند. تا کنون امکان برگزاری امتحانات به صورت تستی فراهم بود.

بدین ترتیب به نظر می رسد برگزاری امتحانات دی ماه، آنطور که وزیر آموزش و پرورش نیز اعلام نموده، به صورت غیرحضوری و با استفاده از ظرفیت برگزاری امتحانات به صورت تشریحی برگزار می گردد، اگرچه همچنان این مساله وجود دارد که بسیاری از مدارس از سامانه شاد استفاده نمی نمایند و بعضی از مدارس ابزار های خاص خودشان را دارند و یا از سامانه های داخلی استفاده می نمایند.

منبع: راهبرد معاصر

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 53241

به "جزییات دریافت 60 گیگ اینترنت رایگان معلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات دریافت 60 گیگ اینترنت رایگان معلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید